Pagrindiniai patarimai, ką daryti automobiliui įklimpus sniege (2)

Pagrindiniai patarimai, ką daryti automobiliui įklimpus sniege
logo Sausio 27 d. 13:10, Pexels

Vairuotojai žiemos metu neretai susiduria su įvairiais papildomais iššūkis, vienas iš jų  - automobilio įklimpimas sniege. Portalas „Nationwide.com“ pateikė pagrindinius patarimus, kaip elgtis atsidūrus tokioje situacijoje.

Nukaskite sniegą aplink savo automobilį 

Nukaskite sniegą aplink savo automobilio padangas. Nukaskite taip, jog tiek priekyje, tiek gale nebūtų sniego arba ledo, jog transporto priemonė galėtų laisvai judėti pirmyn ir atgal.

Išjudinkite savo automobilį iš sniego arba ledo gniaužtų

Perjungdami pavaras iš pirmos į atbulinę galėsite pajudinti automobilį ir tokiu būdu pašalinti dalį sniego arba ledo, kuris yra likęs aplink jūsų ratus.

Neperspauskite greičio pedalo

Nespauskite stipriai greičio pedalo, nes tokiu būdu išnaudosite daug kuro ir išmesite daug CO2 į aplinką. Šioje situacijoje reikia lengvais silpnais paspaudimais spausti greičio pedalą ir mėginti išjudinti automobilį.

Pagerinkite ratų sukibimą 

Jums reikia pabarstyti smėlio, druskos arba net žvyro ar purvo, kad automobilis galėtų nuo jų atsispirti, o ratai neslystų ant slidaus ledo paviršiaus.

Paprašykite pagalbos iš aplinkinių, kad jie pastumtų jūsų automobilį

Švelniai paspauskite greičio pedalą, kai automobilis yra stumiamas, jog automobiliui butų lengviau išvažiuoti. Žinoma, svarbiausia – saugumas, tad įmuškite tinkamą pavarą, jeigu pagalbininkai yra priekyje, tai atbulinę, o jei automobilio gale, tai pirmą pavarą. Taipogi įsitikinkite, ar pagalbininkams nebus per slidu.

Kvieskite pagalbą

Jeigu nepasiseka ir visos šios išvardintos priemonės nepadėjo ir negalite sugalvoti, kaip pajudėti iš vietos, tuomet visada geriausias pasirinkimas yra skambinti pagalbai, kuri tikrai jums padės.


Komentarai (2)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Giedrius Kadiša
IP: aa7f730 | 01/27 21:55 Atsakyti
Straipsnis primena "Delfio" šedevrus stiliumi "Kaip suprasti, kad atsitrenkėte į stulpą?". Bet jei jau įklimpote sniege, galiu duoti keletą išties vertingų patarimų.

1. Jei esate ne vienas - būtinai informuokite apie įklimpimo faktą visus keleivius, geriausiai - po vieną. Tam galite juos nusivesti kiek atokiau nuo įklimpusio automobilio. Tinkamai parinktas tonas ir emocinė aplinka padės jiems greičiau susitaikyti su šiuo baisiu faktu.
2. Kartokite sau, kad įklimpimas sniege - ne pati didžiausia blogybė, su kuria galite susidurti gyvenime. Prisiminkite pasaulinius karus, maro, šiltinės ir tuberkuliozės epidemijas, didijį Londono gaisrą, Lietuvos okupacijas ir COVID pandemiją, Marijos Antuanetės ir Žanos D'ark egzekucijas, Abraomo Linkolno nužudymą ir, be abejonės, paskutinį SEL koncertą.
3. Jei jau giliai įklimpote ir niekaip nesiseka atklimpti - pasistenkite smagiai praleisti laiką. Sugalvokite, kiek žodžių galima sukurti iš žodžio "sniegas", suraskite jam tinkančius besirimuojančius žodžius. Sukurkite eilėraštį, naudodami žodžius "Sniegas, šaltis, grėsmė, baimė, maisto trūkumas, baigėsi kuras, artėjanti naktis, vilkų staugimas, išsikrovęs telefonas, klaustrofobija, pilnatis, mirties nuojauta". Sėkmės!
Patarimas
IP: 183e542 | 01/27 20:14 Atsakyti
Dar vienas patarimas palaukti kol sniegas nutirps, sutaupysite kuro ir neišmesite CO2
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas