Žvilgsnis į Brazilijos GP

logo 2001 Kovo 26 d. 13:09, F-1.lt
Brazilija turi turtingą F-1 GP lenktynių istoriją. Ateinantį savaitgalį čia bus surengtas 29 Formulės-1 GP lenktynės.
Interlagos žieda tai bus 19 lenktynės. Per visą Brazilijos GP istoriją čia dalyvavo 20 vietinių pilotų, 12 iš kurių pavyko pelnyti taškus. Ir tik 4 vietiniai pilotai Brazilijoje šventė pergales (Carlos Pace, Emersonas Fittipaldi, Nelsonas Piquet ir Ayrtonas Senna). Visi šie pilotai išskyrus Carlos Pace, kuris žuvo avia katastrofoje, yra keliskart pasaulio čempionai.
McLaren komanda čia yra iškovojusi daugiausiai pergalių - 9, Williams ir Ferrari iškovojo po 6 pergales. Nors Ferrari čia iškovojo pergalę pernai tačiau paskutinė jų pergalė iki tol buvo 1990 metais.
Michaelis Schumacheris per 9 GP lenktynes Brazilijoje nėra kvalifikavęsis žemiau 5 vietos. Lenktynėse Michaelis nėra finišavęs tai pat žemiau 5 vietos.
Mika Hakkinenas per 9 GP lenktynes savo karjeroje Brazilijoje 3 kartus nebaigė distancijos. Tačiau 1998 metais Mika čia iškovojo pergalę startavęs iš pol position bei apvažiavo greičiausią ratą.
Šių metų Brazilijos GP bus pirmasis dviem šios šalies atstovams - Enrique Bernoldi (Arrows) ir Luciano Burti (Jaguar). Tarso Marquesas čia jau dalyvavo 1996 metais su Minardi, tačiau kvalifikavosi tik 21 bei išlėkė iš trasos pirmąjame rate.