Vengrijos GP: įdomioji statistika

logo 2018 Rugpjūčio 02 d. 11:34, McLaren

Keletas įdomių statistinių faktų po Budapešte pasibaigusių Vengrijos GP etapo lenktynių...

Kvalifikacija

„Pole“ pozicija Lewisui Hamiltonui buvo penktoji šiame sezone ir 77 per visą jo lenktynininko karjerą. Tai taip pat 77 „pole“ pozicija „Mercedes“ komandai hibridinių turbovariklių eroje ir 77-toji pirmoji Hamiltono eilė už „Mercedes“ komandą.

Hamiltono „pole“ Hungaroringe tapo šeštąja brito karjeroje šioje trasoje. Daugiau „pole“ pozicijų Vengrijoje turi tik Michaelis Schumacheris  - septynias. Hamiltonas pakartojo Schumacherio rekordą – aštuoni startai iš pirmos eilės Hungaroringe.

2018 metų sezonas tapo devintuoju Lewisui Hamitonui karjeroje, kai jis iškovojo ne mažiau kaip penkias „pole“.

Valtteri Bottas klasifikavosi antras – 54 kartą „Mercedes“ komandos istorijoje visą pirmą staro eilę užėmė šios ekipos pilotai – 48 kartą hibridinėje turboeroje.

Klasifikavęsis penktas, Carlosas Sainzas pakartojo savo geriausią rezultatą karjeroje, kurio jis buvo pasiekęs Ispanijoje’15.

Klasifikavęsis aštuntas, Brendonas  Hartley pirmą kartą po 1976 metų Didžiosios Britanijos etapo sugrąžino Naujosios Zelandijos pilotus į pirmąjį dešimtuką. Hartley tai pirmas patekimas į kvalifikacijos finalą ir tai geriausias rezultatas jo karjeroje.

Pirmą kartą istorijoje abi „Toro Rosso“ mašinos pateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Pirmą katą nuo to laiko, kai 2014 metais Danielis Ricciardo atėjo į „Red Bull“, jis dvejos lenktynėse paeiliui iškrito iš kovos antroje kvalifikacijos dalyje.

Pirmą kartą nuo Ispanijos’15 (prieš 66 lenktynes) abi „Force India“ mašinos pasitraukė iš kovos jau pirmojoje kvalifikacijos sesijoje.

Lenktynės

Laimėjęs Vengrijos GP etapą, Lewisas Hamiltonas iškovojo penktą pergalę šiame sezone ir 67 karjeroje. Hamiltonas septintą kartą karjeroje užlipo ant podiumo Hungaroringe, pakartodamas Ayrtono Sennos ir Michaelio Schumacherio pasiekimus.

Hungaroringas tapo antrąją trasą Hamiltono karjeroje po Monrealio, kur jis iškovojo šešias pergales.

Vengrijos GP etapas tapo 220-tuoju Hamiltono karjeroje „Formulėje-1“ – 110 etapų jis praleido „McLaren“ komandoje ir 110 -  „Mercedes“.

Finišavęs antras, Sebastianas Vettelis susilygino pagal podiumų skaičių su Alainu Prostu (106), pakildamas į trečią poziciją pagal šį rodiklį.

Finišavęs trečias, Kimis Raikkonenas pirmą kartą po 2007 metų penkis kartus paeiliui lipo ant podiumo.