WRC. Drama Monte Karlo ralyje baigėsi S. Loebo pergale (9)

WRC. Drama Monte Karlo ralyje baigėsi S. Loebo pergale
logo Sausio 23 d. 14:53, Joerg Mitter / Red Bull Content Pool

Pirmasis šių metų WRC sezono etapas, Monte Karlo ralis, baigėsi kiek netikėtai Sebastieno Loebo pergale.

Iki finišo likus dviem greičio ruožams, ralyje dar pirmavo „Toyota“ lenktynininkas Sebastienas Ogier, kuris tuo metu S. Loebą lenkė 24,6 sek. Bet priešpaskutiniame greičio ruože minėtasis S. Ogier pradÅ«rė padangą ir savo pagrindiniam varžovui pralaimėjo 34,1 sek.

Prieš prasidedant paskutiniam greičio ruožui S. Loebą ir S. Ogier skyrė 9,5 sek. S. Ogier užfiksavo geriausią rezultatą, bet už tai, jog startavo anksčiau nei buvo leista, sportininkui buvo skirta 10 sek. bauda.

Tuo tarpu S. Loebas nebuvo greičiausias paskutiniame greičio ruože, jis užfiksavo ketvirtą rezultatą. Bet to pakako 80-ai pergalei karjeroje iškovoti. Net jei S. Ogier nebÅ«tų gavęs 10 sek. baudos, S. Loebas bÅ«tų įveikęs varžovą 0,5 sek. ir nugalėjęs Monte Karlo ralyje aštuntą kartą.

Tai buvo pirmoji pergalė WRC čempionate S. Loebo šturmanei Isabellei Galmiche. Bei pirmoji pergalė po ilgos pertraukos „M-Sport“ komandai, kuri paskutinį kartą ralyje triumfavo 2018 metais.

Sėkmingai šiame ralyje pasirodė ir kitas „M-Sport“ komandos naujokas Craigas Breenas, Monte Karlo ralyje iškovojęs trečią vietą.

Kurį laiką vilčių nugalėti ralyje turėjo kitas „Toyota“ lenktynininkas Elfynas Evansas. Bet sportininkas šeštadienį padarė klaidą ir išlėkęs iš trasos prarado 20 minučių. O šiandien pradÅ«ręs padangą prarado dar kelias minutes. E. Evansas galėjo pasiguosti nebent tuo, jog paskutiniame greičio ruože jam pavyko užfiksuoti antrą rezultatą ir iškovoti 4 taškus.

Tuo tarpu kitas „Toyota“ lenktynininkas Kalle Rovanpera buvo greičiausias paskutiniame greičio ruože. Penkis papildomus taškus iškovojęs jaunasis suomis Monte Karlo ralį baigė ketvirtoje vietoje.

Trečiasis „M-Sport“ komandos lenktynininkas Gusas Greensmithas penktadienį buvo greičiausias viename iš greičio ruožų, bet šeštadienį susidÅ«rė su variklio problemomis. Nepaisant visų problemų, sportininkas finišavo Monte Karlo ralyje ir iškovojo penktą vietą.

Thierry Neuville‘is buvo vienintelis iš „Hyundai“ komandos, kuriam pavyko pasiekti Monte Karlo ralio finišÄ…. SusidÅ«ręs su krÅ«va problemų, kaip ir jo komandos draugai, belgas liko už stipriausiojo penketuko ribos - šeštoje vietoje.

Galutiniai rezultatai:

  1. S. Loebas (M-Sport Ford) 3h00:32,8
  2. S. Ogier (Toyota) +10,5
  3. C. Breenas (M-Sport Ford) +1:39,8
  4. K. Rovanpera (Toyota) +2:16,2
  5. G. Greensmithas (M-Sport Ford) +6:33,4
  6. T. Neuville‘is (Hyundai) +7:42,6
  7. A. Mikkelsenas (Škoda) +11:33,8
  8. T. Katsuta (Toyota) +12:24,7
  9. E. Caisas (M-Sport Ford) +12:29,2
  10. N. Gryazinas (Škoda) +13:41,3

Komentarai (9)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
rasytojelis
IP: 85f0e13 | 01/24 14:01 Atsakyti
Koks tikslas taip suvažiuot vieną ralį ir viskas, jei dalyvaut, tai rimtai, nei motogp nei f-1 nėra tokių dalykų, kad ateinu pora etapų suvažiuoju ir viskas, kažkokia keista tvarka tam WRC, ir šiaip tegul didina etapų skaičių įdomiau bus.
runius
IP: 4edb0e5 | 01/24 12:40 Atsakyti
Solberg
01/23 19:16

