Ostine vykusioje kvalifikacijoje „pole“ iškovojo V. Bottas

logo 2019 Lapkričio 03 d. 00:04, Daimler AG

Sebastianą Vettelį vos 0,012 sek. pranokęs Valtteri Bottas iškovojo „pole“ poziciją Ostine, JAV, vykusioje F-1 kvalifikacijoje.

Suomis paskutinėje kvalifikacijos dalyje pirmuoju bandymu vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 32,029 sek. Kaip paaiškėjo vėliau, tokio rezultato pakako iškovoti penktai „pole“ pozicijai šių metų sezone.

S. Vettelis antruoju bandymu bandė greičiu pranokti suomį, bet buvo lėtesnis. Vokietis liko antroje vietoje nuo varžovo atsilikęs vos 0,012 sek.

„Red Bull“ pilotui Maxui Verstappenui ir „Ferrari“ atstovui Charlesui Leclercui kvalifikacijos pabaigoje pavyko pagerinti savo rezultatus. Olandas pakilo į trečiąją vietą. Sportininkas nuo V. Botto atsiliko 0,067 sek. Tuo tarpu ketvirtoje vietoje likęs C. Leclercas nuo suomio atsiliko 0,108 sek.

Čempionato lyderis Lewisas Hamiltonas paskutinėje važiavimų dalyje neužfiksavo antrojo rezultato, tad britas liko penktoje vietoje. Rytojaus lenktynėse britui pakanka finišuoti aštuntoje vietoje, kad anksčiau laiko užsitikrintu šeštąjį čempiono titulą.

Šeštoje vietoje liko antrasis „Red Bull“ pilotas Alexas Albonas. Tuo tarpu greičiausiųjų dešimtuką užbaigė septintą ir aštuntą vietas užėmę „McLaren“ sportininkai Carlosas Sainzas bei Lando Norrisas ir Danielis Ricciardo bei Pierre‘as Gasly, atitinkamai užfiksavę devintą ir dešimtą rezultatus.

„Ferrari“, „Mercedes“ pilotai ir M. Verstappenas lenktynes Ostine pradės su vidutinio kietumo padangomis. Likę sportininkai iš pirmojo dešimtuko naudos minkštos sudėties padangas.