R. Kubica sunkiai sužeistas avarijoje (papildyta 09.20) (203)

R. Kubica sunkiai sužeistas avarijoje (papildyta 09.20)
logo 2011 Vasario 06 d. 14:39, Renault/LAT
Dalyvaudamas Andoros ralyje Italijoje „Renault“ komandos lenktynininkas Robertas Kubica pateko į avariją, po kurios sraigtasparniu buvo nugabentas į ligoninę. Pilotui nustatyti daugybiniai dešinės pusės galūnių kaulų lūžiai.
Lenkas, varžybose vairavęs „Skoda Fabia S2000“, avariją patyrė pirmojo greičio ruožo 4,6 kilometre, kur atsitrenkė į bažnyčios sieną, o po to – ir į apsauginius barjerus. Sportininkas daugiau nei valandą buvo užspaustas automobilyje, kol į įvykio vietą atvyko specialią įrangą turintys gelbėtojai.
R. Kubicaidaugybėje vietų lūžo dešinės rankos ir plaštakos bei dešinės kojos kaulai. Be to, sportininkui keliose vietose buvo smarkiai įpjautas dilbis – rankos dalis tarp alkūnės ir plaštakos. Panašu, kad traumas lėmė automobilį persmeigęs apsauginio trasos barjero kraštas.
Lenktynininkui po pietų buvo pradėta septynias valandas trukusi sudėtinga rankos operacija, kurią medikai baigė tik vėlų vakarą. Po jos pilotas buvo panardintas į medikamentais sukeliamą komą, iš kurios turėtų būti pažadintas šį rytą.
Chirurgai operacijos pradžioje atstatė kraujotaką plaštakoje ir sutvarkė kaulų struktūrą, o po to ėmėsi raumenis valdančių nervų ir jų funkcijų. Kita komanda lygiagrečiai tvarkė kojos lūžius. R. Kubicą operavusio mediko teigimu, prireiks savaitės, kad paaiškėtų, ar pilotas apskritai valdys plaštaką, o sėkmės atveju ja visapusiškai naudotis bus galima tik po metų.
„Tai buvo labai svarbi ir sudėtinga operacija. Roberto Kubicos dešinis dilbis buvo įpjautas dviejose vietose, su ženkliais kaulų ir sausgyslių pažeidimais. Padarėme viską, ką galėjome, kad atstatytume dilbio funkcijas. Operacijoje dalyvavo septyni gydytojai, pasiskirstę į dvi komandas“, – sekmadienio vakarą sakė operacijai vadovavęs profesorius Igoris Rossello
„Operacijos pabaigoje Roberto plaštaka buvo gerai aprūpinta krauju ir šilta, kas suteikia optimizmo. Po operacijos Robertas Kubica visą naktį bus nuolat stebimas, nes jo būklė išlieka rimta“, - teigė medikas.

„Turime palūkėti mažiausiai savaitę, kol paaiškės, ar plaštaka išgyvens“, - sakė jis, pridūręs, kad visas rankos funkcijas atgauti R. Kubicai gali prireikti visų metų.
Patirtų traumų rimtumo dar operacijos metu neslėpė ir lenktynininko vadybininkas Daniele Morelli.
„Deja, susidūrimas su apsauginiu barjeru sukėlė didelę žalą“, – taip situaciją sekmadienio pavakarę, dar nesibaigus operacijai, vertino italas.
„Jam diagnozuoti daugybiniai lūžiai kojoje ir dešinėje rankoje, o didžiausios komplikacijos nustatytos jo dešinėje plaštakoje. Tik vėliau žinosime, ar operacija pavyko. Susidaryti klinikinę nuomonę nėra lengva. Tikimės šį vakarą turėti tikslesnį situacijos įvertinimą.“
„Chirurgai bando atstatyti jo dešinės plaštakos valdymą. Jie atstatė kraujo apykaitą ir sutvarkė kaulų struktūrą. Šiuo metu galvojama apie raumenų valdymą. Robertas yra labai stiprios valios ir viską įveiks“, – kalbėjo sportininko atstovas.
„Visų svarbiausia, kad Robertas atsigautų, ką jis jau įrodė galintis padaryti po incidento Kanadoje. Tuomet pilnai atsistatyti jam pakako trijų mėnesių.“
Lenktynininką ligoninėje šiandien aplankė ir susirūpinęs jo draugas, dukart „Formulės-1“ pasaulio čempionas Fernando Alonso.
Kartu su R. Kubica ralyje važiavęs šturmanas Jakubas Gerberis avarijoje traumų išvengė. Jo teigimu, lenkas iš pradžių buvo sąmoningas, tačiau vėliau prarado sąmonę. Po to jis buvo kelis kartus atsibudęs, tačiau jau ne visai suprasdavo aplinką ir tai, kas nutiko.
Andoros ralis R. Kubicai buvo pirmoji pažintis su „Super 2000“ technika – anksčiau jis ne kartą dalyvavo ralio varžybose, tačiau vairuodavo kitų klasių automobilius.
Lenko patirtos traumos reiškia, kad pilotas praleis ne tik likusius žiemos bandymus, bet greičiausiai ir visą šių metų sezoną.


Komentarai (203)
nervuotas
| 02/07 19:03 Atsakyti
cia kai kurie stebisi trasos pavojingumu lyg nebutu iki tol mate ralio trasu
MuRdeR
| 02/07 19:00 Atsakyti
gaila jei nevairuos renault'o tai blogai,nes is patikimu saltiniu suzinojau kad vietoj kubicos gali buti bruno senna
AF1
| 02/07 17:07 Atsakyti
Is video matosi ir 'baznycios siena' bei galima numanyti kaip viskas ivyko. Trenkesi i siena, tada ji atmete i kaire, kur ir buvo tie 'relsiniai' barjerai... O dviem bicam, kur paskui vaiavo ir sustojo padeti didziule pagarba. Toks ir turi buti sportininkas!
SeLMiz
| 02/07 16:31 Atsakyti
jv>> Atnaujintas tekstas būna išskiriamas JUODAI. Kas dar neaišku ?
jv
| 02/07 16:03 Atsakyti
tai jeigu atnaujinat tai parasykit kur atnaujinta? ar Kaskart 5 kartus straipsny visa per naujo skaityt?
nepaprastai
| 02/07 15:26 Atsakyti
Matosi visas atitvaras kiaurai masina persmeiges isilgai, kaip koks saslykas ant iesmo. Cia ir yra didziausias netiketumas, kuri sunku numatyt. Visiems kitiems smugiams Rally automobilis yra atsparus ir saugus.
Vacekas
| 02/07 14:37 Atsakyti
A neislauze desinio posukio
erektus
| 02/07 14:32 Atsakyti
Vacekas
| 02/07 14:32 Atsakyti
Kaip tycia ivykis neposukyje trasa gana ryzikinga be atitvaru eismas turbut vienpusis labiau uznasa i dviraciu taka
Respecta
| 02/07 14:13 Atsakyti
Ziauri trasa buvo... Cia is kitos masinos nufilmuota, kuri paskui Roberta startavo
http://www.youtube.com/watch?v=ALbxMiwf4nw&feature=player_embedded
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas