Z. Brownas: keturios komandos gali išeiti iš „Formulės-1“ (2)

Z. Brownas: keturios komandos gali išeiti iš „Formulės-1“
logo 2020 Balandžio 06 d. 12:01, McLaren F1

Prieš šiandieninį „Formulės-1“ komandų vadovų nuotolinį susirinkimą „McLaren“ ekipos vykdomasis direktorius Zakas Brownas situaciją pavadino „labai trapia“ ir pakvietė daryti neatidėliotinas reformas...

Zakas Brownas: „Visa ši situacija gali sužlugdyti kai kurias komandas, o jei tokių komandų bus daugiau nei dvi, tai „Formulei-1“ apskritai iškils didelė grėsmė.

Ar galiu aš įsivaizduoti, kad jei mes nesiimsime radikalių permainų, tai dvi komandos išeis iš pasaulio čempionato? Taip. Iš tikrųjų, iš karto dingti gali net 4 komandos. Situacija „Formulėje-1“ šiuo metu yra „labai trapi“.

Komandos jau susitarė dėl rimtų išlaidų apribojimų. Pavyzdžiui, dėl perėjimo prie naujojo reglamento tik nuo 2022 metų ir biudžetų kartelės sumažinimo iki 150 mln. dolerių per sezoną.

Zakas Brownas mano, kad reikia eiti toliau ir biudžetus sumažinti iki 100 mln. sumos, bet iš „top“ komandų šią idėją palaiko tik „Mercedes“, o „Ferrari“ su „Red Bull“ yra nepasirengę tokiems ryžtingiems veiksmams. Jiems Zakas siūlo kompromisinį variantą – išlaidų per sezoną sumažinimo iki 125 mln. dolerių.

Zakas Brownas: „Jei mes nesusitarsime dėl tikrai rimto komandų biudžetų ribojimo, kurių ir taip nėra kuo pildyti šiais metais, tuomet aš užduosiu sau klausimą: „Su kokiu tikslu šių priemonių priešininkai yra mūsų versle? Aš nemanau, kad kas nors mūsų čempionate lenktyniauja vien dėl to, kad pateisintų savo dideles išlaidas.

Futbole visi supranta, kad  rungtynėse su Liverpuliu šansai nugalėti yra nedideli, bet jie yra. „Formulėje-1“ to nėra. Kelios komandos savo interesus iškelia aukščiau kitų, visuomeninių interesų, visiškai nesirūpindami mūsų sporto egzistavimu – ir tada mes visi pralaimėsime.

Susidaro įspūdis, kad jiems yra nepatogu sąžiningai kovoti su komandomis, kurių jie anksčiau nelaikė rimtais varžovais. O gal jiems nepatogu sąžiningai kovoti dėl to, kad jie niekada taip rimtai ir nekovojo?

Man sportas yra sąžiningos ir teisingos kovos galimybė, bet viskas atrodo taip, tarsi boksininkas sunkiasvoris yra pasirengęs priimti iššūkį tik iš vidutinio svorio kategorijos atletų.

Komandų vadovų susirinkimas turėtų būti labai įtemptas, nes tarp mūsų yra didelių nesutarimų. Beje, jie nėra 50:50, o greičiausiai – 80:20. Realybė tokia, kad jūs galite surasti bendrą kalbą su 80 proc. komandų, bet niekaip negalite susitarti su likusiais 20 proc.“


Komentarai (2)
Larensas
| 04/07 11:45 Atsakyti
žodžiu, fiatas dabar gauna didžiausias pašalpas iš visų, ką pateisina visokiomis būtomis nebūtomis mistinėmis priežastimis, ir taip dar išsilaiko kažkur netoli priekio. todėl visi žino, dauguma myli, alspsta, meldžiasi ir ejakuliuoja. gi viską daugmaž aplyginus, legendariškasis fiatas tabaluotųsi kažkur žemai tarp visokių wiljamsų hasų ir sauberių, kurie dabar niekam neįdomūs. todėl kumelė spardysis kaip įmanydama, kad išlaikytų visokias privilegijas ir, tuo pačiu, savo legendos įvaizdį, nes kitu atveju jau geriau sugriauti viską aplink negu patrūkti ir nusibaigti šuoliuojant rikiuotės gale.
Lexxus
| 04/06 16:54 Atsakyti
Dėl žiemos nebuvimo biatlono nebėr, dabar formulės nebeliks :(
×

TOP naujienos