Su gimtadieniu, Kimi!

logo 2003 Spalio 17 d. 08:11, McLaren
Šiandien savo 24-ąjį gimtadienį švenčia Kimi Raikkonenas. Sveikiname "Ledinį žmogų“ ("Iceman") ir kitąmet linkime būti tokiam pat greitam ir kovingam!
Raikkonenas įlėkė į F-1 kaip raketa. Ilgai buvo dvejota dėl FIA super-licencijos jam suteikimo, tačiau suomis nutildė visus kritikus savo puikiu debiutiniu sezonu.
Kimi, kaip ir daugelis kitų F-1 pilotų, pradėjo nuo kartingo. Dalyvavo įvairiuose Suomijos ir tarptautinėse kartingo lenktynėse.
1999-siais Raikkonenas dalyvavo D.Britanijos „Formulės Renault“ čempionate, kur pirmose savo lenktynėse finišavo 3-je vietoje.
Žiemą jis laimėjo visas „Formulės Renault Winter Series“ lenktynes su „Manor Motorsport“ komanda.
2000-ieji: D.Britanijos „Formulė Renault“ – čempionas, laimėjo 7-ias iš 10-ies lenktynių. Dar dvi pergalės buvo pasiektos tarptautiniame „Formulės Renault“ čempionate.
Kitais metais Kimi jau dalyvavo „Formulės-1“ lenktynėse, kur kartu su Nicku Heidfeldu pilotavo „Sauber“ bolidus. Pirmose lenktynėse Australijoje Kimi pelnė vieną tašką – finišavo 6-je vietoje.
Debiutinio sezono rezultatai išties nėra blogi: dvi 4-os vietos, viena 5-a bei viena 6-a. Rezultate 9 taškai ir 10-a vieta galutinėje įskaitoje.
2002-siais Kimi atstovavo „McLaren“ ir tik daugybės techninių gedimų dėka nusileido labiau patyrusiam Davidui Coulthardui. Tais metais Kimi vos nepelnė pergalės, kai Prancūzijoje jis pirmavo, tačiau po nedidelio išslydimo už trasos ribų pergalė atiteko M.Schumacheriui.
Šįmet Kimi važiavo įspūdingai ir nors padarė keletą klaidų kvalifikacijose, viso sezono metu pilotavo kaip patyręs F-1 lenktynininkas, galbūt jam trūko "McLaren MP4/17D“ greičio ir patikimumo...
Tai, kad Ronas Dennisas pasirinko dar vieną čempioną, daugeliui jau nekelia klausimų. Beliko tik laukti naujo sezono ir Kimi rezultatų.