Oficialu: J. M. Lopezas bus US F1 lenktynininkas (15)

Oficialu: J. M. Lopezas bus US F1 lenktynininkas
logo 2010 Sausio 26 d. 08:28, US F1
Kaip ir buvo tikėtasi, pirmadienio vakarą naujoji US F1 komanda patvirtino pirmąjį savo lenktynininką artėjančiam 2010 m. sezonui. Juo buvo įvardintas stambią rėmėjų paramą pritraukęs argentinietis Jose Maria Lopezas.
„Sekėme jo karjerą dar nuo tada, kai jis dominavo „Renault V6“ čempionate 2003-iaisiais ir esame sujaudinti, kad jis prisijungė prie mūsų, grąžinančių Ameriką į „Formulę-1“, - komentuodamas žinią, pareiškė ekipos vadovas Peteris Windsoras.
„Lopezas yra tikras profesionalas ir gimęs būti lyderiu. Daugiausiai apie jo charakterį pasako tai, kaip jis susitvarkė su nusivylimu dėl to, kad po trejų metų bandymų „Renault“ komandoje jis taip ir negavo lenktynininko vietos. Vietoje niūrojimo ir savęs graužimo, jis grįžo į Argentiną ir čia visiškai dominavo, laimėdamas 38 lenktynes ir tris čempionatus. Dėl to jis tapo didele žvaigžde ir jam į paramą stojo Argentinos – šalies, kurioje „Formulė-1“ nusileidžia tik futbolui – tauta“, - pažymėjo amerikietis.
J. M. Lopezas vietą US F1 komandoje užsitikrino Argentinos valdžios – žinią apie sportininko patekimą į „Formulę-1“ paskelbė pati šios šalies prezidentė Cristina Fernandez de Kirchner – ir vietos kompanijų paramos dėka. Surinkti biudžetą, tvirtinama, padėjo sportininko tautietis, 1972-1982 m. šiose lenktynėse dalyvavęs Carlosas Reutemannas.
26 m. amžiaus J. M. Lopezas 2002 m., nugalėjęs Robertą Kubicą, tapo Italijos „Formulės-Renault 2.0“ čempionu, o 2003 m. triumfavo Europos „Formulės-Renault V6“ pirmenybėse. 2005-2006 m. argentinietis lenktyniavo GP2 serijoje ir laimėjo vienerias lenktynes. Pirmą sezoną galutinėje įskaitoje jis užėmė devintąją vietą, o antrą – dešimtąją.
2004-2006 m. J. M. Lopezas dirbo „Renault“ ekipos bolidų bandytoju, yra vairavęs ir „Minardi“ techniką, tačiau „Formulės-1“ lenktynėse nestartavo. 2007 m. sportininkas grįžo į Argentiną, kur du metus iš eilės – 2008-2009 m. – laimėjo vietos kėbulinių automobilių čempionatą.
Preliminarios 2010 m. komandų sudėtys

Komentarai (15)
Odisejas
| 01/26 16:33 Atsakyti
GP2 rezultatai tai nelabai kokie
Ozburn
| 01/26 13:27 Atsakyti
Senokai jau vairavo bolida koki jis, nebent US F1 komanda zada pagamint bolida kurio charakteristikos artimos kebuliniam automobiliui tuomet tada tikrai geras zingsnis :D tik su tokiu automobiliu f1 trasoje garantuota autsaiderio vieta. Matyt biudzeta surinkt ir turet bent kiek stabilesni pagrinda ateiciai ir bent startuot f1 trasoje nuo sezono pradzios sios ekipos pagrindine uzduotis....
theFK
| 01/26 13:22 Atsakyti
Dabar gali pirkti greita lenktyninka.
HORN
| 01/26 12:35 Atsakyti
Manau viskas priklausys nuo bolido. Kobayashi rezultatai zemesnese serijose taip pat nespindejo, o prasau kaip visi cia del to debiuto sukaujat.
Nuno
| 01/26 12:35 Atsakyti
anot sekanciu Lopezo karjera, tai yra gana auksto lygio pilotas, tik kartais pridarantis kvailu klaidu - ale Hamiltonas Monzoje pernai
moderator La Form
| 01/26 12:12 Atsakyti
Jjulius>>> jei ziuret i praieties rezultatus, tai Hulkas pasirode daug geriau. Kodel Nico tapo cempionu, o Bruno ne? Kai varzovai klydo, Hulkas buvo tinkamoje vietoje, tinkamu laiku. Vokietis isnaudojo visas situacijas ir pelnytai tapo cempionu. Tuo tarpu Bruno... kai klydo varzovai, klydo ir Lalli. Kaip jau esu minejes anksciau, Sennai dar pasiseke, jog GP2 cempionate jis liko antras. Bet F-1 yra lyg kitas pasaulis, cia viskas gali buti atvirksciai. Daug kas priklausys ir nuo bolidu, kuriuos teks pilotuoti siems pilotams.
Jjulius
| 01/26 12:03 Atsakyti
O kuris jusu nuomone perspektyviausias? Hulkenbergas ar Senna? As manau, kad Nico bus stipresnis.
gytisz
| 01/26 11:30 Atsakyti
Galbūt šiam pilotui padės jo piloto-bandytojo metai, tačiau, mano nuomone, tai nėra pats perspektyviausias naujojo sezono naujokėlis.
moderator La Form
| 01/26 10:24 Atsakyti
Na paziurejus i Lopezo praeiti, pasiekimus, tai viskas grazu. Kovos su Hamiltonu, Kubica, pergales cempionatuose. Bet F-1 viskas yra kitaip. Cia ivairus talentai savo karjera baigia kartais itin greitai. Ir tai, jog Lopezas pilotavo Renault F-1 bolida nieko nereiskia, nes tai buvo 2006 metai, kai bolidai buvo kitokie nei dabar. Belieka palinketi Pachitui sekmes, geru rezultatu, kurie irodys, kad zmogus vertas viets F-1.
menesis
| 01/26 09:53 Atsakyti
Windsoras buvo žurnalistas, lankėsi visose F1 lenktynėse, ėmė interviu iš visų ir vedė spaudos konferencijas po lenktynių. Jis matė ir žinojo daug. Taip pat ir kitas lenktynes vykusias F1 savaitgalio metu. Tad ir Lopezą stebėjo. Šis grįžęs į Argentiną nugalėjo viską. Pritrūko taško, kad būtų laimėjęs tris čempionatus per metus. Nors GP2 nesisekė, tačiau tiems kam sekėsi GP2 nebūtinai sekėsi F1 -- pvz. Piquet ir Grosjean. Tik lenktynėse pamatysim koks jis geras ir kiek USF1 bolidas atsilieka...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas