WRC. C. Abiteboulas vadovaus „Hyundai“ komandai

WRC. C. Abiteboulas vadovaus „Hyundai“ komandai
logo 2022 Gruodžio 07 d. 15:06, Renault Sport

Buvęs F-1 „Renault“ komandos vadovas Cyrilas Abiteboulas nuo kitų metų vadovaus pasaulio ralio čempionate (WRC) dalyvaujančiai „Hyundai“ komandai. Tiesa, pastaroji to dar oficialiai nepatvirtino.

Prancūzui tai bus pirmas aukštas postas nuo tada, kai 2021 m. pasitraukė iš minėtos „Renault“ komandos.

Praleidęs du dešimtmečius su prancūzų automobilių gamintoju, C. Abiteboulas kilo pozicijomis aukštyn, kol galų gale tapo F-1 projekto ir komandos vadovu.

Specialistas praeityje taip pat yra vadovavęs ir „Caterham“ ekipai. O iki tol, kol „Renault“ sugrįžo į F-1 su savo komanda, C. Abiteboulas vadovavo prancūzų F-1 variklių padaliniui.

Per tą laikotarpį, kurį praleido dirbdamas F-1, prancūzas pasižymėjo ne su komanda kartu pasiektais rezultatais, o labiau ginčais su „Red Bull“ ekipos vadovu Christianu Horneriu.

Nesulaukęs palaikymo ir pasitikėjimo iš naujojo „Renault“ vadovo Luca de Meo, C. Abiteboulas 2021 m. pradžioje nusprendė trauktis. Prancūzas pastaruoju metu dirbo konsultantu „Mecachrome“ kompanijoje, kuri tiekia variklius „Formulės-2“ komandoms.

Kurį laiką buvo kalbama, kad C. Abiteboulas prisijungs prie „Stellantis“ ir vadovaus „Peugeot Hypercar“ projektui, bet tokios kalbos nepasitvirtino. Tačiau šiandien užsienio žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad prancūzas debiutuos ralio pasaulyje ir vadovaus „Hyundai“ komandai.

Pastarasis gamintojas iš Pietų Korėjos jau du kartus triumfavo WRC komandinėje įskaitoje, 2019 m. ir 2020 m., bet iki šiol nėra nugalėjęs lenktynininkų įskaitoje. O po šio sezono komandą paliko vienas stipriausių jos lenktynininkų Ottas Tanakas.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0