Singapūre „Lotus“ tikisi pagerėjimo (2)

Singapūre „Lotus“ tikisi pagerėjimo
logo 2015 Rugsėjo 13 d. 06:55, LAT Photographic
„Lotus“ komandos technikos direktorius Nickas Chesteris spėja, kad jų komanda yra pilna optimizmo prieš artėjantį Singapūro GP etapą...
- Kokių rezultatų Singapūro gatvėse galėtų pasiekti jūsų „E23 Hybrid“ bolidas?
- Mums viskas turėtų susiklostyti neblogai. Mes įsitikinome, kad mūsų mašina yra pajėgi susitvarkyti su lėtais posūkiais ir su dideliu skaičiumi kelkraščių. Gali būti, kad Singapūre mes atrodysime ne idealiai kaip kitose vidutinio greičio trasose, bet viliamės sulaukti gero savaitgalio.
- Apie ką svarbu neužmiršti, jei kalba eina apie lenktynes Marina Bay trasoje?
- Ten aplink sienos ir labai mažai saugumo zonų, vadinasi, pilotams reikia būti labai atsargiems. Posūkiai ten lėti, labai daug aukštokų kelkraščių, o tai sąlygoja labai aukštus reikalavimus bolidams. Daug stabdymo taškų, todėl apkrova stabdžiams yra didelė, nežiūrint į tai, kad greitis čia sąlyginai mažas. Tačiau stabdžiai dirba nuolat ir nespėja gerai ataušti. Daugelis sulėtėjimų reiškia, kad po jų seka įsibėgėjimai, todėl labai svarbu, jog ratai gerai sukibtų su kelio danga. Lenktynininkų bei inžinierių laukia daug nelengvų užduočių.
- Jei kalbėti apie bolido reguliavimą Singapūrui, į ką reikia atkreipti svarbiausią dėmesį?
- Ši trasa reikalauja didelės prispaudžiamosios jėgos, todėl mašinos bus reguliuojamos būtent taip. Be to, daug kas priklausys nuo važiuoklės balanso, kaip jai pavyks susidoroti su daugeliu kelkraščių. Labai svarbu, kiek gerai ji važiuos lėtuose posūkiuose.
- Kokių veiksmų bus reikalaujama iš pilotų, kai vakaro valandomis pradės staigiai mažėti asfalto temperatūra?
- Pilotai privalės komandai pranešti, kaip elgiasi bolidas, kad būtų galima inžinieriams koreguoti bolido balansą priklausomai nuo to, kiek mažės kelio dangos temperatūra. Iš ankstesnių metų patirties mes žinome, kokius pakeitimus reikia daryti. Temperatūros ten mažėja gana ryškiai, todėl keičiasi padangų sukibimo su asfaltu lygis ir kažkuria prasme pats mašinos balansas. Kai trasa vėsta, keičiasi ir skirtumas tarp priekinių ir galinių ratų sukibimo, todėl vakare surasti optimalų balansą yra sunkiau, nei, pavyzdžiui, per treniruotes, kurios vykta ankstesnėmis valandomis, kuomet temperatūros būna kur kas aukštesnės.
- Ar yra kokių nors ypatingų sunkumų, su kuriais teks susidurti komandai, kai reikės dirbti nakties sąlygomis prie santykinai karšto oro?
- Manyčiau, kad mūsų komanda negalvoja, kad ten bus kokios nors ypatingos sąlygos. Iš tikrųjų, viskas yra gana paprasta, kadangi visi prisilaikys europietiško laiko. Prieš pat pirmas lenktynes Singapūre 2008 metais visi labai ilgai diskutavo, kaip reikia pasiruošti, bet galiausiai viskas praėjo sklandžiai. Singapūras yra labai populiari mūsų tvarkaraščio trasa ir visos komandos mėgsta čia sugrįžti.
- Pastaruoju metu buvo labai daug kalbų apie padangas ir neseniai „Pirelli“ paskelbė apie padangų sudėtis artimiausiems 3 etapams – kaip tai galite pakomentuoti?
- Tokio padangų mišinių pasiūlymų ir buvo galima tikėtis. Sočio etapui italai pasiūlė kur kas minkštesnius mišinius, tai bus į naudą visiems. Visai natūralu, kad debiutiniam etapui pernai padangų gamintojai siūlė kur kas konservatyvesnį pasirinkimą, todėl siūlymas šiems metas visai nenustebino. Sočyje yra pakankamai lygus asfaltas, todėl kietesnes padangas čia būna sunku įšildyti.

Komentarai (2)
Martynas Viederis
| 09/13 14:49
na gaunasi, kad neatemė, jeigu kalba apie lenktynes Singapūre ir pan ;)
Mclarennew
| 09/13 08:15
tai antstoliai nieko neateme ?
×

TOP naujienos