Singapūro GP: įdomioji statistika

logo 2023 Rugsėjo 19 d. 18:55, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Singapūre pasibaigusio GP etapo.

Laimėjęs kvalifikaciją Singapūre, Carlosas Sainzas iškovojo penktą „pole“ karjeroje, pirmą Singapūre ir pirmą kartą laimėjo dvi „pole“ iš eilės.

Kvalifikavęsis antras, George'as Russellas pirmą kartą karjeroje pateko į kvalifikacijos finalą Singapūre.

Charlesas Leclercas antrą kartą paeiliui kvalifikacijoje buvo trečias, o jo komandos partneris antrą kartą paeiliui laimėjo „pole“.

Ketvirta vieta – geriausia Lando Norriso starto pozicija Singapūre.

Penkta vieta – blogiausias Lewiso Hamiltono kvalifikacijos rezultatas Singapūre, bet jis lieka vieninteliu lenktynininku, kuris dalyvavo visuose Singapūro GP etapuose.

Septinta Fernando Alonso vieta leido jam pratęsti sėkmingą seriją – visuose šio sezono GP etapuose jis patekdavo į kvalifikacijos finalą.

Nico Hulkenbergas kvalifikavosi devintas – pirmą kartą nuo Austrijos'22 abi „Haas“ mašinos pateko į kvalifikacijos finalą.

Liamas Lawsonas kvalifikacijoje buvo dešimtas, pasiekęs geriausio savo karjeros rezultato kvalifikacijoje.

Pirmą kartą nuo Rusijos'18 abi „Red Bull“ mašinos nepateko į kvalifikacijos finalą.

Kvalifikavęsis 13-tas, Sergio Perezas septintą kartą šiame sezone nepateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Laimėjęs Singapūro GP etapą, Carlosas Sainzas iškovojo pirmąją pergalę šiemet ir antrą karjeroje. Antrą kartą paeiliui jis užlipo ant podiumo. Tai buvo ketvirtoji „Ferrari“ komandos pergalė Singapūre.

Sainzo pergalė nutraukė rekordinę „Red Bull“ komandos seriją iš 15-kos pergalių paeiliui ir rekordinę Maxo Verstappeno seriją iš 10 pergalių paeiliui.

Finišavęs antras, Lando Norrisas trečią kartą šiais metais užlipo ant podiumo. Tai pirmasis „McLaren“ podiumas Singapūre nuo 2012 metų.

Lewisas Hamiltonas lenktynes baigė trečias ir pirmą kartą šiais metai pakilo į trečią vietą asmeninėje įskaitoje.

Šeštoji Pierre'o Gasly vieta – geriausias jo rezultatas Singapūre.

Finišavęs devintas, Liamas Lawsonas uždirbo pirmuosius taškus karjeroje. Jis tapo 350-tuoju pilotu „Formulės-1“ istorijoje, gavusiu taškus ir šeštasis toks sportininkas iš Naujosios Zelandijos.

Finišavęs dešimtas, Kevinas Magnussenas pakartojo savo geriausią rezultatą šiame sezone. Iki tol jis finišavo dešimtas kitose miesto trasose – Džedoje ir Majamyje.

Finišavęs 15-tas, Fernando Alonso pirmą kartą šiame sezone neuždirbo taškų. Ispanas tapo pirmuoju F-1 lenktynininku istorijoje, kuris „Formulės-1“ lenktynėse nuvažiavo 100 000 kilometrų.

Patekęs į avariją paskutiniame lenktynių rate, George'as Russellas buvo klasifikuotas 16-tas ir negavo taškų antrą kartą per pastaruosius tris etapus.

Yuki Tsunoda nenuvažiavo nė vieno lenktynių rato per pastarąsias dvejas lenktynes, o Lance'as Strollas apskritai Singapūre nedalyvavo lenktynėse.