„Toro Rosso“ trokšta autogamintojo paramos (5)

„Toro Rosso“ trokšta autogamintojo paramos
logo 2008 Liepos 03 d. 23:45, Toro Rosso
Toro Rosso“ komandos bendrasavininkas Gerhardas Bergeris pareiškė, kad vienintelė galima alternatyva dalį ekipos akcijų parduodančiam „Red Bull“ koncernui yra automobilių gamintojas.
Energetinių gėrimų kompanijos vadovas Dietrichas Mateschitzas nusprendė parduoti sau priklausančias „Toro Rosso“ akcijas paaiškėjus, kad nuo 2010 metų visos „Formulės-1“ ekipos privalės pačios kurti bolidus. Šiuo metu komanda naudoja „Red Bull“ paruoštą techniką.
Norą įsigyti parduodamą akcijų paketą neseniai išreiškė gali įsigyti Didžiosios Britanijos „Formulės-3“ čempionate dalyvaujanti „Ultimate“. Be to, ėmė sklisti gandai, jog ekipos bendrasavininku gali tapti karjerą „Formulėje-1“ šiemet baigiantis Davidas Coulthardas.
„Puiku turėti tokį partnerį kaip Dietrichas. Jei „Red Bull“ dėl taisyklių turi parduoti sau priklausančias komandos akcijas, man veiklą tęsti verta tik su partneriu, kuris būtų toks pat stiprus, kaip „Red Bull“, - pareiškė G. Bergeris.
„Tokiu gali būti tik automobilių gamintojas. Visi pastaruoju metu sklandantys gandai apie pirkėjus yra visiška nesąmonė. Jokios diskusijos nevyksta. Pamirškite visus pavadinimus, kuriuos skaitėte tose istorijose“, - užtikrino „Toro Rosso“ bendrasavininkas.
„Kalbėsimės tik su tais, kurie yra nusiteikę komandą nuvesti taip toli, kaip mes esame suplanavę. Nepamirškite, kaip „Red Bull“ pakeitė šią ekipą, kokios buvo įdėtos pastangos – juk tai buvusi „Minardi“, - pabrėžė jis.
D. Mateschitzas prieš kelias dienas pažymėjo, kad užtikrins „Toro Rosso“ komandos ateitį bent iki 2009 metų sezono pabaigos. G. Bergeris atskleidė tai, kad ekipa kitąmet iš „Ferrari“ įsigis ne tik variklius, bet ir Kinetinės energijos panaudojimo sistemą KERS.
„Ruošdamiesi 2009-aisiais, neatsiliekame nuo grafiko. Kartu su „Ferrari“ dirbame ruošdami KERS, o „Red Bull Racing“ šioje srityje, be abejo, bendradarbiauja su „Renault“, - patikino austras.
Kol kas neaišku, kas kitąmet dirbs „Toro Rosso“ lenktynininkais. Šiuo metu jai atstovaujantis Sebastianas Vettelis greičiausiai pereis į „Red Bull“ komandą, o Sebastieno Bourdais ateitis kol kas atrodo abejotina.
„Kol kas dar to nesame aptarę. Bourdais turi sutartį tik 2008-iesiems, o komanda turi pirmumo teisę į jo paslaugas 2009-ųjų sezonui. Vettelis gali pereiti į „Red Bull“, tačiau kol kas dar nieko nenuspręsta“, - taip pilotų padėtį apibūdino G. Bergeris.
„Jei mums tektų keisti lenktynininką, pirmenybę teiktume jaunam vaikinui iš „Red Bull“ programos, tačiau bijau, kad GP2 pilotai dar nepasiekė „Formulės-1“ lygio“, - kalbėjo „Toro Rosso“ atstovas.
„Jei pasikviestume ką nors iš GP2, jis turi būti čempionas ar bent jau daug kartų nugalėjęs lenktynėse. Be abejo, iškovojęs pergalę Monake, dėmesio centre atsidūrė Senna. Tačiau, idealiu atveju, rinksimės „Red Bull“ priklausantį pilotą“, - pridūrė jis.
Šiuo metu GP2 čempionate lenktyniauja du „Red Bull“ remiami lenktynininkai. Šveicaras Sebastienas Buemi jau spėjo pelnyti vieną pergalę ir pirmenybėse žengia trečias. Pernai vienerias lenktynes laimėjęs indas Karunas Chandhokas šiemet lenktyniauja prasčiau ir čempionate užima devintąją vietą.
Jaunųjų „Red Bull“ lenktynininkų desante pastebimas ir rusas Michailas Aliošinas, „World Series Renault 3.5“ čempionate užimantis trečiąją vietą. Be to, nereikėtų pamiršti ir Didžiosios Britanijos „Formulės-3“ serijoje lenktyniaujančio 18 metų amžiaus Brandono Hartley – vaikinas šiemet jau spėjo pelnyti tris pergales.

Komentarai (5)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
AF1
| 07/04 10:30 Atsakyti
Alioshynas neblogai varo. Marketinginiu poziuriu - butu LABAI teisingas sprendimas. Rusai dabar pakilime, shika ant viso pasaulio (ir geraja ir blogaja prasme) - tai butu tik i nauda STRam.
jaudrius
| 07/04 00:26 Atsakyti
Diromo> dėkui už pastebėjimą, klaida pataisyta.
Diromo
| 07/04 00:13 Atsakyti
Sorry už dvigubą postą bet Chandhokas 9-tas
mur
| 07/04 00:13 Atsakyti
jo daug
Diromo
| 07/04 00:11 Atsakyti
daug trejetų. Ar nesusipainiota tarp Karuno ir Sebastieno Buemi užimamų trečių vietų? (abu toj pačioj vietoj :/ )
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas