R. Grosjeanas diskvalifikuotas vienerioms lenktynėms (133)

R. Grosjeanas diskvalifikuotas vienerioms lenktynėms
logo 2012 Rugsėjo 02 d. 18:43, Lotus F1 Team/LAT Photographic
Belgijos GP lenktynių starte sukėlęs „Lotus“ pilotas Romainas Grosjeanas buvo diskvalifikuotas vienerioms lenktynėms.
Prancūzas artėjant prie pirmojo posūkio pasuko ir atsitrenkė į Lewiso Hamiltono „McLaren“ bolidą. Vėliau du nevaldomi automobiliai taranavo Sergio Perezo „Sauber“ ir Fernando AlonsoFerrari“ techniką.
R. Grosjeano klaida užbaigė visų keturių sportininkų pasirodymą lenktynėse. Skaudžiai nukentėjo ir kitas „Sauber“ pilotas Kamui Kobayashi – japono bolidas buvo ženkliai apgadintas, todėl net ir finišą pasiekęs lenktynininkas liko be taškų.
„Tai itin rimtas taisyklių pažeidimas, kuriuo metu galėjo būti sužeisti kiti dalyviai. Dėl to iš lenktynių turėjo pasitraukti pirmaujantys čempionate lenktynininkai“, – rašoma teisėjų sprendime.
„Tai buvo labai rimta klaida. Nei komanda, nei lenktynininkas nepateikė jokios informacijos apie galimas lengvinančias aplinkybes.“
Kito savaitgalio Italijos GP lenktynes turėsiančiam praleisti R. Grosjeanui dar skirta ir 50 tūkst. eurų (apie 173 tūkst. litų) bauda.
„Lotus“ turės teisę varžyboms Monzoje pasirinkti kitą lenktynininką.

Komentarai (133)


Giedrius1
| 2012 Rugsėjo 03 d. 23:01
Lexxus, proto bokšte, turbūt prabudai po savo 14 - ojo gimtadienio ir staiga supratai, kad LH dar labiau kaltas? Nieko, po keturių metų tau sueis 18 - iolika, išsilaikysi teises, pradėsi važinėti pats ir dar po kokių 12 metų suprasi, kokią nesąmonę čia parašei.
Lexxus
| 2012 Rugsėjo 03 d. 18:16
Dvigubi standartai - kodėl LH išsisuko? Juk galėjo pasukt ant žolės, kaip daro jo spaudžiami pilotai ir viskas būtų pasibaigę gerai...
SmOgER
| 2012 Rugsėjo 03 d. 15:53
Fresto>>> 0:13 dega raudonos - Maldonado pajuda iš vietos, ar keliolika cm ar pusė metro iš tiek toli žiūrint sunku pasakyt, bet faktas tas, kad anksčiau startuodamas "čempionas" pranašumą įgijo ne mažą. :)
laimukas5414
| 2012 Rugsėjo 03 d. 12:08
Bytta ~ pats nevykelis esi. Pasižiurek kiek tašku turi geosjean. O kad važiuoja ir atakuoja gerai. Nera reikalo nusileist kažkokiam hamiui ar dar kam nora. Be to atarto metu daug kas kontaktuoja, na klaida na avarija. Nepusk cia burbulo galva butu nuneses alonso ar dar koki velnia. Iki alonso galvos dar visas metras buvo tavo žiniai. Ir nieko baisaus aš cia nematau. Žymiai baisiau atrode ki webber nuo kovalaineno pakilo i ora ir apsiverte valencijoj pernai berods. O cia eiline avarija. Ferrari rado kam kysi paduot su mclarenais, kad tokia žiauria bauda gavo.
nervuotas
| 2012 Rugsėjo 03 d. 11:25
Žiūriu kažko tai nepatiko Grosjeano manevras vos ne kaip hamiltono stilium, tik lėčiau..ne taip staiga ir įžūliai...nei hamiltono fanams nei pačiam hamiltonui:DD
Jekesas
| 2012 Rugsėjo 03 d. 10:15
Nerašyta taisyklė, kad į incidentus starto metus, žiūrima atlaidžiau. Bet pasirodo ne, starto mišrainėje stuktelėjęs kam nors į šoną gali susilaukti ne bet ko o DISKVALIFIKACIJOS !!! Aš neteisinu Grožano, jau trečia kartą šioje dienoje paminėsiu, kad jis neabejotinas šio incidento kaltininkas, gan baisaus incidento, bet dažniausiai diskvalifikacijom nesišvaistoma. Jei tu tyčia ką nors iškerti gauni raudoną kortelę ir jei ne pirmą kartą tai gausi diskvalifikaciją, jei tu netyčia sužaidi agresyviai, gausi geltoną. Taigi nemanau, kad Grožano manevras buvo tyčinis, būtų užtekę įspėjimo ir piniginės baudos. Koks tipas norėtų savo bolidą įvelti į konataktą? Bet lenktynių herojai, teisėjai, kuo toliau pradeda priiminėti dvigubais standartais kvepiančius sprendimus.
kipshas999
| 2012 Rugsėjo 03 d. 09:36
taip ir turejo buti,gal truputi proto igaus,nors ir hamis kazin ar negalejo kazkiek bandyt dar isvengt kontakto,tas juk irgi is tu kuriem perdidele arogancija neleidzia trauktis i sona jei ir yra nors kiek vietos,bet del jo nesigincyciau,o kad prancuza pasalino tai super,tikrai to reikejo sitam ziopliui,juk ne beleka o lyderius iskirto,o tai gali labai jiem atsiliepti toliau cempo eigoj
MIRKA
| 2012 Rugsėjo 03 d. 09:15
Ispejimo but pilnai pakake, max 5 startiniu vietu kitose lenktynese. Deja Grozanas yra smulki zuvele, stambiai is po nosies nunenusi tasku.
harė
| 2012 Rugsėjo 03 d. 09:15
Nesuprantu už ką bausti - starte visi važiuoja agresyviai ir net nuostabu kad taip mažai būna incidentų - čia juk lenktynės, o ne lengvas pasivažinėjimas
arturiukas
| 2012 Rugsėjo 03 d. 09:10
f1 dalyvis>>> nestumk ant hamio jis visiskai nekaltas tavo tas labai mylimas grozanas jau ne pirma karta susika kitiems lenktynes tai kad......
×

F-1.lt pulsas