Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų „CityBee“ klientų duomenų

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų „CityBee“ klientų duomenų
logo 2021 Vasario 16 d. 15:00, Stop kadras

Vakar (vasario 15-ąją) internete pasklidus informacijai apie pardavinėjamus „CityBee“ duomenų bazėje sukauptus asmeninius klientų duomenis, šiandien buvo pranešta apie policijos pradėtą ikiteisminį tyrimą.

Policija prašo žmonių nesusigundyti siūlymais įsigyti pagrobtus duomenis, nesidalinti ir neplatinti pavogtų duomenų ar nuorodų, kur juos galima įsigyti, o apie tokius siūlymus pranešti policijai per portalą epolicija.lt.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas remiantis atitinkamais LR Baudžiamojo kodekso straipsniais.

198 straipsnis. Neteisėtas elektroninių duomenų perėmimas ir panaudojimas

1. Tas, kas neteisėtai stebėjo, fiksavo, perėmė, įgijo, laikė, pasisavino, paskleidė ar kitaip panaudojo neviešus elektroninius duomenis, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
2. Tas, kas neteisėtai stebėjo, fiksavo, perėmė, įgijo, laikė, pasisavino, paskleidė ar kitaip panaudojo strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui arba didelę reikšmę valstybės valdymui, ūkiui ar finansų sistemai turinčius neviešus elektroninius duomenis, baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.
3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

198 (1) straipsnis. Neteisėtas prisijungimas prie informacinės sistemos

1. Tas, kas neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos ar jos dalies pažeisdamas informacinės sistemos apsaugos priemones, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
2. Tas, kas neteisėtai prisijungė prie strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui ar didelę reikšmę valstybės valdymui, ūkiui ar finansų sistemai turinčios informacinės sistemos ar jos dalies, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Visi nukentėję asmenys susibūrė į daugiatūkstantinę grupę https://www.facebook.com/groups/helpcitybeePrimename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2118
2. mantioras 2064
3. Beržas 2063
4. Valode 2062
5. Giriby 2061