W. Buxtonas: M. Verstappenas nusipelnė pagyrų (12)

W. Buxtonas: M. Verstappenas nusipelnė pagyrų
logo 2019 Birželio 18 d. 12:32, Red Bull Content Pool / Getty Images

Britų žurnalisto Willo Buxtono nuomone, Maxas Verstappenas yra daugiau nei kiti pilotai nusipelnęs pagyrų ir štai kodėl...

Įvardykite man kitą „Formulės-1“ lenktynininką, kuris per paskutinius 12 mėnesių nustebino mus labiau nei Maxas Verstappenas. Aš palauksiu.

Bet nemanau, kad jūs tai sugebėsite padaryti. Mano galva, dabar nėra kito piloto, kuris rimtu pagrindu galėtų pareikšti, kad per paskutines 22 lenktynes jis iš savo mašinos išspaudė viską, kas tik įmanoma ir ką ji sugeba padaryti.

Rezultatai kalba patys už save. Nuo praėjusių metų Kanados ir nesenų lenktynių toje pačioje Monrealio trasoje Maxas nė karto nefinišavo paskui savo komandos draugą. Daugiau niekas negali tuo pasigirti. Ir jei ne 5 sek. bauda, uždirbta jo Monake, tai jis būtų nė karto nefinišavęs žemesnėje vietoje nei ta pozicija, iš kurios jis startavo.

Įvardinkite man kitą lenktynininką, kuris dirbtų tokiu aukštu lygiu. Ir vėl manau, kad jums nepavyks.

Prisiminkime 2018 metų Monaką, kuris buvo posūkio momentu, nors to savaitgalio reikšmę lengva neįvertinti. Niekas niekada neabejojo tuo, kad Verstappenas – išimtinai talentingas pilotas, tačiau to savaitgalio kunigaikštystėje išvakarėse buvo daug klausimų dėl jo temperamento. Visi jį laikė nenuorama ir vėjavaikiu, o kadangi „Red Bull“ buvo ką tik pasirašę su juo ilgametį kontraktą, daugelis F-1 verslo klube abejojo, ar toks komandos žingsnis yra teisingas.

Kai jis sudaužė bolidą trečioje treniruotėje, mažai kas stebėjosi. Atsakydamas į klausimą apie visas šias problemas, jis atmesdavo bet kokius teiginius apie tai, jo jam reikia pakeisti pilotavimo stilių. Maxo žodžiais, jis visuomet taip važiavo, dėl to ir pasiekė pažangos bei pateko į „Formulę-1“, todėl nėra jokios prasmės ką nors koreguoti.

Vėl gi, kai jis sudaužė mašiną šeštadienio treniruotėje vien dėl to, jog stengėsi nuvažiuoti vieną ratą greičiau nei jo komandos draugas, daugelis pamanė, kad tai yra visai logiška. Tokia yra Maxo Verstappeno dvasia. Jis greitas, bet nenuorama. Ir galiausiai viskas užsibaigia štai taip.

Danielis Ricciardo tada startavo iš „pole“ pozicijos ir iškovojo pergalę, bet Verstappenas taip pat šauniai važiavo lenktynėse, prasimušęs iki 9 vietos, nors startavo paskutinis. Kartu Maxas suprato, kad būtent jis galėjo, o ir turėjo laimėti tą etapą. Jis praleido tokį šansą tik dėl savo kaltės, dėl savo karšto požiūrio į lenktynes, kurio jam keisti nereikia.

Po tų lenktynių jis buvo piktas ant pačio savęs. Be to, jis buvo sumišęs ir sugėdintas. Ir tai, kaip paaiškėjo vėliau, jam padėjo pasikeisti.

Kitose lenktynėse, o tai buvo Kanada, Verstappenas užėmė trečią vietą. Prancūzijoje jis finišavo antras. O štai Austrijoje iškovojo pergalę.

Po šešerių praėjusio sezono lenktynių jo sąskaitoje buvo daugiau nei dvigubai daugiau taškų nei pas jo komandos kolegą. Dar po 6 lenktynių jis surinko 70 taškų, tuo tarpu kai Ricciardo jų turėjo 42, nors abu „Red Bull“ pilotai buvo po keletą kartų pasitraukę iš lenktynių. Sezono pabaigoje Maxas persikėlė į 4 vietą asmeninėje įskaitoje ir buvo dviem laipteliais aukščiau nei Danielis ir surinko 79 taškais daugiau.

