Svarbi žinia vairuotojams: keičiasi automobilių valstybinių numerių formatas (22)

Svarbi žinia vairuotojams: keičiasi automobilių valstybinių numerių formatas
logo Sausio 20 d. 17:28, Facebook nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Andrius Kupčinskas socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, jog jo inicijuotas pasiūlymas Seime sulaukė pritarimo, todėl nuo spalio mėnesio valstybiniuose automobilių numeriuose atsiras Herbo simbolis.

„Keičiasi automobilių valstybinių numerių formatas - juose įsikomponuos Vytis! 🇱🇹 Mano incijuotas ir Seime didele balsų (114 už, 10 susilaikė) persvara priimtas valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo projektas, kuris numato mūsų Herbo įkomponavimą valstybiniuose automobilių numeriuose bus įgyvendintas jau nuo š.m. spalio 1 d.

Įstatymo pakeitimo esmė – Vyčio ženklo atsiradimas valstybiniuose, Lietuvoje registruotuose, automobilių numeriuose 🚘
Pagrindinis motyvas lėmęs šią iniciatyvą buvo, jog prieš keletą metų mūsų šalies automobilių numeriuose nebeliko techninę apžiūrą liudijančių lipdukų. Atsiradus daugiau laisvos vietos numeriuose, imame gerą Europos valstybių pavyzdį ir ten papildomai įterpiame mūsų nacionalinį simbolį - Vytį!
Lietuvos automobilių valstybinių numerių šriftai yra vieni didžiausių ES 🇪🇺 šalyse. Daugelyje jų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia septynis–aštuonis simbolius, tuo metu pas mus – tik šešis. Todėl Lietuvos automobilių valstybiniuose numeriuose yra pakankamai vietos, kurios užtektų tinkamai įterpti Vyčio ženklą. Šiuo metu mažiausiai penkiose ES valstybėse ir Šveicarijoje ant automobilių registracijos numerių naudojami valstybės tapatybės simboliai.
Neseniai teko dalyvauti diskusijoje apie šio projekto įgyvendinimą VĮ Regitroje, kur buvo tik patvirtinta, jog svarbiausi darbai atlikti, nors ir turėta iššūkių. Šiek tiek užsitesė procesai Lietuvos heraldikos komisijoje, kol galiausiai komisija iš gausybės variantų patvirtino kaip turės būti tinkamai įkomponuotas Vytis, kad sumanymas šiemet virstų brealybe. Regitros skaičiavimais šie numeriai užims apie 90% visų automobilių numerių Lietuvoje. Šiuo metu dar laukia viešieji pirkimai, kurių metu bus nuspręsta kas įgis teisę gaminti naujo modelio numerius, o po jų, žalia šviesa naujo modelio valstybiniams numeriams 🟢
Vyčio atvaizdavimas valstybiniuose numeriuose ne tik stiprins mūsų tautinę tapatybę ir pasididžiavimą savo Valstybe, bet ir bus atpažįstamas bei populiarinamas keliaujant Lietuvos, Europos ar tolimesniais keliais. Tai viena efektyviausių, praktiškai nekainuojančių, Valstybės reprezentavimo formų, kai valstybės piliečiai tuo pačiu turi galimybę reklamuoti savo šalį 🇱🇹",- pranešė A.Kupčinskas.Komentarai (22)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
to >
IP: ba8b788 | 01/24 15:26 Atsakyti
>
01/22 15:42

"viesieji pirkimai"!? auto.valstybiniu registracijos numeriu gamybai !... skaityti daugiau

"irmos raides reglamentuoja MIESTA skaicius renkiesi(nemokamai) savo nuoziura"

Lietuvoje šito nebėra jau nuo 2004 metų, todėl kokius nori esamus derinius gali rinktis.
Dzo
IP: 78280a0 | 01/22 19:48 Atsakyti
Čia didžiausias šito ukroBebro, irisų į žandus prisikimšusio, darbas. Balnokit arklius, koncervu parsidavėliai, nes pirmi tepsit slides.
>
IP: da36811 | 01/22 15:42 Atsakyti
"viesieji pirkimai"!? auto.valstybiniu registracijos numeriu gamybai !?,ES direktyva SAKO,kad prie kiekvieno auto registracijos "punkto",privalo buti ne maziau 3(triju) NUMERIU GAMYBOS tasku(konkurencija).Regitra isduoda "popieriuka"numeri"" , pasirinktam "v.r.n gamybos taske", tau pagamina numeri(uz atlygi ir pritvirtina).
P.S Regitroje,-Pirmos raides reglamentuoja MIESTA skaicius renkiesi(nemokamai) savo nuoziura ...
ddt
IP: ca1c225 | 01/22 10:18 Atsakyti
.F666 > gerb kolega, bene būsi žurnalistas, ar koks prastai apmokamas ir dėl to tulžies ant visų pilnas moderatorius? Jei jau savo pilną asmeniškumų post'ą ištrynei, tai gal būk malonus ištrink ir mano atsakymą į jį (01.21 11:01).
Jooo
IP: b7334ce | 01/22 05:44 Atsakyti
Pateikė kaip gyvenimo pasiekimą. Konkrečiai ne vieta Seime.
YZF
IP: 20135ae | 01/21 22:16 Atsakyti
JIS pasiule, ir dabar visa salis turi keistis.
Black_Death
IP: b7b2de7 | 01/21 21:13 Atsakyti
aha
01/21 12:36

Na, kadangi visos problemos Lietuvoje jau išspręstos, tai beliko tik... skaityti daugiau

padėsiu tau pamastyti. Važiuoji mieste ar autostradoj, važiuodamas per kažkelintą duobę pramuši padangą, sustoji, išlipi iš mašinos piktas, tikrindamas aplink mašiną visas padangas pamatai vytį, prisimeni, kad buvo kunigaikštis pasižymėjęs, ne žodžiais, ne "įsisavinimo" darbais, o siekiu didesnės, geresnės savos šalies... bet sugrįžus į šių dienų realybę ###...
:- D
ddt
IP: ca1c225 | 01/21 21:04 Atsakyti
saab
01/21 13:12

laukiam ziniu apie priverstini registracijos zenklu keitima,-kazkas ju... skaityti daugiau

Spėk, kas laimės. Ne tie patys, kurie tą "konkursą" laimi jau kiek, beveik 20 metų? :)
gian carlo
IP: c40b3b3 | 01/21 18:50 Atsakyti
Pagal dabar vykstancia ukrainos atributikos karstlige, tai dar galetu tas vytis buti ukrainos velevos fone!!!
tech
IP: c4754c7 | 01/21 17:14 Atsakyti
Oho kokia svarbi zinia!!! Na ir sveikinimai Kupcinskui sugalvojus tokia oskaro verta ideja!! Nors kaip tokiam primatu atstovui, tai gal ir sugebejimu auksciausias lygis, dabar jau ramiai i pensija 🤭
×

TOP naujienos