Tai nelabai Loebas butu laimejes, jeigu ne Ogier pradurta padanga, bet aisku vistiek klasiskai suvaziavo, kaip sakoma legenda ir lieka legenda

Ta padanga pati, be vairuotojo pagalbos, tikrai neprasidūrė
runius
IP: 4edb0e5 | 01/24 12:39 Atsakyti
Po pertraukos, su mažai pažįstama mašina, su Ford, su nauja šturmane, 47 metų, prieš Ogier, daugiau nei įspūdinga.
budulaj
IP: b5b7662 | 01/24 11:03 Atsakyti
Butu smagu stebeti jei Loebas ir Ogier abu visa sezona vaziuotu
Null
IP: 00579d0 | 01/23 20:07 Atsakyti
Solberg
01/23 19:16

Tai nelabai Loebas butu laimejes, jeigu ne Ogier pradurta padanga, bet aisku vistiek klasiskai suvaziavo, kaip sakoma legenda ir lieka legenda

O jei butu suviduriaves, tai tikrai nebūtų laimėjęs. Kap negėda rašyti tokių vėjų, dar pasivadinus Solberg..
Solberg
IP: bb74d3b | 01/23 19:16 Atsakyti
Tai nelabai Loebas butu laimejes, jeigu ne Ogier pradurta padanga, bet aisku vistiek klasiskai suvaziavo, kaip sakoma legenda ir lieka legenda
LewisNr1
IP: e6b31c3 | 01/23 18:15 Atsakyti
Stipriai Loebas čia, amžius dar ne viskas. Aišku, reikia susivokti, kad ne nuo sofos nulipo jis, tarp savo wrc etapų, jis visada palaikė sportinę formą, dalyvavo krūvoje visokių autorporto renginių, įvairiose lenktynėse, testavo tuos pačius wrc bolidus ir kaip sakoma, talento nepragersi, jei jis buvo geras jis ir liks geras. Taip pat, tai jo "kiemas", net neabejoju, kad ne viena atkarpa šiame ralyje jis netgi mintinai moka, ne gana to, jis nuo karjeros pradžios garsėjo kaip asfalto specialistas, nū ne veltui prancūzas ir šiaip ar taip juk 9 kart iš eilės čempionas, tad ko reikėjo šiame ralyje jis gavo, tai greitas bolidas ir gera komanda aplinkui ji, rezultata matome. Vyliuosi, kad pavyks prikalbeti Loeba važiuoti ir dar keliuose raliuose, bet aišku vargu ar tai įvyks, nors net neabejoju, kad kituose raliuose taip nebūtų, toje pačioje Švedijoje, vargu ar Loebas pasiimtų pergalę, bent jau tikimybė būtų N kartu mažesnė nei buvo šį savaitgalį. Bendra prasme, jei Ogier ir Loebas nebevaizuoja, tai čempionatui ir iskrotusiems, ar blogai pasirodžiusiems pilotams, tai labai naudingas ralis, tarkim Tanakas iškrito, bet jo rimčiausi varžovai pelnė laaaaabai mažai taškų, o sakykim estui tai pats nepalankiausias etapas visame kalendoriuje. Labai nepasisekė Evansui, galėjo 15-20 taškų atsivežti, gavo vos 4, šiuo atveju galima išskirti turbūt tik Rovanpera, kuriam labiausiai pasisekė ir žiūrint į čempionatą susirinko labai gera kiekį taškų ateičiai, kas gali būti labai svarbu gale sezono. Atmetus abu prancūzus, panašu kad Neuville, Tanakas, Evansas ir būtent Rovanpera kovos dėl titulo. Taip, taip, nurasau Pumos chebra, nes kaip jau sakiau, manau Breenas per silpnas kovai dėl titulo, ką jau kalbėti apie Fourmax ar Greensmith. Gaila, kad Švedija, jei ji įvyks, tik po mėnesio.
ddt
IP: 21ec4ad | 01/23 18:11 Atsakyti
Užtad yra dvi Toyota komandos. Viena jų - vieno lenktynininko komanda...
fnatic.
IP: 50f5411 | 01/23 15:52 Atsakyti
Atėjau, sudalyvavau ir laimėjau. Nieko naujo iš Loebo. Gaila Citroenų nėra.
×

TOP naujienos