Taip pat jis nuvažiavo dvi įsimintinas lenktynes, kuriose startavo iš paskutinių eilių, Sočyje ir Ostine, beje, amerikiečių trasoje jis iš 18 vietos prasimušė iki antros finiše.

Ricciardo pereidinėjo į „Renault“, Maxo tėvas nustojo lankytis kiekviename etape: berniukui atėjo laikas tapti rimtu vyru. Taip ir išėjo.

Kartu Verstappenas išliko tuo pačiu atkakliu ir subtiliu lenktynininku, kuris pilotuoja mašiną, pasiremdamas instinktais. Bet dabar jis pradėjo veikti kur kas racionaliau, išmoko palaukti ir pasiruošti lenkimams, nors pastarieji ir toliau išlieka labai agresyvūs ir ryžtingi. Maxas įgijo savybę numatyti pasekmes ir pasverti savo šansus.

2019 metais 21-erių metų lenktynininkas tapo komandos lyderiu tokioje situacijoje, kai su juo siejamos didžiulės viltys. „Red Bull“ dabar kuria naujus santykius su „Honda“ ir tam galėjo sutrukdyti Verstappeno nekantrumas, kuris ankstesniais metais atvirai kritikuodavo „Renault“, kai su prancūziškais motorais iškildavo problemų.

Tačiau Maxas neleido sau nieko panašaus pasakyti „Honda“ ir jų produkcijos atžvilgiu. Jis sąžiningai dirba, kartu su komanda tobulina mašiną, nors jos valdymo charakteristikos iš pat pradžių nelabai tiko jo pilotavimo stiliui, o dėl bolido galinės dalies nestabilaus elgesio labai greitai dėvėjosi padangos. Bet Verstappenui reguliariai pavyksta rodyti rezultatus, kurie viršija mašinos potencialą. Pirmose šešiose lenktynėse jis finišavo pirmiau nei kuri nors viena „Ferrari“ mašina, nors būtent italų komanda buvo laikoma sezono favorite.

„Po pernykščio Monako etapo Maxas tarsi įjungė kitą pavarą, - sakė „Red Bull“ komandos vadovas Christianas Horneris. – Jis rodo fenomenalius rezultatus ir išspaudžia iš mašinos praktiškai viską. Manau, kad jis rodo tikrąją brandą ir tai yra puiku“.

Niekas iš šiuolaikinės „Formulės-1“ lenktynininkų per pastaruosius 12 mėnesių nedemonstruoja tokios geros sportinės formos kaip Maxas Verstappenas. O jei turėsime galvoje, kiek jis paaugo profesionaliąja prasme, tai jo reali pažanga yra įspūdinga. Jei išanalizuosime visą jo karjerą ir susimąstysime, kokį momentą būtų galima pavadinti būsimojo čempiono gimimu, tai manau, jog tai buvo praėjęs sezonas. Ir nors jis „Formulėje-1“ jau praleido ketverius su puse metų, tai, ką realiai sugeba Maxas Verstappenas, mes pamatysime būtent artimiausiose 22 lenktynėse.

 


Komentarai (12)
HORN
| 2019 Birželio 19 d. 13:02
Šiemet Max'as važiuoja tikrai labai stipriai ir užtikrintai. Patirtis galų gale davė vaisių.
Taraz-S
| 2019 Birželio 19 d. 06:38
talianas
| 2019 Birželio 18 d. 14:22

Kodėl reikia nusišnekėti minint Alonso? Jau nekalbant apie tai, kad Alonso du titulus turi. Čia straipsnis apie Verstappeną, o ne apie kažką kitą. Tas pats Verstappenas yra šlykštesnis lenktynininkas už Alonso. Pernai Ricciardo kas antrame etape degė variklis, o va Verstappenas daugiau surinko taškų ir viskas, ir geriausias iš visų, o visos jam skirtos baudos neteisingos. Taip buvo su Alonso? Jis pats pasiekė viršūnę, o Verstappenas keliamas kaip kokia saulė aukštyn. Gal pradėkim apie esmę komentuoti. O jei kiekvienoje temoje Alonso matomas, tai laikas pas psichiatrą.

