WEC. „Toyota“ dominavo Sebringe vykusiose lenktynėse

logo 2019 Kovo 16 d. 07:23, Toyota Motorsport GmbH

Šį savaitgalį Sebringe (JAV) vykusiose  WEC lenktynėse nesunkią pergalę iškovojo „Toyota“ ekipos pilotai Kazuki Nakajima, Fernando Alonso ir Sebastienas Buemi. Pastaroji trijulė ratu aplenkė antroje vietoje likusius komandos draugus Mike‘ą Conway, Kamui Kobayashį ir Jose marią Loezą.

Varžyboms įpusėjus du „Toyota“ LMP1 bolidus skyrė mažiau nei dešimt sekundžių. Bet vėliau, kai J. M. Lopezas 15-ame posūkyje neišvengė susidūrimo su „TF Sport Aston Martin“ pilotu Jonathanu Adamu, buvo apgadintas bolido dugnas, kuriam sutvarkyti prireikė trijų minučių.

Virš trasos pradėjus stipriai lyti, iki finišo likus 30 min., ant abiejų „Toyota“ bolidų buvo sumontuotos šlapiai trasos dangai skirtos padangas. Vėliau jos buvo pakeistos dar kartą, tik tuo metu jau buvo sumontuotos itin šlapiai trasos dangai skirtos padangos.

Iki finišo likus 12 min. avariją patyrė „TDS Racing Oreca“ pilotas Loicas Duvalis. Dėl to trasoje pasirodė saugos automobilis, paskui kurį lenktynių dalyviai važiavo iki pat varžybų finišo.

Nepaisant to, jog K. Nakajima neišvengė suktuko trasoje, japonas kartu su F. Alonso ir S. Buemi iškovojo trečiąją pergalę WEC 2018-2019 m. sezone. Iki sezono pabaigos likus dviem etapams, minėtoji trijulė čempionate artimiausius varžovus lenkia 15 taškų.

Sebringe vykusiose WEC lenktynėse trečioje vietoje finišavo „SMP Racing“ komanda ir jos pilotai Mikhailas Aleshinas, Brendonas Hartley ir Vitalijus Petrovas, nuo nugalėtojų atsilikę 11 ratų.

„Jackie Chan DC Racing“ sportininkai Davidas Heinemeieris Hanssonas, Jordanas Kingas ir Willas Stevensas dominavo LMP2 klasėje. Minėtoji trijulė tarp visų dalyvių finišavo ketvirtoje vietoje.

„Jackie Chan DC Racing“ atstovai beveik puse minutės pranoko „Signatech Alpine Oreca“ pilotus Nicolas Lapierre, Pierre‘ą Thirietą ir Andrę Negrao. O trečioje vietoje, LMP2 klasėje, finišavo „DragonSpeed“ trijulė Anthony Davidsonas, Pastoras Maldonado ir Roberto Gonzalezas.

Iki finišo likus mažiau nei valandai atrodė, kad GTE Pro klasėje pergalę iškovos BMW komandos sportininkai Martinas Tomczykas, Alexas Simsas ir Nicky Catsburgas. Bet pradėjus lyti, sustojimų metu, juos aplenkė ir pirmi klasėje finišavo „Porsche“ automobiliu važiavę Gianmaria Bruni ir Richardas Lietzas.

Tuo tarpu GTE Am klasėje pergalę šventė „Dempsey-Proton Porsche“ ekipos atstovai Mattas Campbellas, Julienas Andlaueris ir Christianas Riedas, artimiausius varžovus aplenkę 12 sek.