Olandijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Rugsėjo 06 d. 12:59, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Zandvoorte pasibaigusio Olandijos GP etapo...

Maxas Verstappenas laimėjo kvalifikaciją Zandvoorte, iškovodamas 4 „pole“ sezone ir 17-tą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Jackie Stewartu.

Charlesas Leclercas kvalifikacijoje buvo antras, Verstappenui nusileidęs tik 0,021 sek. - tai mažiausias skirtumas tarp pirmos ir antros vietų šiame sezone. Maxas ir Charlesas šiais metais septintą kartą pasidalijo pirmąją starto eilę.

Carlosas Sainzas šeštą kartą sezone kvalifikacijoje užėmė trečią vietą.

Lewisas Hamiltonas užfiksavo ketvirtą laiką, pakartodamas geriausią savo sezono rezultatą.

Mickas Schumacheris kvalifikacijoje buvo aštuntas, šeštą kartą šiais metais patekdamas į kvalifikacijos finalinę dalį.

Lance'as Strollas kvalifikavosi dešimtas, pirmą kartą patekdamas į kvalifikacijos finalą po etapo Majamyje.

Pierre'as Gasly parodė 11-tą laiką, nesugebėdamas patekti į paskutinę kvalifikacijos dalį jau septintame etape paeiliui.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi 19-toje pozicijoje ir šeštą kartą per septynis paskutinius etapus iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Maxas Verstappenas laimėjo namų Olandijos GP etapą, iškovodamas dešimtą pergalę sezone, tuo pakartodamas savo rekordinį pasiekimą pernai, bet šiemet iki sezono pabaigos dar liko septyni etapai, todėl šis Maxo pasiekimas nesunkiai galės būti pagerintas. Maxo karjeros sąskaitoje dabar – 30 pergalių.

Pirmą kartą karjeroje Maxas nugalėjo keturiuose etapuose paeiliui. Iš dabar lenktynėse dalyvaujančių sportininkų daugiau lenktynių paeiliui yra laimėjęs Lewisas Hamiltonas (5) ir Sebastianas Vettelis (9).

„Red Bull“ komanda įveikė 5000 pirmavimo ratų ribą.

Finišavęs antras, George'as Russellas pakartojo geriausią savo karjeros rezultatą, kurio jis buvo pasiekęs pernai metų lietingose Spa lenktynėse, dabar pasiekęs geriausio rezultato „Mercedes“ komandos sudėtyje.

Finišavęs trečias, Charlesas Leclercas tik antrą kartą per paskutinius dešimt etapų užlipo ant podiumo – jis susigrąžino sau antrą vietą asmeninėje įskaitoje, pagal taškų skaičių susilygindamas su Sergio Perezu.

Ketvirtoji vieta – geriausias Hamiltono rezultatas po Monako GP tose lenktynėse, kuriose jis finišavo.

Fernando Alonso finišavo šeštas, dešimtame etape paeiliui gaudamas taškų.

Lando Norrisas ketvirtame GP iš penkių užbaigė lenktynes 7-toje pozicijoje.

Lance'as Strollas penktą kartą sezone užbaigė lenktynes 10-toje vietoje ir nė karto nėra finišavęs aukščiau.

Pasitraukęs iš distancijos dėl jėgos agregato gedimo Valtteri Bottas pirmą kartą karjeroje nesugebėjo užbaigti lenktynių trejuose etapuose paeiliui.