Štirijos GP: įdomioji statistika

logo 2020 Liepos 14 d. 11:35, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų pasibaigus Štirijos GP etapui Austrijos Spielbergo trasoje.

Laimėjęs kvalifikaciją Spielberge, Lewisas Hamltonas iškovojo 89 „pole“ poziciją karjeroje ir trečią šioje trasoje.

Štirijos GP etapas tapo 25-tuoju unikaliu GP Hamiltono karjeroje, kuriame jis startavo iš „pole“.

Trečią kartą paeiliui Maxas Verstappenas Spielberge startavo iš antros pozicijos.

Trečioji vieta kvalifikacijoje – geriausias rezultatas Carloso Sainzo karjeroje. Austrijos GP etape trečiuoju startavo Lando Norrisas (po Hamiltono baudos), o Štirijos GP etape – Carlosas Sainzas – „McLaren“ iškovojo dvi prizines vietas kvalifikacijoje paeiliui.

Ketvirtoji Valtteri Botto vieta kvalifikacijoje – blogiausias suomio rezultatas po to, kai jis pasirašė sutartį su „Mercedes“ komanda.

Penktoji Estebano Ocono vieta – geriausias rezultatas „Renault“ komandai po pernai metų lenktynių Monzoje, kur penktas startavo Danielis Ricciardo.

Lando Norrisas kvalifikavosi šeštas ir net gavęs trijų pozicijų praradimo baudą, devintą kartą paeiliui startavo pirmame dešimtuke.

George‘as Russellas kvalifikavosi 12-tas ir pirmą kartą karjeroje pateko į antrą kvalifikacijos dalį. Vos 0.091 sek.  jam pritrūko, kad patektų į finalą. Tai pirmasis „Williams“ bolido patekimas į antrąją kvalifikacijos dalį po Brazilijos’18, kai Sergejus Sirotkinas buvo kvalifikuotas 15-tuoju.

Pirmą kartą po 2015 m. sezono Kanados ir JAV GP „Ferrari“ komanda sugebėjo į kvalifikacijos finalą patekti tik su vienu bolidu dviejuose etapuose paeiliui.

Laimėjęs Štirijos GP etapą, Lewisas Hamiltonas iškovojo 85 pergalę karjeroje, sumažindamas atsilikimą nuo Michaelio Schumacherio šiame reitinge iki šešių pergalių.

Hamiltonas pratęsė sėkmingą seriją iš 14 sezonų paeiliui, kuriuose jis iškovojo po bent vieną pergalę.

Hamiltonui tai buvo tik antroji pergalė Spielberge, bet šįkart etapas vadinosi Štirijos GP ir Lewisui tai buvo rekordinė – 24-toji pergalė skirtinguose GP etapuose.

Hamiltonas 152-tą kartą per karjerą lipo ant podiumo. Jis užima antrą vietą šiame reitinge, tačiau iki Schumacherio rekordo – 155 podiumai – jau visai netoli.

Finišavęs ketvirtas, Alexas Albonas pakartojo savo geriausią pasiekimą karjeroje. Praėjusį kartą jis 4-tas buvo Japonijoje 2019 m.

Sergio Perezas finišavo šeštas, tapdamas vieninteliu sportininku, kuris abu etapus Austrijoje užbaigė toje pačioje pozicijoje.

Carlosas Sainzas užfiksavo greičiausią ratą, o prieš savaitę greičiausią ratą nuvažiavo kitas „McLaren“ narys Lando Norrisas. Praėjusį kartą du greičiausius ratus per sezoną „McLaren“ pademonstravo 2012 metais.

Antrą kartą keturiose paskutinėse lenktynėse abu „Ferrari“ pilotai nesugebėjo finišuoti  susidūrę tarpusavyje. Praėjusį kartą tai buvo Brazilijoje 2019 metais.