„Red Bull“ iškėlė ultimatumą, grasindama išeiti iš „Formulės-1“ (56)

„Red Bull“ iškėlė ultimatumą, grasindama išeiti iš „Formulės-1“
logo 2020 Spalio 17 d. 10:20, f-1

„Red Bull“ norėtų „Formulėje-1“ ir toliau naudoti „Honda“ jėgaines japonų koncernui pasitraukus iš „Formulės-1“ po 2021 metų.

Bet tam, kad būtų realizuotas toks scenarijus, yra būtina įvesti moratoriumą jėgos agregatų tobulinimui, o jei tai nebus padaryta, austrų energetinių gėrimų gamintojas grasina nutraukti savo programą F-1 - vadinasi, pasaulio čempionatas prarastų dvi komandas - „Red Bull“ ir „AlphaTauri“.

Spalio 26 d. per portugalų etapą Portimao įvyks pasitarimas aukščiausiu lygiu, kuris bus skirtas situacijai su varikliais, kuri gerokai paaštrėjo „Honda“ paskelbus apie išėjimą.

„Red Bull“ netenkina variklių kliento statusas, t.y. teorinė perspektyva pirkti „Ferrari“, „Renault“ arba „Mercedes“ jėgos agregatus, kadangi komandos tokiu atveju gautų tik tai, ką joms duotų verslo partneriai. Gamyklinės komandos padėtis šiuo atveju būtų kur kas naudingesnė. Bet norint savarankiškai pratęsti tai, kas buvo daroma su „Honda“ motoristais, reikia nemažų papildomų investicijų, o toks variantas galėtų suveikti tik vienu atveju - jei jėgos agregatų modernizacija būtų įšaldyta. Kraštutiniu atveju būtų galima sutikti daugiausiai su viena modernizacija per metus.

„Red Bull“ konsultantas Helmutas Marko „Auto Motor und Sport“ patvirtino, kad jie mieliau dirbtų su „Honda“ jėgainėmis, kadangi taip būtų galima išsaugoti tam tikrą nepriklausomumą. „Red Bull“ iškėlė ultimatumą „Formulei-1“: jei nebus įvestas moratoriumas variklių tobulinimui jau nuo 2022 metų pradžios, tai abu komandos išeis iš čempionato.

Labai tikėtina, kad būsima diskusija Portimao bus labai įtempta ir aštri. Vokiečių leidinio žiniomis, „Mercedes“ yra linkusi sutikti su moratoriumo siūlymu, „Renault“ - taip pat, nors kels papildomas sąlygas, o štai „Ferrari“ yra nusiteikę prieš.

Argumentas toks: „Red Bull“ padėtis nėra tokia kritiška, jie gali bet kuriuo momentu kreiptis į „Renault“ arba „Ferrari“, kontraktas jau paruoštoms jėgainėms būtų pigesnis nei bet kokie savarankiški produktai variklių gamybos srityje.

Problema yra ta, kad moratoriumas, apie kurį kalba „Red Bull“, galima tik tuo atveju, jei visos jėgainės bus panašios pagal galią ir efektyvumą. Jei kokie nors varikliai dėl vienų ar kitų priežasčių atsiliks nuo konkurentų produkcijos, tai gamintojas niekada nesutiks su siūlymu įšaldyti tobulinimą. Priešingu atveju galios deficitas išliktų iki pat 2025 metų.

Šiuo metu skirtumas pajėgumo skirtumas tarp „Mercedes“ variklių ir likusiųjų įvairiais vertinimais yra nuo 30 iki 50 AG ir jei turėsime galvoje, jog moratoriumas būtų įvestas po metų su trupučiu, likusiojo laiko nepakaks, norint pasiekti pariteto. Juolab, kad jei 2021 m. trys gamintojai pasitems, tai „Mercedes“ irgi nestovės vietoje ir yra aišku, kad patobulės.

Bet tai ne vienintelė problema. Jau 2022 metais „Formulėje-1“ naudojamas lenktyninis benzinas privalės turėti 20 proc. biodegalų, o nuo 2023 m. - 100 proc. Tai bet kokiu atveju pareikalaus ypatingos vidaus degimo variklių modernizacijos ir jei kitais metais tuo užsiims „Honda“, tai vėlesniais metais visa ši našta gultų ant „Red Bull“ pečių, jei jie rimtai tikisi dirbti su japonų koncerno motoristų palikimu.

Perėjimas prie sintetinių biodegalų labai svarbus automobilių sporto ateičiai, to niekas nežada atsisakyti. Be to, „Auto Motor und Sport“ šaltiniai praneša, kad Portimao, be kitų klausimų, „Ferrari“ iniciatyva bus svarstomas klausimas apie galimą F-1 perėjimą prie naujos kartos motorų, kurie būtų paprastesnės konstrukcijos ir technologijos jau nuo 2023 metų, o ne nuo 2026 m., kaip buvo nuspręsta anksčiau.


Komentarai (56)
Tech
IP: c4754c7 | 10/19 22:34 Atsakyti
kart
10/19 09:20

Tas adresas, tai jau kaip taisyklė tarp laido riterių. Ne pirmą kartą pastebiu. Čia panašiai, kaip daugelis prisistato kavenskais :D

Kad ten tam chemijos isvis tik keliu policijos stabas. Va butu koks vytauto pr 91. Ten avpk, tai jau rimti dedes sedi 😀
kart
IP: 0c537dd | 10/19 09:20 Atsakyti
Senas_Kareivis
10/18 08:54

Jei vis tik sakaisi esantis pareigūnas, o taip suprasti leidi pats, tai manau turėtum būti aukščiau už visą šitą mėšlą, kurį ir pats skleidi. Na bet ne vien pareigūnai gali dirbti pareigūninėj, tai gal tu iš pastarųjų.

