Rusijos GP kvalifikacijoje nugalėjo S. Vettelis

logo 2017 Balandžio 29 d. 16:34, Ferrari

Sebastianas Vettelis triumfavo šiandien  Sočyje vykusioje F-1 kvalifikacijoje ir iškovojo pirmąją „pole“ poziciją šių metų sezone. Antroje vietoje liko Kimi Raikkonenas. Tai pirmas kartas nuo 2008 m., kai „Ferrari“ ekipa kvalifikacijoje iškovojo pirmas dvi startines vietas.

Italų komandos lenktynininkai buvo greičiausi visose trejose treniruotėse, bet greičiu pirmose dvejose kvalifikacijos dalyse nusileido „Mercedes“ ekipos sportininkams.

Paskutinėje važiavimų dalyje į priekį įsiveržė K. Raikkonenas, kuris tuo metu lenkė Valtterį Bottą ir S. Vettelį. Kurį laiką atrodė, kad būtent K. Raikkonenas iškovos pirmąją „pole“ poziciją nuo 2008 m. Prancūzijos GP. Suomis vis dėlto suklydo paskutiniame trasos posūkyje ir nesugebėjo pagerinti savo rezultato. Tuo tarpu S. Vettelis vieną ratą įveikė greičiau ir vos 0,059 sek. aplenkęs komandos draugą iškovojo „pole“ poziciją.

Abiejų „Ferrari“ lenktynininkų savo paskutiniuoju bandymu nesugebėjo aplenkti V. Bottas. Tik 0,036 sek. nuo K. Raikkoneno atsilikęs suomis liko trečias.

Lewisas Hamiltonas prarado daug laiko paskutiniame trasos sektoriuje ir nuo komandos draugo V. Botto atsilikęs beveik puse sekundės turėjo pasitenkinti ketvirta startine vieta.

Sekunde lėčiau nei L. Hamiltonas vieną ratą įveikė „Red Bull“ atstovas Danielis Ricciardo, kuris Sočyje vykusioje kvalifikacijoje liko penktas. Tarp dviejų „Red Bull“ pilotų įsiterpė „Williams“ lenktynininkas Felipe Massa, kuris vos 0,051 sek. pranoko Maxą Verstappeną.

Greičiausiųjų dešimtuką užbaigė „Renault“ atstovas Nico Hulkenbergas ir „Force India“ komandos duetas - Sergio Perezas ir Estebanas Oconas. Tai buvo pirmas kartas šiemet, kai abu pastarosios ekipos lenktynininkai pateko į paskutinę kvalifikacijos dalį.

Rusijos GP: kvalifikacijos rezultatai