Perspėjimas: sveikatos vis dar nepasitikrino apie 200 tūkst. vairuotojų (6)

Perspėjimas: sveikatos vis dar nepasitikrino apie 200 tūkst. vairuotojų
logo Gegužės 21 d. 14:15, Regitros nuotr.

Regitra" pranešė, jog nuo 2025 m. sausio 1 d., baigus galioti medicininei pažymai, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas. Kitaip tariant, vairuotojo medicininė pažyma turės galioti nuolat, o ne tik vairuotojo pažymėjimo keitimo metu. Nuo praėjusių metų lapkričio sveikatą pasitikrino daugiau nei 200 tūkst. vairuotojų, tačiau beveik tiek pat jų to dar nepadarė. Ypatingai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-erių metų amžiaus vairuotojai.

Vairuotojai, kurie dar nepasitikrino, iki kada galioja jų medicininė pažyma, yra kviečiami tai padaryti kuo skubiau. Tai galima padaryti dviem būdais:

1. Identifikavus save per el. valdžios vartus „Vairuotojų portale“;

2. Suvedus vairuotojo pažymėjimo numerį ir asmens kodą „Regitros“ el. sistemoje.

Vykdant informacinę kampaniją ir siunčiant vairuotojams priminimus el. laiškais, matoma pozityvi tendencija – sveikatą jau pasitikrino beveik 50 proc. vairuotojų, kuriems tai reikia padaryti iki kitų metų sausio 1 d. Pastebima, jog pasyviausiai sveikatą tikrinasi 30-mečiai (12 proc. nuo visų vairuotojų) ir 65-erių metų amžiaus vairuotojai (11 proc.). Tad šių ir kitų amžiaus grupių vairuotojai turėtų suskubti ir nenukelti sveikatos patikros paskutinei dienai.

„Noriu padėkoti tiems vairuotojams, kurie jau pasitikrino savo sveikatos būklę, ir paraginti tuos, kurie dar to nepadarė. Rūpindamiesi savo klientais, jau esame išsiuntę daugiau nei 200 tūkst. el. laiškų, kuriuose kviečiame atnaujinti savo medicininę pažymą. Džiugu, jog visos komunikacinės priemonės jau duoda apčiuopiamus rezultatus – nuo praėjusių metų lapkričio negaliojančių medicininių pažymų skaičius sumažėjo beveik per pusę“ , – sako „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pastaruoju metu sparčiai auga išduodamų vairuotojų medicininių pažymų kiekiai: 2022 m. buvo išduota 243 tūkst., 2023 m. – 352 tūkst., o per šių metų keturis mėn. jų išduota jau 163 tūkstančiai.

„Labai dėkoju sveikatos priežiūros specialistams, kurių indėlis akivaizdžiai matosi augančiame išduodamų pažymų skaičiuje. Žinoma, tai rodo ir Lietuvos vairuotojų sąmoningumą, ir rūpestį tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių saugumu. Tiems vairuotojams, kurie privalo, bet dar nespėjo pasitikrinti sveikatos, primenu, kad vasara yra palankesnis metas, nes gydymo įstaigose kiek sumažėja pacientų srautai. Rekomenduotume neatidėti sveikatos patikrinimo rudeniui, kai prasideda mokslo metai ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezonas. Būtent dabar tai galima padaryti greičiau ir išvengti didesnių eilių“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Primename, kad praėjusių metų pabaigoje pasikeitė vairuotojų sveikatos patikros periodiškumas. Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti tik kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikės kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.