Tas adresas, tai jau kaip taisyklė tarp laido riterių. Ne pirmą kartą pastebiu. Čia panašiai, kaip daugelis prisistato kavenskais :D
mariusis
IP: a279885 | 10/19 09:11 Atsakyti
kart
10/19 07:18

Straipsnio pavadinimas turėtų būti pakeistas į "Mariusio išpažintis"

Tai prašyk kad pakeistų, tik nepamiršk ir po Vettelio vartymo ir straipsnio pavadinimų pasikeisti į - ,,kart’o Vettelio traukimo už ausų memuarai” ;)
Senas_Kareivis
IP: fa3679c | 10/19 08:54 Atsakyti
Baikit stumti jus ant to Mariusio - jis jau nebesusigaudo nei kiek čia tų pasimatymų paskyrė, nei keliems čia reikės atsakyti už žodžius, nei keliems čia reikės protokolą surašyti, nei kas čia moderatoriai. Stop it, he's already dead
kart
IP: ff4c1cb | 10/19 07:18 Atsakyti
Straipsnio pavadinimas turėtų būti pakeistas į "Mariusio išpažintis"
Fernandoisfasterthanyou
IP: c6c56a3 | 10/18 23:56 Atsakyti
statau 20eur mariusis
SliMMaz logo rėmėjas
IP: 5202f81 | 10/18 17:14 Atsakyti
mariusis
10/18 12:57

Pasukioju pirštą prie smilkinio ir žiūrim kas toliau, nes žmogus neadekvatus :) bet modeliuk tu ką nori nei tu jį sutiksi nei ką.
Galiu ir aš tau pamodeliuoti, po vos ne kiekvienu tavo postu tave šeria ir visaip koneveikia. Ką tu darai?

Gal nekreipt demesio? :) Viskas prasideda nuo overreacting'o, kai zmogus gyvena principu- "uz savo zodzius reikia atsakyt" tai as manau jam nera kas veikt internete.
Zinai, japonu patarle sako: jei tiki viskuo ka perskaitai-neskaityk :)
Paziurek kokius usa kasio forumus, LeBrono Heiteriai provokuoja Loverius, kapojasi jie ten, bet paskui visi kartu eina Westbrooko pi**vot :D
Nezinau ar girdejai, bet buvo istorija, kai 76ers GM Bryan Colangelo buvo susikures fake anketa ir stumdavo ant zaideju. Aisku reikejo vpn naudot tam reikalui, bet ka linksma zmogui :D
Juk net yra komedija "Beiskrepsis" kurio esme buvo vienas kito izeidinejimas.
Aisku, tikiu, kad kaikurie postai gali izeist, bet tuomet geriau tokiems neatsakinet, kam gadintis nervus :)

#yra cia tokiu kuriu mamos nemegojo su cyplium?
Vamzdiec
IP: 1a6d657 | 10/18 16:32 Atsakyti
ziuriu kad cia diskusija vyksta aukstu lygiu ,kaip tam anekdote ;
-mama perziuri Petriuko pazymu knygele,pamato ten vien dvejetus ir klausia:
-sunau,ar rodei pazymiu knygele tevui?
-taip,sako sunus.
-tai ka sake tevas?
-ar keiksmazodzius kartoti?
-ne,sunau,nereikia.
-tai jis tada nieko nepasake.
jei ismest po straipsnio komentarus ,kur vieni kitus apipila,nebutu ka skaityti - o juk RB grasina is F-1 iseiti,jeigu ka....
mariusis
IP: 7ad5add | 10/18 12:57 Atsakyti
SliMMaz logo rėmėjas
10/18 12:36

Postas lyg i smurta orientuotas, bet "bmw v8" sakai, kad apie kumscius nieko nerasei.
Na tada sumodeliuokim situacija- susitinki Jonaiti ir jis tau gyvai ta pati pasako- tavo veiksmai? :)

Pasukioju pirštą prie smilkinio ir žiūrim kas toliau, nes žmogus neadekvatus :) bet modeliuk tu ką nori nei tu jį sutiksi nei ką.
Galiu ir aš tau pamodeliuoti, po vos ne kiekvienu tavo postu tave šeria ir visaip koneveikia. Ką tu darai?
SliMMaz logo rėmėjas
IP: 5202f81 | 10/18 12:36 Atsakyti
mariusis
10/17 19:18

Aš tau prieš kelias dienas kai ką siūliau, bet matau krūmyose sėdi ir vėl išneri čia su prišikta kepure ir kažką čia primeti. Dar kartą siūlau, galim susitikti ir galėsi išdėstyti visą savo išmonę gyvai. Tai ar užteks drąsos kietuoli? Jei tik už ekrano kietas, tai mink taką, pimpaliuk.

Postas lyg i smurta orientuotas, bet "bmw v8" sakai, kad apie kumscius nieko nerasei.
Na tada sumodeliuokim situacija- susitinki Jonaiti ir jis tau gyvai ta pati pasako- tavo veiksmai? :)
×

TOP naujienos