WEC. Le Mane antrus metus iš eilės triumfavo „Toyota“, buvę F-1 pilotai tapo čempionais

logo 2019 Birželio 16 d. 18:16, Toyota Gazoo Racing

Antrus metus iš eilės La Mane vykusiose 24 val. trukmės lenktynėse triumfavo „Toyota“ komanda. O jos sportininkai, buvę F-1 pilotai, Kazuki Nakajima, Sebastienas Buemi ir Fernando Alonso tapo WEC čempionais.

Iki finišo likus kiek daugiau nei valandai atrodė, jog pergalę garsiosiose lenktynėse iškovos kita japonų komandos trijulė: Jose Maria Lopezas, Mike‘as Conway ir Kamui Kobayashi. Bet kai prakiuro viena iš padangų, J. M. Lopezui teko lėtai grįžti iki komandos garažo. Pakeitus padangas ir grįžus į trasą, J. M. Lopezas jau buvo nukritęs į antrą vietą ir nuo komandos draugo atsilikinėjo 50 sek. Argentiniečiui pavyko vėliau atsilikimą sumažinti iki 16 sek.

Pirmieji finišo liniją kirtę K. Nakajima, F. Alonso ir S. Buemi taip pat tapo WEC čempionais. S. Buemi tai antrasis titulas. Pirmą kartą šveicaras WEC čempionu tapo 2014 m.

Jau penktoje lenktynių valandoje lyderių ratu aplenkti buvo „SMP Racing“ pilotai. Pirmą kartą Le Mano lenktynėse startavęs Stoffelis Vandoorne‘as kartu su Mikhailu Aleshinu ir Vitalijumi Petrovu, finišavo trečioje vietoje, nuo nugalėtojų atsilikę šešiais ratais.

„SMP Racing“ komanda galėjo iškovoti ir ketvirtą vietą, bet „Porsche“ posūkyje avariją patyrė Egoras Orudzhevas.

Be minėtų „Toyota“ ir „SMP Racing“ komandų, LMP1 klasėje finišą pasiekė tik „Rebellion“ sportininkai, užėmę ketvirtą ir penktą vietas.

LMP2 klasėje dominavo ir pergalę Le Mane iškovoję WEC čempionais tapo „Signatech“ komandos lenktynininkai Nicolas Lapierre, Pierre‘as Thiriet ir Andre Negrao.

Pastaroji trijulė pasinaudojo tuo, jog lenktynėse su techninėmis problemomis susidūrė „G-Drive“ ekipa ir jos pilotai Romanas Rusinovas, Jeanas-Ericas Vergne‘as ir Jobas van Uitertas. Pastarieji vienu metu turėjo trijų minučių persvarą, bet susidūrus su techninėmis problemomis, prarado 20 min.

GTE Pro klasėje pergalę Le Mane po penkių metų pertraukos iškovojo „AF Corse“ komandos pilotai Jamesas Calado, Alessandro Pieras Guidi ir Danielis Serra. „Ferrari“ automobilį pilotavę sportininkai pasinaudojo tuo, jog šiemet Le Mane sėkmė nusisuko nuo dėl pergalės kurį laiką kovojusios „Corvette“ komandos ir jos atstovų.

Antroji ir trečioji vietos atiteko „Porsche“ automobiliais važiavusiems Gianmaria Bruni, Fredericui Makowiecki, Richardui Lietzui, Nickui Tandy, Earlui Bamberiui ir Patrickui Pilet.

Paskutinę valandą atkakli kova dėl pirmosios vietos vyko GTE Am klasėje. „Ford“ automobilį pilotavę Benas Keatingas, Jeroenas Bleekemolenas ir Felipe Fraga varžyboms artėjant prie pabaigos turėjo 36 sek. persvarą prieš varžovus. Bet po to, kai B. Keatingui už prasuktus ratus techninio aptarnavimo zonoje buvo skirta bauda, persvara prieš varžovus sumažėjo iki 5 sek. Vis dėlto minėtai trijulei pavyko už savęs išlaikyti „Porsche“ automobiliu važiavusius Jorgą Bergmeisterį, Egidio Perfettį, Patricką Lindsey ir nugalėti savo klasėje.