Jau Alonso tai nebuvo keliamas kaip saulė aukštyn ania. Pats kaip karalius saulė buvo. Ko verta vien istorija, kaip Piquet buvo liepta specialiai avariją padaryti, kad tik Alonsito laimėtų. Arba sugadinta VanDoorne karjera F-1, nes nu gi Alonso ten dievas buvo.
jv
| 2019 Birželio 18 d. 22:07
Labai nemegau pradzioj sio veikejo. Bet kuo toliau, tuo labiau man jis pradeda patikti, kai pagalvoji, Red Bull kazkiek konkurencinga tik del jo, o isspaudzia is masinos jis tikrai daug, rezultatai dazniausiai geresni nei galimybes leidzia
Despacito
| 2019 Birželio 18 d. 17:51
Pagaliau nuramino ta durnelį, kuris pasivadinęs Fekkalli, +REP talianai.
Fekkalli
| 2019 Birželio 18 d. 17:22
talianas
| 2019 Birželio 18 d. 16:54

Tau nei viena istorija be Alonso neapseina.
Skaityk kol suprasi, kad straipsnis apie Verstappeną.
Išmatoms neskambinu.

Ir neapsieis nes labai gerai durneliukus triggerina sitas stebuklingas zodis.
Sek toliau
EičJey
| 2019 Birželio 18 d. 17:17
Maxas atrodo šiemet be nesamonių pravažiavo kol kas. Bet kažkaip jam nebuvo kur tas nesąmones daryt. Ferrari visada arba labai toli priekyje su Mercais, arba labai toli gale. Gasly ne varžovas, tai ir važiuoja jis visada vienas pats.
talianas
| 2019 Birželio 18 d. 16:54
Fekkalli
| 2019 Birželio 18 d. 16:38

Radai zodi alonso ir pats sugalvojai istorija.
Skaityk kol suprasi prie ko ten alonso.
Jeigu nepavyks paskambink

Tau nei viena istorija be Alonso neapseina.
Skaityk kol suprasi, kad straipsnis apie Verstappeną.
Išmatoms neskambinu.
Fekkalli
| 2019 Birželio 18 d. 16:38
talianas
| 2019 Birželio 18 d. 14:22

Kodėl reikia nusišnekėti minint Alonso? Jau nekalbant apie tai, kad Alonso du titulus turi. Čia straipsnis apie Verstappeną, o ne apie kažką kitą. Tas pats Verstappenas yra šlykštesnis lenktynininkas už Alonso. Pernai Ricciardo kas antrame etape degė variklis, o va Verstappenas daugiau surinko taškų ir viskas, ir geriausias iš visų, o visos jam skirtos baudos neteisingos. Taip buvo su Alonso? Jis pats pasiekė viršūnę, o Verstappenas keliamas kaip kokia saulė aukštyn. Gal pradėkim apie esmę komentuoti. O jei kiekvienoje temoje Alonso matomas, tai laikas pas psichiatrą.

Radai zodi alonso ir pats sugalvojai istorija.
Skaityk kol suprasi prie ko ten alonso.
Jeigu nepavyks paskambink
RBR
| 2019 Birželio 18 d. 14:45
Kad Maxas padare didele pazanga saves tramdymo srityje, tai visi tikriausia mato. Bet kol jis netures laimincio bolido, tol ir liks tik kaip labai perspektyvus pilotas. Taip gali ir visa karjera praeiti. O kuo daugiau sezonu be titulo, tuo spaudimas prades dideti. Tada ir vel gali klaidos pasipilti ar neteisingi perejimai i kitas komandas prasideti. Uztenka i Veteli paziureti ir matosi, kad daro daugiau klaidu nei dare ju RedBull vaziuodamas, nors tada realiai del cempo kovojo, o ne tik italu spaudoje kaip dabar:)
talianas
| 2019 Birželio 18 d. 14:22
Fekkalli
| 2019 Birželio 18 d. 13:20

Ir kabalduos kaip kiausas tarp 2-6 vietos dar tiek meteliu kiek bus LH ir SV. Nes kol tie niekur neis, pavairuot normalios masinos jis negaus. Cia panasiai kaip su Alonso. Tik kad tas jau mire.

Kodėl reikia nusišnekėti minint Alonso? Jau nekalbant apie tai, kad Alonso du titulus turi. Čia straipsnis apie Verstappeną, o ne apie kažką kitą. Tas pats Verstappenas yra šlykštesnis lenktynininkas už Alonso. Pernai Ricciardo kas antrame etape degė variklis, o va Verstappenas daugiau surinko taškų ir viskas, ir geriausias iš visų, o visos jam skirtos baudos neteisingos. Taip buvo su Alonso? Jis pats pasiekė viršūnę, o Verstappenas keliamas kaip kokia saulė aukštyn. Gal pradėkim apie esmę komentuoti. O jei kiekvienoje temoje Alonso matomas, tai laikas pas psichiatrą.
×

F-1.lt pulsas