Svarbi žinia vairuotojams: keičiasi automobilių valstybinių numerių formatas

Svarbi žinia vairuotojams: keičiasi automobilių valstybinių numerių formatas
logo Sausio 20 d. 17:28, Facebook nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Andrius Kupčinskas socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, jog jo inicijuotas pasiūlymas Seime sulaukė pritarimo, todėl nuo spalio mėnesio valstybiniuose automobilių numeriuose atsiras Herbo simbolis.

„Keičiasi automobilių valstybinių numerių formatas - juose įsikomponuos Vytis! ?? Mano incijuotas ir Seime didele balsų (114 už, 10 susilaikė) persvara priimtas valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo projektas, kuris numato mūsų Herbo įkomponavimą valstybiniuose automobilių numeriuose bus įgyvendintas jau nuo š.m. spalio 1 d.

Įstatymo pakeitimo esmė – Vyčio ženklo atsiradimas valstybiniuose, Lietuvoje registruotuose, automobilių numeriuose ?
Pagrindinis motyvas lėmęs šią iniciatyvą buvo, jog prieš keletą metų mūsų šalies automobilių numeriuose nebeliko techninę apžiūrą liudijančių lipdukų. Atsiradus daugiau laisvos vietos numeriuose, imame gerą Europos valstybių pavyzdį ir ten papildomai įterpiame mūsų nacionalinį simbolį - Vytį!
Lietuvos automobilių valstybinių numerių šriftai yra vieni didžiausių ES ?? šalyse. Daugelyje jų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia septynis–aštuonis simbolius, tuo metu pas mus – tik šešis. Todėl Lietuvos automobilių valstybiniuose numeriuose yra pakankamai vietos, kurios užtektų tinkamai įterpti Vyčio ženklą. Šiuo metu mažiausiai penkiose ES valstybėse ir Šveicarijoje ant automobilių registracijos numerių naudojami valstybės tapatybės simboliai.
Neseniai teko dalyvauti diskusijoje apie šio projekto įgyvendinimą VĮ Regitroje, kur buvo tik patvirtinta, jog svarbiausi darbai atlikti, nors ir turėta iššūkių. Šiek tiek užsitesė procesai Lietuvos heraldikos komisijoje, kol galiausiai komisija iš gausybės variantų patvirtino kaip turės būti tinkamai įkomponuotas Vytis, kad sumanymas šiemet virstų brealybe. Regitros skaičiavimais šie numeriai užims apie 90% visų automobilių numerių Lietuvoje. Šiuo metu dar laukia viešieji pirkimai, kurių metu bus nuspręsta kas įgis teisę gaminti naujo modelio numerius, o po jų, žalia šviesa naujo modelio valstybiniams numeriams ?
Vyčio atvaizdavimas valstybiniuose numeriuose ne tik stiprins mūsų tautinę tapatybę ir pasididžiavimą savo Valstybe, bet ir bus atpažįstamas bei populiarinamas keliaujant Lietuvos, Europos ar tolimesniais keliais. Tai viena efektyviausių, praktiškai nekainuojančių, Valstybės reprezentavimo formų, kai valstybės piliečiai tuo pačiu turi galimybę reklamuoti savo šalį ??",- pranešė A.Kupčinskas.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749