Silverstounas nori nutraukti kontraktą su „Formule-1“ (9)

Silverstounas nori nutraukti kontraktą su „Formule-1“
logo 2017 Liepos 03 d. 06:00, Renault Sport

Ne kartą buvo pasakota apie poziciją, kurią užima Didžiosios Britanijos Silverstouno autodromo savininkai: jie pirma laiko pasirengę nutraukti sutartį su „Formulės-1“ vadyba, kuri numato lenktynių Didžiojoje Britanijoje rengimą iki 2026 metų imtinai, jei nebus peržiūrėtos kontakto sąlygos.

Kadangi „Libery Media“  jau davė suprasti, kad jie nesutiks peržiūrėti kontrakto sąlygų, tai rizika, kad britų lenktynininkų klubas BRDC, kuriam priklauso Silverstouno trasa, pasinaudos savo teise pasitraukti iš kontrakto, pasirašyto 2010 metais dar su Bernie Ecclestone, auga su kiekviena diena.

Pagal Londono laikraščio „Mail on Sunday“ informaciją, ruošiamas būtent toks scenarijus ir dar iki šių metų lenktynių, kurios įvyks liepos 16 dieną, Silverstouno šeimininkai pasinaudos sutarties sąlygą, numatyta dabartiniame kontrakte.

Kartu artimiausiais metais BRDC pasistengs su „Liberty Media“ sudaryti naują, kur kas sau palankesnį kontraktą, kad Didžiosios Britanijos GP etapas, vienos iš pagrindinių metų lenktynių, vis dėlto pasiliktų Silverstoune.

BRDC direktorius Philipas Walkeris, vienas iš derybininkų su „Liberty Media“ pareiškė: „Didelė tikimybė, kad mes aktyvuosime kontrakto punktą, suteikiančiu teisę jį nutraukti“.

Pasinaudoti šia teise britų pusė turi teisę iki prasidedant lenktynių savaitgaliui, t.y. iki liepos 14 dienos.

Kartu laikraštis cituoja kitą BRDC vadovybės atstovą, kuris panoro likti nežinomu, kuris mano, kad toks žingsnis paprasčiausiai leis laimėti laiko: „Viskas vykta labai anksti „Liberty Media“. Jie kol kas patys nežino, kokias lenktynes nori palikti kalendoriuje.

Pavyzdžiui, Chase Carey‘us niekada nebuvo Silverstoune. Bet tai ne „Liberty“ kaltė. Jie gal ir sutiktų derėtis dėl naujų sąlygų, bet laiko lieka labai mažai, todėl, nutraukdami sutartį, mes dabar gausime galimybę vėl sėsti prie derybų stalo ir sukurti ateities planus“.

BRDC tikisi, kai liepą C. Carey‘us ir jo artimiausia aplinka apsilankys lenktynėse ir tai, ką jie čia pamatys, padarys jiems labai stiprų įspūdį ir jie supras, kiek daug Britanijos etapas reiškia „Formulei-1“.

„Liberty Media“ yra nelinkusi daryti nuolaidų Silverstounui, nes baiminasi, kad sukurs nepageidaujamą precedentą, po kurio kiti likusieji 20 autodromų, priimantys pasaulio čempionato lenktynes, gali taip pat pareikalauti peržiūrėti kontraktus.

Šiuo metu Silverstounas lieka vienintele trasa Didžiojoje Britanijoje, kuri atitinka visus „Formulės-1“ standartus. Buvo planai statyti modernų autodromą Velse, bet praktiškai prieš kelias dienas vyriausybė atsisakė tokį projektą finansuoti.

Naujieji „Formulės-1“ savininkai turi norą surengti miesto lenktynes Londone, bet iki tokio projekto realizacijos dar labai toli ir jei Silverstounas atsisakys rengti lenktynes po 2019 metų, tai aiškiai prieštaraus „Liberty Media“ kursui maksimaliai išsaugoti pasaulio čempionato istorinį paveldą.

Komentarai (9)


cart
| 2017 Liepos 07 d. 03:24
Is Londono i Silverstouna apie 150km,iki Brands Hatch jei is pietryciu Londono pvz Dartfordo isvis arti,apie 15km:)jei traukiniu vaziuoti, tai dar taksi reiketu iki Brands hatch,kainuotu apie £12.
McNerka
| 2017 Liepos 03 d. 16:38
o tai silverstounas ne salia londono..
Life
| 2017 Liepos 03 d. 15:56
Aš irgi už Brand's Hatch sugrąžinimą, beto visai šalia Londono, visiems būtų patogu.
Jacques
| 2017 Liepos 03 d. 12:57
Visko buvo buvo planai i Doningtona persukelti,bet Silverstounas neturi sau lygiu.Brands Hatchas tik kaimukas,kuriame nei ziurovai netilptu ir t.t.
zQer
| 2017 Liepos 03 d. 11:22
Tai i Brand's hatch tada vaziuos
AdressUnknown
| 2017 Liepos 03 d. 09:56
Praspirs ir liberty, na kokiems metams ar dviems.
antisk115
| 2017 Liepos 03 d. 08:38
Rimtai iki 20206 metu? :)
Life
| 2017 Liepos 03 d. 08:14
Po Brexito dabar UK galvoje, kaip išgyventi, o ne visokios F-1.
tribeca
| 2017 Liepos 03 d. 07:42
Prie Bernio nemaistavo nes zinojo kad nutraukus kontrakta Bernis be jokiu sentimentu juos praspirtu.
×