„Vairuotojų sveikatos būklė yra tiesiogiai susijusi su eismo saugumu. Siekiant, kad visi eismo dalyviai būtų saugūs, labai svarbu pasitikrinti sveikatą. Sveikatos problemos, ypač regos ar klausos sutrikimai, tiesiogiai daro įtaką vairuotojo elgesiui kelyje. Nekontroliuojamos ligos kaip pvz.: cukrinis diabetas, aukštas kraujo spaudimas, miego sutrikimai gali lemti pablogėjusią reakciją ar staigų sveikatos pablogėjimą vairuojant. Šiuo metu stebimas sumažėjęs sergamumas užkrečiamomis ligomis, todėl kreiptis į gydymo įstaigą reikėtų dabar, nelaukiant lapkričio ar gruodžio mėnesio, kai sergančių bus tikrai daugiau. Reguliarus vairuotojų sveikatos tikrinimas gali padėti laiku nustatyti sveikatos sutrikimus, juos koreguoti, kad visi galėtų saugiai vairuoti“, – sako šeimos gydytoja Alma Astafjeva.

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
lolol
IP: ae918c1 | 05/21 15:25 Atsakyti
Jeigu visi 200 tūkstančių nesitikrins, tai ir vėl atidės :D

Ir kur ta statistika, kur žmonės su negaliojančia sveikatos apžiūra padarė daugiau avarijų? Nes draudimai sako, kad didžiausia problema su jaunuoliais neturinčiais patirties, o pensininkams draudimai pusvelčiui.
SliMMaz
IP: 5202f81 | 05/23 11:13 Atsakyti
Ne tau spręsti
05/22 23:04

Gerai padarė, turiu gyvą pavyzdį dėdę 80metį kuris po dviejų in... skaityti daugiau

Baigsis kada tas etikeciu klijavimas? Antivakseriai, vakseriai, vatnykai, beretes... kad ir kokia nuomone turesi gausi etikete. Jie antivakseriai nes koncervu matomai nemegsta? Ar dar kvailesne priezastis nesiskiepijo, kad "nereiktu mirti naturalia mirtim"? Kita barikadu puse apie Sorosus ir reptiloidu nwo peza... o ka daryt jei zmogus nori ateit i F1 foruma ir uzklijuot Mariusiui mento etikete, bet pardavime tik "vakseriai" ir "antivakseriai" :/
Black_Death
IP: 00cd477 | 05/22 23:40 Atsakyti
Ne tau spręsti
05/22 23:04

Gerai padarė, turiu gyvą pavyzdį dėdę 80metį kuris po dviejų in... skaityti daugiau

Tik ir žiūrit kaip pakenkti. Tikriausiai norite padaryti neveiksnų ir anksčiau laiko palika išsidalinti. Kad jums patiems likinas bumerangu apdovanotų.
Ne tau spręsti
IP: a1f2895 | 05/22 23:04 Atsakyti
lolol
05/21 15:25

Jeigu visi 200 tūkstančių nesitikrins, tai ir vėl atidės :D
... skaityti daugiau

Gerai padarė, turiu gyvą pavyzdį dėdę 80metį kuris po dviejų insultų, čiut paeina, snekedamas žodžius sunkiai renka, sako, kad jaučiasi pastoviai lyg apsvaigęs, bet va, turi galiojančias teises ir važiuoja kartą į mėnesį tai į kapines, tai dar kazkur, bandėm visaip vaikus protint, kad raktus atimtų, bet ne, ale turi jis teisę važiuoti, tai pilietinė jo teisė, negalima varžyti, vien zo antivakseriai neadekvatūs ir ką tu pasakysi... Tikiuos teises atims ir baigsis taip, o ne kokiu užmuštu vaiku eilinį kartą sąmonės netekus
Pasitikrin
IP: a1f2895 | 05/22 23:05 Atsakyti
montoyja
05/21 23:09

Jeigi mediconke dar galioja, vistiek reikia pasitikrinti iki 25m?

Regitros puslapyje pasitikrink, yra meniu, rodys galioja ar ne pazyma
montoyja
IP: 38a275f | 05/21 23:09 Atsakyti
Jeigi mediconke dar galioja, vistiek reikia pasitikrinti iki 25m?
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1661
2. Tadas Misevičius 1633
3. Beržas 1627
4. Giriby 1621
5. mantioras 1621