Z. Brownas: Monakas nėra svarbesnis už F-1

Z. Brownas: Monakas nėra svarbesnis už F-1
logo 2022 Balandžio 02 d. 15:10, Pirelli / LAT Images

Kaip ir bet kuri komanda ar sportininkas, taip ir bet kuris lenktynių etapas nėra svarbesnis už „Formulę-1“. Bent jau taip mano „McLaren“ vadovas Zakas Brownas.

Šią savaitę buvo oficialiai paskelbta apie pasirašytą ilgalaikę sutartį su Las Vegaso GP organizatoriais. Kadangi nuo kitų metų atsiras naujas etapas, imta kalbėti apie tai, kuriai valstybei teks tvarkaraštyje užleisti savo vietą. Reikia nepamiršti, kad kitais metais F-1 taip pat sugrįš į Katarą bei Kiniją.

Z. Brownas mano, kad Las Vegasas puikiai tinka F-1, o trys lenktynės Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) yra tinkamas skaičius.

Paklaustas apie Monako ateitį perpildytame tvarkaraštyje, amerikietis teigė, kad kunigaikštystė susiduria su vis didesniu komerciniu spaudimu besikeičiančiame pasaulyje.

Monakas visuomet buvo spalvingiausia „Formulės-1“ dalis. Manau, kad Majamis, Singapūras, Las Vegasas pradeda papildyti gana spalvingas rinkas“, - sakė Z. Brownas.

„Manau, kad Monakui reikia prisitaikyti prie tų pačių komercinių sąlygų, kaip ir kitiems „Grand Prix“, taip pat galbūt reikia ieškoti būdų, kaip pakoreguoti savo trasą, nes mūsų automobiliams tapus didesniems, lenktynės ten tapo sudėtingesnės.“

Monakas, kur miesto trasoje vykstančios lenktynės dažniausiai yra procesinės, moka daug mažesnius mokesčius už lenktynių organizavimą nei kitos šalys.

„Reikia atsižvelgti į istoriją, bet, taip pat reikia atsižvelgti ir į tai, koks šou rengiamas. Aš mieliau norėčiau, kad Monakas liktu, nei jo neliktu... bet kaip sportas yra svarbesnis už bet kurį sportininką ar komandą, taip ir F-1 yra svarbesnė už bet kurį lenktynių etapą.“

Z. Brownas teigia, kad surengti lenktynes Las Vegase šeštadienį, o ne sekmadienį, yra teisingas sprendimas.

„Atrodo, kad už šio projekto stovi visi tinkami žmonės. Manau, kad „Formulei-1“ tai bus stulbinantis įvykis. Norime gerbti sporto istoriją, tačiau nėra daug sporto šakų, kurios pastaruoju metu nesikeitė, kad prisitaikytų prie besikeičiančio pasaulio. Manau, kad surengti lenktynes šeštadienį yra puikus sprendimas.“

Las Vegasas prisijungia prie Majamio ir Ostino - tai JAV lenktynių trejetas, kurias skiria didelis atstumas ir kurios pasiūlys skirtingas patirtis.

„Tai trys nuostabios vietos. Manau, kad Amerikos požiūriu, tai beveik tobulas tvarkaraštis.“

Šių metų kalendoriuje yra rekordinis lenktynių skaičius - 23. Jau dabar diskutuojama, kurių lenktynių būtų galima atsisakyti arba jas pakeisti.

„Jei būtų galima mostelėti burtų lazdele, norėčiau, kad būtų 21 ar 22 lenktynės. Septyniolika ar aštuoniolika lenktynių būtų nuolatinės, o septynerios ar aštuonerios vyktų rotacijos principu, nes manau, kad kuo daugiau kokybiškų rinkų, kuriose galime dalyvauti, tuo geriau. Norėčiau, kad dalyvautume 30 rinkų, bet lenktyniautume 21 ar 22 kartus per metus. Manau, kad yra A ir B rinkos, kuriose lenktyniaujame. Galbūt lenktynės B rinkoje galėtų būti rengiamos kas antrus metus.“Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332