San Paulo GP: įdomioji statistika

logo 2021 Lapkričio 16 d. 13:44, Pirelli / LAT Images

Keletas įdomių statistikos faktų po Brazilijoje pasibaigusių San Paulo GP lenktynių...

Lewisas Hamiltonas ketvirtą kartą karjeroje parodė geriausią laiką San Paulo kvalifikacijoje, bet buvo diskvalifikuotas už tai, kad komanda pažeidė techninį reglamentą. Pirmuoju protokole atsidūrė Maxas Verstappenas, kuriam tai buvo antroji paeiliui pergalė kvalifikacijoje brazilų trasoje.

Valtteri Bottas septintą kartą šiame sezone kvalifikavosi trečias – tai dažniausia jo pozicija šiais metais.
Pierre'as Gasly trečią kartą per keturis pastaruosius etapus pateko į penketuką kvalifikacijos finale.

Trečią kartą per pastaruosius keturis etapus Lando Norrisas kvalifikavosi tarp geriausiųjų aštuntuko.

Nicholas Latifi pirmą kartą kvalifikacijoje aplenkė George'ą Russellą nuo to meto, kai jie 2020 m. tapo komandos partneriais.

Sprintas

Laimėjęs sprintą, Valtteri Bottas iškovojo trečiąją „pole“ per pastaruosius keturis GP etapus.

Carlosas Sainzas finišavo trečias ir antrą kartą per karjerą „Ferrari“ komandoje startavo lenktynėse geriausiųjų trejetuke.

Ketvirtoji Sergio Perezo vieta – geriausia jo starto pozicija Brazilijos trasoje.

Devintoji Sebastiano Vettelio vieta - - blogiausia jo starto pozicija Interlagoso trasoje per pastaruosius 12 metų.

Sprinte Lewisas Hamiltonas prasiveržė iš paskutinės iki penktos vietos, bet lenktynėse startavo 10-tas dėl jėgainės keitimo. Tai ketvirtasis Lewiso startas iš dešimtos pozicijos jo karjeroje, tame tarpe ir Sočyje 2016 m. kur jis finišavo antras.

Nicholas Latifi aplenkė George'ą Russellą antrame sprinte paeiliui.

Lewisas Hamiltonas laimėjo San Paulo GP lenktynes, iškovodamas šeštąją pergalę sezone ir 101-ąją karjeroje – tiek pergalių turi visi Brazilijos lenktynininkai kartu sudėjus. Tai trečioji sero brito pergalė Interlagose.

Iki šiol Hamiltonas tik vieną kartą nugalėjo startuodamas už pirmojo aštuntuko ribų – Hockenheime'18 jis laimėjo lenktynes, startavęs iš 14-tos vietos. Iki Lewiso niekas Interlagose nebuvo laimėjęs, startavęs iš žemesnės nei 8-toji vieta.

Maxas Verstappenas 23-čią kartą karjeroje finišavo antras – tieki pat antrųjų vietų turėjo Ayrtonas Senna, tai buvo 57-tasis Maxo podiumas – lygiai tiek turėjo ir Nico Rosbergas.

Užbaigęs lenktynes trečias, Valtteri Bottas uždirbo 66-tą podiumo vietą ir tik antrą per paskutines penkerias lenktynes.

San Paule Sergio Perezas važiavo savo 210-tą GP etapą karjeroje – tiek pat startų turėjo Gerhardas Bergeris. Finišavęs ketvirtas, Sergio pasiekė geriausio savo rezultato Interlagose.

Charlesas Leclercas dešimtą kartą šiame sezone užbaigė lenktynes pirmame penketuke. Carlosas Sainzas iškovojo šeštąją vietą – trijuose paskutiniuose GP „Ferrari“ tris kartus uždribo po 18 taškų ir dar vieną tašką už sprintą šį savaitgalį.

Šiame fone pagrindinis italų konkurentas komandinėje įskaitoje „McLaren“ komanda antrą savaitgalį paeiliui gauna tik po vieną tašką, prarasdama trečią vietą Konstruktorių įskaitoje ir nusileisdama „Ferrari“ jau 31,5 taško likus trejoms lenktynėms iki sezono pabaigos.

Danielis Ricciardo pasitraukė iš distancijos, nutraukdamas sėkmingą seriją iš 34 varžybų paeiliui, kuriose jis finišavo – tai buvo rekordinė serija jo karjeroje ir antra pagal ilgį F-1 istorijoje – 48 finišai paeiliui pas L. Hamiltoną – nuo Didžiosios Britanijos'18 iki Bahreino'20.