WEC. Japonijoje pirmąją pergalę iškovojo M. Conway, J. M. Lopezas ir K. Kobayashi

logo 2018 Spalio 14 d. 12:42, Toyota Motorsport GmbH

Japonijoje, Fuji trasoje, vykusiose 6 val. trukmės lenktynėse pirmąją pergalę 2018-2019 m. WEC sezone iškovojo „Toyota“ LMP1 bolidu važiavę Mike‘as Conway, Jose Maria Lopezas ir Kamui Kobayashi.

„Toyota“ sportininkai ir vėl buvo daug greitesni už varžovus iš kitų komandų. Minėtoji trijulė, įveikusi Sebastieną Buemį, Kazukį Nakajimą ir Fernando Alonso, trečioje vietoje finišavusius „Rebellion“ sportininkus Andre Lottererį, Neelą Janį ir Bruno Senną aplenkė keturiais ratais.

Iš aštuntos pozicijos startavęs K. Kobayashi jau antrojo rato pabaigoje buvo pakilęs iki antrosios pozicijos.

Sportininkams atlikus antruosius sustojimus, kurių metu vietoje šlapiai trasos dangai skirtų padangų buvo uždėtos „slick“ tipo padangos, K. Kobayashi prieš komandos draugą K. Nakajimą jau pirmavo penkiomis sekundėmis.

Dar vėliau, kai už bolidų vairų sėdo kiti sportininkai, F. Alonso iškilo problemų su automobilio balansu. Tuo pasinaudojęs M. Conway‘us persvarą prieš ispaną padidino iki 20 sek. F. Alonso priešpaskutinę lenktynių valandą vietą bolide užleido K. Nakajimai. Bet pastarajam taip ir nepavyko įveikti lyderių, tad teko tenkintis antra vieta.

Privatininkų dvikovoje triumfavo „Rebellion“ komanda, iškovojusi trečią vietą bendroje įskaitoje.

Pirmąją varžybų valandą, kai trasos danga buvo šlapia, tvirtai trečioje vietoje laikėsi „SMP Racing“ komanda. Pirmąjį sustojimą atlikęs vėliau nei lyderiai, Jensonas Buttonas net kurį laiką pirmavo lenktynėse.

Kai trasos danga išdžiūvo, pranašumą įgijo „Rebellion“ komanda, pakilusi į trečią vietą. O kova dėl prizinės pozicijos baigėsi po to, kai su techniniu gedimu susidūrė „SMP Racing“. 12 minučių garaže praleidę pastarosios ekipos sportininkai galų gale finišavo ketvirti, 11-ą ratų atsilikę nuo nugalėtojų.

LMP2 klasėje dominavo „Jackie Chan DC“ sportininkai Jazemanas Jaafaras, Weironas Tanas ir Nabilas Jeffri. Pastariesiems tai buvo pirmoji pergalė 2018-2019 m. sezone. Ho-Pin Tungas, Stephane‘as Richelmi ir Gabrielis Aubry nuo pirmoje vietoje savo klasėje finišavusių komandos draugų atsiliko 26 sek. ir finišavo antri.

GTE Pro klasėje triumfavo „Porsche“ automobiliu važiavę Kevinas Estre ir Michaelas Christensenas. Pastariesiems tai antroji pergalė sezone. „Porsche“ sportininkai kurį laiką važiavo antri, bet pasinaudojo tuo, jog pirmavę „Ferrari“ sportininkai Samas Birdas ir Davide Rigonas susidūrė su problemomis. Minėtasis duetas, turėjęs 13 sek. persvarą prieš varžovus, dėl prakiurusios padangos turėjo atlikti neplanuotą sustojimą.

GTE Am klasėje pirmąją pergalę iškovojo taip pat „Porsche“ automobilį pilotavę „Project 1“ komandos sportininkai Jorgas Bergmeisteris, Egidio Perfetti ir Patrickas Lindsey.