Siūloma Vilniuje dvigubai pabranginti mokesčius už automobilių stovėjimą

Siūloma Vilniuje dvigubai pabranginti mokesčius už automobilių stovėjimą
logo 2023 Lapkričio 16 d. 15:48, Pexels

Vilniaus miesto tarybos narys Vydūnas Sadauskas socialiniame tinkle „Faceboook“ pasidalijo įrašu, kuriuo atskleidė, jog Ekonomikos ir finansų komitete savivaldybės administracija pristatė siūlymą didinti mokesčius už automobilių stovėjimą.

„Ekonomikos ir finansų komitete savivaldybės administracija pristatė krūvą siūlymų dėl mokesčių už automobilių parkavimą didinimo.

Toks jausmas, kad užsimota gerai pakratyti vairuotojų kišenes už automobilių statymą.

Pavyzdžiui, mėlynojoje zonoje vietinę rinkliavą siūloma didinti nuo 2,5 Eur iki 5 Eur už vieną valandą.

Raudonojoje nuo 1,5 Eur iki 3 Eur. Brangtų praktiškai viskas, net metiniai stovėjimo leidimai. Kai kur brangimas siūlomas kartais. Net Monake galima būtų automobilį statyti pigiau. Iš esmės tai baudimo mokestis su tikslu neva skatinti vairuotojus persėsti į viešą transportą.

Kiti miestai (su kuriais lyginta esama Vilniaus parkavimo rinkliava) turi puikiai išvystytas alternatyvas (ar tai būtų metro, tramvajus ar nemokamas viešasis transportas ir t.t.).

Todėl toks iš esmės drastiškas rinkliavos didinimas yra visiškai nesuprantamas. Yra kur kas daugiau alternatyvų, nei tik didinti mokestį. Pavyzdžiui, zonavimo peržiūrėjimas, parkavimo vietų plėtimas, privatus parkavimo tinklas, viešo transporto patogumo didinimas ir t.t.

Tikiuosi, kad taryboje tokie siūlymai nebus priimti“,- skelbiama įraše.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821