V. Bottas: „Alfa Romeo“ simuliatorius nusileidžia „Mercedes“

V. Bottas: „Alfa Romeo“ simuliatorius nusileidžia „Mercedes“
logo 2022 Gegužės 16 d. 18:37, Sauber / Antonin Vincent

„Alfa Romeo“ komanda viena iš paskutiniųjų apsirūpino simuliatoriumi – jis ekipos bazėje Hinvile atsirado tik 2019 metais, bet jis kol kas nėra labai tobulas, toks, kokius turi „top“ komandos.

Simuliatorius vis labiau tampa svarbiu bolido tobulinimo ir pasiruošimo lenktynėms instrumentu ir jei „Mercedes“, „Ferrari“, „Red Bull“ ar „McLaren“ jį seniai naudoja, tai komandos su kur kas kuklesniais biudžetais pagal šiais galimybes kol kas atsilieka.

Valtteri Bottas turi ką palyginti, nes prieš tai penkerius metus jis dirbo su „Mercedes“ simuliatoriumi, o kai tapo „Alfda Romeo“ lenktynininku, iš karto pajautė skirtumą: „Kai pirmą kartą išbandžiau „Alfa Romeo“ simuliatorių, tai pamačiau didelius skirtumus lyginant su „Mercedes“.

„Mercedes“ jau seniai naudoja tokią įrangą ir tobulina ją, tuo tarpu mūsų komandoje simuliatorius atsirado tik prieš kelis metus. Žinoma, mes dar turime nemažai ką padaryti, bet jau dabar yra žymaus pagerėjimo lyginant su ta diena, kai aš jį išbandžiau pirmą kartą. Šiais metais simuliatorius jau įrodė savo naudą, ypač ryškiai tai pasijuto kelių paskutinių lenktynių savaitgalių metu“.

Valtteri „Alfa Romeo“ komandoje užėmė savo tėvynanio Kimio Raikkoneno vietą ir skirtingai nei 2007 m. pasaulio čempionas, su simuliatoriumi dirba su dideliu entuziazmu.

„Jis dirba su simuliatoriumi po kiekvienų lenktynių, - patvirtino šveicarų komandos vadovas Fredericas Vasseuras. - Jei pernai metų pradžioje mes buvome pradinėje darbo su simuliatoriumi fazėje, tai nuo šio sezono mes galime jį pilnai panaudoti visų lenktynių savaitgalių metu ieškodami tikslesnių bolido nustatymų“.

Labai svarbų vaidmenį simuliatorius turėjo ir rengiantis Majamio GP etapui, kadangi varžybos vyko visiškai naujoje trasoje.

„Šis instrumentas buvo labai naudingas, jis padėjo išstudijuoti amerikiečių trasos ypatumus, o taip pat išbandyti kelis bolido reguliavimo variantus ir sparnų atakos kampus. Simuliatoriaus pagalba mes gavome įsivaizdavimą apie Majamio trasą dar iki to, kol nuskridome į Floridą“, - pridūrė V. Bottas.

Kadangi suomis Majamio GP finišavo septintas, vargu ar jo žodžiais galima abejoti.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN
Komanda: Alfa Romeo F1 Team ORLEN 2023 sezono taškai: 119
Variklis: „Ferrari“ Važiuoklė: C42
Plačiau
Valtteri Bottas
Pilotas: Valtteri Bottas 2023 sezono taškai:
Komanda: Sauber Amžius: 33 m.
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066