WEC. Kinijoje vykusioje kvalifikacijoje - „Toyota“ komandos dublis

logo 2018 Lapkričio 17 d. 13:45, Toyota Motorsport GmbH

Pirmą kartą šiemet rimtesnio pasipriešinimo sulaukusi „Toyota“ komanda iškovojo pirmas dvi startines vietas Kinijoje vykusioje WEC kvalifikacijoje. Šį kartą japonų ekipa pilotus iš „Rebellion“ komandos pranoko mažesniu nei 0,3 sek. skirtumu.

„Toyota“ lenktynininkas Kamui Kobayashi vieną ratą įveikė per 1 min. 43,329 sek. ir trimis dešimtosiomis pranoko Fernando Alonso. Tuo tarpu Mike‘as Conway buvo dar greitesnis, vieną ratą įveikęs per 1 min. 43,155 sek. ir dviem šimtosiomis sekundės dalimis pranokęs Kazukį Nakajimą.

K. Kobayashi ir F. Alonso buvo dar kartą išvažiavę į trasą. Japonas savo rezultatą pagerino keturiomis dešimtosiomis skundės dalimis ir užfiksavo geriausią rezultatą tarp visų dalyvių.

Geriausią vidutinį rato įveikimo laiką užfiksavę K. Kobayashi ir M. Conway iškovojo „pole“ poziciją. Tuo tarpu 0,228 sek. nuo komandos draugų atsilikę F. Alonso ir K. Nakajima liko antri.

Nedaug nuo čempionato lyderių ir kvalifikacijos nugalėtojų šį kartą atsiliko „Rebellion“ komandos sportininkai Bruno Senna ir Andre Lottereris. Trečią startinę poziciją iškovoję sportininkai šį kartą nuo greičiausių „Toyota“ pilotų atsiliko tik 0,287 sek.

„SMP Racing“ lenktynininkai Stephane‘as Sarrazinas ir Egoris Orudzhevas pranoko varžovus iš „Rebellion“ Mathiasą Bechę, Thomasą Laurentą ir iškovojo ketvirtą startinę poziciją. Tuo tarpu Jensoną Buttoną ir Vitalijų Petrovą greičiu pranokę „DragonSpeed“ pilotai Benas Hanley ir Rengeris van der Zande LMP1 klasėje liko penkti.

„Jackie Chan DC“ atstovai Gabrielis Aubry ir Ho-Pin Tungas iškovojo „pole“ LMP2 klasėje. Pastarieji ketvirčiu sekundes pranoko komandos draugus Nabiįl Jeffrį ir Jazemaną Jaafarą.

„Signatech“ komandos lenktynininkas Nicolas Lapierre užfiksavo geriausią rezultatą savo klasėje, bet jo komandos draugas Pierre‘as Thiriet suklydo, apsisuko trasoje ir prarado kelias sekundes. Tad dėl pirmos pozicijos savo klasėje kovoję sportininkai liko ketvirti. Tad trečia vieta klasėje atiteko „DragonSpeed“ atstovams Pastorui Maldonado ir Roberto Gonzalezui.

GTE Pro klasėje paskutinę sekundę „pole“ poziciją iškovojo „Ford“ automobiliu važiavę Stefanas Mucke ir Olivier Pla. Pastarieji du pirmąją poziciją atėmė iš iki tol pirmavusių BMW komandos lenktynininkų Nicky Catsburgo ir Martino Tomczyko.

GTE Am klasėje penktąją „pole“ poziciją iš eilės iškovojo „Aston Martin“ automobiliu važiavę Pedro Lamy ir Paulas Dalla Lana.