Prieš 87-erius metus debiutavo „Ferrari“ logotipas (1)

Prieš 87-erius metus debiutavo „Ferrari“ logotipas
logo 2019 Liepos 10 d. 11:44, Ferrari

1932 metų liepos 9 dieną lenktynėse debiutavo garsusis „Ferrari“ logotipas – „Šuoliuojantis žirgas“. Pirmą kartą šis piešinys atsirado ant „Alfa Romeo“ mašinos per 24 val. lenktynes Spa – tais metais Enzo Ferrari dar negamino nuosavų lenktyninių automobilių, bet jau vadovavo lenktynių komandai.

Tose lenktynėse dominavo „Alfa Romeo“ mašina, pavadinta „Scuderia Ferrari 8C 2300MM“, jos nugalėtojais tapo Antonio Brivio ir Eugenio Siena.

„Šuoliuojančio žirgo“ istorija yra neįprasta. Pirmą kartą jo vaizdas pasirodė ant italų lakūno Francesco Baracca lėktuvo fiuzeliažo, o Enzo Ferrari gavo teisę naudoti šį atvaizdą kaip savo komandos emblemą iš Barakki tėvų.

„1923 metais aš laimėjau lenktynes Savio trasoje Ravennoje, - vėliau prisiminė Enzo. – Aš susitikau su grafu Enrico Baracca ir grafiene Paolina, oro didvyrio  tėvais. Kartą grafienė man pasakė: „Ferrari, o kodėl tau nepanaudojus mano sūnaus šuoliuojančio žirgo savo mašinose?. Jis atneš tau sėkmę“. Žirgas buvo ir liko juodas, o kaip foną aš panaudojau geltoną – Modenos miesto spalvą“.

Po to, kai Enzo Ferrari įkūrė automobilių kompaniją, jis nusprendė „Šuoliuojantį žirgą“ padaryti jos logotipu, kuris yra vienu iš žinomiausių prekės ženklų pasaulyje.


Komentarai (1)
blondas
| 07/10 14:05 Atsakyti
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas