Singapūro GP: įdomioji statistika

logo 2018 Rugsėjo 18 d. 12:00, Pirelli / LAT Images

Keletas įdomių statistinių faktų po Singapūre pasibaigusių GP lenktynių.

„Pole“ pozicija Singapūre Lewisui Hamiltonui tapo septintąja britui šiame sezone ir 79 jo karjeroje.

Trasa Singapūre tapo dešimtąja Hamiltonui, kurioje jis iškovojo ne mažiau kaip 4 „pole“ per karjerą.

Lewisas pakartojo Sebastiano Vettelio rekordą, kuris anksčiau buvo vienintelis, kuris keturis kartus laimėjo kvalifikaciją šioje trasoje.

Kvalifikavęsis antras, Maxas Verstappenas pakartojo savo geriausią rezultatą per karjerą kvalifikacijoje.

Verstappenas ketvirtą kartą per karjerą startavo antras. Praėjusį kartą tai buvo 2017 metų Meksikoje – prieš 10 mėnesių.

Pirmą kartą istorijoje Hamiltonas ir Verstappenas dviese startavo iš pirmos eilės.

Kvalifikavęsis trečias, Vettelis tik penktą kartą per šį sezoną pradėjo lenktynes iš antros eilės, kai iš pirmos eilės pradėjo lenktynes devynis kartus.

Pergalė Singapūre tapo 69-tąja Hamiltonui karjeroje ir 7-tąja šiame sezone. Likus 6 etapams iki sezono pabaigos Lewisas pirmauja asmeninėje įskaitoje su 40 taškų pranašumu prieš Sebastianą Vettelį.

Podiumas Singapūre – 129-tas Hamiltono karjeroje ir 80-tasis „Mercedes“ komandos sudėtyje.

Lewisas pakartojo Sebastiano Vettelio rekordą, kuris anksčiau buvo vienintelis, kuris 4 kartus laimėjo lenktynes šioje trasoje.

Finišavęs antras, Maxas Verstappenas užbaigė lenktynes toje pačioje pozicijoje, iš kurios startavo, uždirbęs 17 podiumą ir pagal šį rodiklį susilygindamas su Alberto Ascari ir Keke Rosbergu.

Sebastianas Vettelis taip pat finiše išsaugojo savo starto poziciją. Užbaigęs lenktynes trečias, jis 108 kartą užlipo ant podiumo. Vokietis užima trečią eilutę pagal šį rodiklį bendrame reitinge, priekyje jo yra tik Michaelis Schumacheris (155 podiumai) ir Lewisas Hamiltonas (129 podiumai).

Lenktynės Singapūre buvo 100-tosios „Red Bull“ istorijoje, kuriose komandos pilotas pirmavo bent vieną ratą.

Geriausias lenktynių ratas Kevinui Magnussenui Singapūre tapo pirmuoju jam, „Haas“ komandai ir Danijos pilotams.