Olandijos GP kvalifikaciją laimėjo M. Verstappenas

Olandijos GP kvalifikaciją laimėjo M. Verstappenas
logo 2023 Rugpjūčio 26 d. 17:30, Pixabay

Ilgokai užtrukusioje kvalifikacijoje Zandvoorte „pole“ poziciją iškovojo „Red Bull“ lenktynininkas Maxas Verstappenas. Antrą laiką parodė „McLaren“ atstovas Lando Norrisas, o trečią - „Mercedes“ pilotas George'as Russellas.

Šeštadienį iš ryto lietus laistė pajūrio kopose esančią Zandvoorto trasą, rytinę treniruotę dar pavyko surengti, nors ji tris kartus buvo stabdoma raudonomis vėliavomis, o štai „Formulės-2“ lenktynės buvo sustabdytos nuvažiavus vos kelis ratus ir avarijų – lenktyniauti tokiomis sąlygomis buvo pavojinga.

Traumą penktadienio antroje treniruotėje patyrusį Danielį Ricciardo pakeitė Liamas Lawsonas, šiais metais lenktyniaujantis „Super Formula“ čempionate – 21-erių metų sportininkas iš Naujosios Zelandijos tapo pačiu jauniausiu naujazelandiečiu „Formulėje-1“ per pastaruoius 43 metus.

Kaip ir vakar, tribūnos buvo pilnai užpildytos sirgaliais ir prasidėjus kvalifikacijai, trasos būklė ėmė gerėti. Nustojo lyti, išlindo saulė, kuri sparčiai džiovino trasą, tačiau liko ir daug šlapių vietų.

Pirmoje kvalifikacijos sesijoje visi išvažiavo su tarpinėmis padangomis. Trasos būklė keitėsi kiekvieną minutę, pilotai suko ratą po rato vis gerindami rezultatus.

Verstappenas ir Albonas buvo išlėkę į žvyrą, Leclercas pavėlavo stabdyti 1 posūkyje, bet bolidai nenukentėjo. Sainzas gana pavojingai užblokavo Piastrį išvažiuodamas iš serviso juostos – teisėjai pažadėjo šį epizodą išsiaiškinti vėliau.

Geriausią laiką parodė Albonas, iš tolimesnės kovos pirmoje sesijoje iškrito Zhou, Oconas, Magnussenas, Bottas ir Lawsonas.

Antrąją sesiją sportininkai taip pat pradėjo su tarpinėmis padangomis, naudodami tą pačią strategiją su ilgomis ratų serijomis. Trasa sparčiau džiūvo, rezultatai gerėjo. Likus 5 min. iki sesijos pabaigos pilotai pasikeitė padangas – užsidėjo naujas tarpines, nes buvo likę labai daug šlapių ruožų ir pereiti prie „slick“ padangų niekas neskubėjo.

Geriausią laiką parodė Verstappenas. Į kvalifikacijos finalą nepateko Strollas, Gasly, Hamiltonas, Tsunoda ir Hulkenbergas.

Finale pirmąjį bandymą su tarpinėmis padangomis važiavo Piastris, Leclercas, Verstappenas ir Perezas, bet įveikę vieną ratą, perėjo prie sauso oro padangų.

Jau antrąją minutę sesija buvo sustabdyta raudona vėliava – Sargeantas apsisuko 2 posūkyje, jis pervažiavo žvyruotą saugumo zoną ir stipriai atsitrenkė į barjerą, rimtai sudaužydamas bolidą.

„Williams“ kranu buvo pašalintas iš trasos, tačiau barjero taip greitai suremontuoti nepavyko, bet autodromo tarnybos dirbo intensyviai. Pauzė užtruko beveik 20 min.

Trasa galutinai išdžiūvo, visi išvažiavo su „slick“ padangomis, bet po 3 min. vėl pasirodė raudonos vėliavos – šįkart mašiną sudaužė Leclercas, Antra pauzė nebuvo ilga. Iki kvalifikacijos pabaigos buvo likusios 4 min., todėl lenktynininkai galėjo nuvažiuoti tik po vieną greitą ratą – greičiausias buvo Verstappenas.

Maxas laimėjo eilinę kvalifikaciją, karjeroje iškovodamas 28 „pole“ ir aštuntą šiais metais.

Vt.

Pilotas

Q1

Q2

Q3

RataiPrimename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821