Portugalijos GP: įdomioji statistika (2)

Portugalijos GP: įdomioji statistika
logo Spalio 28 d. 10:24, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Portimao pasibaigusio Portugalijos GP etapo...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Portugalijoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 9-tąjį „pole“ sezone ir 97-tą karjeroje. Dabar Hamiltonas turi laimėtas kvalifikacijas 29 skirtingose trasose ir 27 skirtinguose GP etapuose.

„Mercedes“ lenktynininkai laimėjo 13-tą kvalifikaciją paeiliui, tame tarpe ir šiame sezone. Tai šešta pagal ilgį serija F-1 istorijoje, joje, beje, „Mercedes“ geriausiųjų šešetuke užima net tris pozicijas.

Dešimtyje paskutinių etapų „Mercedes“ pilotai 9 kartus užėmė pirmąją starto juostą. Šios komandos istorijoje tai 75-tas atvejis, kai jie užima visą pirmą starto juostą.

Maxas Verstappenas 6-tą kartą sezone kvalifikavosi trečias - tai pati populiariausia jo vieta šiais metais.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi ketvirtas, trečią kartą pakartodamas geriausią sezono rezultatą ir devintą kartą paeiliui aplenkęs komandos draugą Sebastianą Vettelį.

Charlosas Sainzas parodė 7 laiką ir šeštą kartą per pastaruosius GP kvalifikacijoje aplenkė partnerį Lando Norrisą. Nusileisdamas sezono pradžioje vidinėje komandinėje kovoje, Carlosas perlaužė situaciją ir dabar pirmauja rezultatu 7:5.

Danielis Ricciardo po avarijos antroje sesijoje buvo tik 10-tas kvalifikacijos protokole, bet ir vėl aplenkė Estebaną Oconą - čia rezultatas tapo 11:1 australo naudai.

Daniilas Kvyatas pademonstravo 13-tą laiką ir dešimtą kartą šiame sezone nusileido ekipos draugui Pierre‘ui Gasly.

George‘as Russellas kvalifikacijoje užėmė 14-tą vietą ir 7-tą` kartą sezone pateko į antrąją kvalifikacijos dalį. Kovoje su komandos partneriu jis triuškinančiu rezultatu 12:0 lenkia komandos partnerį Nicholas Latifi - ir pratęsė seriją iš 33 etapų, kuriuose jis aplenkė kvalifikacijose savo komandos draugus.

Šeštą kartą šiais metais abu „Haas“ pilotai pasitraukė iš kovos pirmoje kvalifikacijos  dalyje. Šioje komandoje rezultatas lygus 6:6.

Lenktynės


Komentarai (2)
annizizi
IP: 21ccbec | 10/28 14:39 Atsakyti
Portimao trasa 74-ta skirtinga trasa per Formulės-1 istoriją. Tai ketvirta skirtinga trasa Portugalijoje, kuriose vyko F-1 lenktynės: Porto (1958 m.), Monsanto (1959 m.), Estoril (1984-1996 m.) ir Portimao (2020 m.).

Paskutinius du kartus Portugalijoje vykusius GP ('95 ir '96 metais) laimėjo bolidai pažymėti 6 numeriu (D. Coulthard ir J. Villeneuve). Šį kartą bolidas pažymėtas 6 numeriu (N. Latifi) startavo iš paskutinės pozicijos. Visi su Williams bolidais.

Nepatekęs kvalifikacijoje į 10-tuką S. Vettelis pasiekė ilgiausią karjeros seriją be starto iš Top10 - 8 kartai.

Iki šio sezono (per 240GP) S. Vettelis nei karto nebuvo finišavęs 10 vietoje. Šį sezoną tai nutiko jau ketvirtą kartą.

L. Hamiltonas Portugalijoje tapo daugiausiai pergalių iškovojusiu pilotu per F-1 istoriją - 92. Įdomu, kad 1987 m., laimėjęs Portugalijos GP, A. Prostas iškovojo 28 pergalę ir tapo daugiausiai pergalių turinčiu pilotu (aplenkė J. Stewartą su 27 pergalėmis).
Rokas1 logo rėmėjas
IP: ee040a3 | 10/28 11:57 Atsakyti
Russell 33 kartai iš eilės įveikus komandos draugą dar nėra rekordas?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas