S. Speedas nebenori atstovauti „Toro Rosso“ (47)

S. Speedas nebenori atstovauti „Toro Rosso“
logo 2007 Liepos 24 d. 22:19, GEPA pictures/ Franz Pammer
Toro Rosso“ lenktynininkas Scottas Speedas atskleidė, kad jo ekipos vadovas Franzas Tostas po Europos GP lenktynių prieš jį panaudojo fizinę jėgą. Amerikietis pažymėjo, kad jokia pinigų suma jo nesuviliotų daugiau atstovauti šią komandą.
Lenktynininko teigimu, F. Tostas buvo toks nepatenkintas tuo, kad jis prasidėjus smarkiai liūčiai išlėkė iš trasos pirmajame posūkyje, jog smogė jam į nugarą.
Sportininkas iš pradžių buvo linkęs nutylėti šiuos įvykius, bet prisipažino nebegalįs pakęsti nuolatinių komandos vadovo F. Tosto bei vieno iš savininkų Gerhardo Bergerio patyčių.
„Iš pradžių nenorėjau išeiti į viešumą ir kalbėti apie tai, nes po lenktynių Franzas praleido 15 minučių manęs atsiprašinėdamas už savo elgesį, nes visiems buvo aišku, kad jis peržengė ribą.
Tačiau po to, kai paneigiau šiuos įvykius, Franzas ir Gerhardas žiniasklaidoje toliau žemino mane ir Tonio Liuzzi (S. Speedo komandos draugą – red. past.). Man to jau užteks.
Žinau, kad tai pakenks ir „Red Bull“, o tai tikrai nėra mano tikslas, nes Dietrickas Mateschitzas („Red Bull“ savininkas – red. past.) ir „Red Bull“ mane labai rėmė. Jų dėka autosporte pasiekiau viską, ką turiu.
Tačiau Franzas Tostas yra visiškai nekontroliuojamas. Faktas tai, kad, kai nuėjome nuo boksų sienos ,Franzas buvo įtūžęs ant manęs dėl to, kad išslydau pirmajame posūkyje, nepaisant to, kad beveik kiekvieną lenktynininką, važiavusį už Jensono Buttono, ištiko toks pat likimas, tame tarpe ir Lewisą Hamiltoną bei Nico Rosbergą.
Jis buvo įtūžęs dėl to, kad aš sudaužiau bolidą. Kai paklausiau jo apie sustojimą boksuose (prieš incidentą S. Speedas praleido beveik minutę techninio aptarnavimo zonoje, kol „Toro Rosso“ mechanikai pakeitė jam padangas – red. past.), jis man atsakė, kad tai visiškai nereikšminga dėl to, kad aš padariau avariją. Jis nenorėjo girdėti jokios kritikos dėl to, ką padarė komanda. Jis net bandė apkaltinti mane dėl problemų sustojimo metu.
Po to aš tiesiog apsisukau ir nuėjau link garažo. Spėju, jis ėmė mane vytis. Kai pasivijo, kumščiu smogė man į nugaros vidurį. Visi komandos nariai tai matė.
Kai išėjau iš garažo, jis nusekė mane už sienos, kur manęs negalėjo matyti mechanikai. Jis griebė mane už marškinėlių, pakratė, taip praplėšdamas nuo ugnies saugantį kostiumą, bei prirėmė mane prie sienos.
Aš į tai tegalėjau atsakyti sugrįždamas į garažo vidurį ir garsiai jo paklausdamas, ar jis išdrys man smogti prieš visų akis“, - taip žurnalistams įvykius po Europos GP lenktynių nusakė S. Speedas.
Lenktynininkas pabrėžė, kad pasibaigus iki šio sezono pabaigos galiojančiai sutarčiai, jis nė už ką toliau nelenktyniaus „Toro Rosso“ komandoje, jei joje ir toliau dirbs F. Tostas bei G. Bergeris.
„Kalbant apie mano ateitį „Formulėje-1“, jokie pinigai manęs nepriverstų dar kada nors atstovauti šiems dviems asmenims. Būtų šaunu išbandyti jėgas kitoje komandoje, tačiau aš taip pat norėčiau tęsti bendradarbiavimą su „Red Bull“, net jei tai vyktų už „Formulės-1“ ribų. Kaip jau sakiau, mano santykiai su „Red Bull“ iki šiol buvo fantastiški“, - pažymėjo amerikietis.
Kol kas neaišku, ar iki kito „Formulės-1“ čempionato etapo – Vengrijos GP – komanda pati neatsisakys šio sportininko.
„Iš šių dviejų visko gali tikėtis. Viskas, ką perskaitydavau spaudoje ir žiniasklaidoje man visada buvo siurprizas, nes jie viską daro kitiems už nugaros“, - sutiko jis.
Tuo tarpu, „Toro Rosso“ atstovė spaudai paneigė, kad Europos GP buvo paskutinės S. Speedo lenktynės šioje komandoje.
„Tai netiesa. Esame suplanavę, kad Scottas vairuos bandymų Mugello trasoje metu rytoj ir poryt (trečiadienį ir ketvirtadienį – red. past.)“, - teigė ji.
24 metų amžiaus S. Speedas iki šiol dalyvavo 28 „Formulės-1“ lenktynėse, tačiau taškų dar nėra pelnęs.
2004 metais amerikietis tapo Europos ir Vokietijos „Formula Renault 2000“ čempionu. 2005 metais GP2 serijoje jis užėmė trečiąją vietą, į priekį praleisdamas tik Nico Rosbergą ir Heikki Kovalaineną.

Komentarai (47)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
nepasakok
| 07/26 16:37 Atsakyti
graziausia....kas drista vargsa Speeda must??!! ce jau nebenormalu..
Vidocq
| 07/25 23:18 Atsakyti
Čia man biski mistika. Kazkada Speedas labai drasiai kalbėjo. Nu čia reikėjo drasiai tvoti atgal. Ir visiems viskas būtų gerai. Nors man nei STR nei Spydžius ne prie širdies
MS 4EWER
| 07/25 20:19 Atsakyti
Manau speedas dar y koky spaykery ysipaisyt gali o gal ir coultardas paliks f1 tai ais y redbul nu bent test pilotas tikrai bus. Is f1 nemanau kad pasitrauks. Cia mano nuomone :)
Mistikas
| 07/25 18:24 Atsakyti
speedas teisingai pasielge, bet kai lex is STR team'o ,tai greiciausiai lex ir is F1 :)
Mitsubishi
| 07/25 18:03 Atsakyti
Ziebciau atgal tik i snuki , jei man tai padarytu. Palik , Scotai, ta luzeriu komanda.
seras
| 07/25 17:23 Atsakyti
Tuos du Kietekus reiketu pasodint y bolida ir paziuret ka jie moka.Vat tada galetu ir dauzyt kitus, kol patys atgal negautu.
Kestux123
| 07/25 16:54 Atsakyti
Speed\'as i red buls wietoj coulkardo
ShumiForefer
| 07/25 15:01 Atsakyti
be abejo reikejo pastoveti uz save..toj situacijoj gincytina ar su kumsciais ar ryztingu agresyviu atsakymu..siaip ar taip,Scotas save uzleido jau anksciau,o Bergeriu as irgi nusivyliau
dr._Lauda
| 07/25 14:27 Atsakyti
david20> arba as arba Tostas ;D Egoistas> na nezinau, bet ne katalikas - kito zando netsukciau. reikejo spydui voztelt atgal, gal susiprastu tostas, kad *** elgiasi.. juk a taip a taip scoto dienos STR jau suskaiciuotos..
HORN
| 07/25 14:13 Atsakyti
kelėdų senis> Alonso ant apdovanijimu pakylos isivaizduot nereik, jis ten tiesiog iprastai ir buna. Bet turejau omeni, kad jeigu kazkas negerai (pvz kad McLaren palaiko LH ar kad Renault neisake GF praleisti jo ir pan.) tai iskart puldavo pas zurnalistus pasipasakoti. O kad FA dievas, tai niekam neturi kilti diskusiju.
Man tai tik noretusi matyti SS kokioj kitoj komandoj kitamet. Visgi pilotas is JAV ir kaikas gali pasidaryti nemaza reklama sioje salyje.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas