20 faktų apie šiemet startavusius F-1 pilotus

logo 2020 Gruodžio 24 d. 13:26, Ferrari nuotr.

Šių metų F-1 sezonas baigėsi prieš mažiau nei dvi savaites. Jei vieniems šie metai buvo geri, tai kitiems tai buvo vienas prasčiausių sezonų karjeroje.

Pateikiame 20 faktų apie sportininkus, kurie pradėjo sezoną Austrijoje ir užbaigė jį Abu Dabyje.

Lewisas Hamiltonas

Septintus metus iš eilės britas buvo tas pilotas, kuris iškovojo daugiausiai pergalių sezone. L. Hamiltonas pakartojo savo geriausią rezultatą - 11 pergalių per pirmas 15 lenktynių. Jei ne COVID-19, tų pergalių galėjo būti ir daugiau.

Valtteri Bottas

Valtteri iškovojo truputi daugiau nei pusę maksimalaus taškų kiekio - 223 arba 50,4 proc. Tuo tarpu jo komandos draugas L. Hamiltonas iškovojo 374 taškus - 78,5 proc.

Maxas Verstappenas

Maxas šiemet lenktynėse įveikė mažiausiai ratų tarp visų dalyvių. Tačiau kvalifikaciniuose važiavimuose bei lenktynėse, kuriose finišavo, nė karto nenusileido komandos draugui.

Alexas Albonas

„Red Bull“ pilotai kartu trasoje praleido 756 ratus. 28 ratus Albonas įveikė būdamas aukštesnėje pozicijoje nei M. Verstappenas. Tai prasčiausias rezultatas tarp visų pilotų. Iš tų 28 ratų, 26 ratus A. Albonas įveikė tuo metu, kai M. Verstappenas apsisuko trasoje.

Carlosas Sainzas

Carlosas buvo vienintelis pilotas, atstovavęs pergalės neiškovojusiai komandai, kuriam pavyko pirmauti lenktynėse. Ispanas į rikiuotės priekį buvo įsiveržęs Monzoje ir Algarvėje.

Lando Norrisas

Šiemet nei vienam iš sportininkų nepavyko finišuoti visose lenktynėse. Tačiau tarp visų dalyvių šiais metais daugiausiai ratų įveikė L. Norrisas - 1015.

Sergio Perezas

Meksikietis buvo tas sportininkas, kuris prarado daugiausiai pozicijų pirmame rate po starto - 31 poziciją arba vidutiniškai po 2,07 pozicijas per lenktynes. Į šią statistiką įtraukta ir nesėkmė Bahreine, kur sportininkas pirmame rate prarado 13 pozicijų, bet vėliau sugebėjo nugalėti lenktynėse.

Lance‘as Strollas

Lance‘as buvo vienintelis sportininkas, kuris šiemet kvalifikacijoje nusileido atsarginiam pilotui. Silverstoune vykusiuose važiavimuose Nico Hulkenbergas kanadietį pranoko daugiau nei trimis dešimtosiomis sekundės dalimis.

Danielis Ricciardo

Danielis, kaip ir Charlesas Leclercas, šiemet keturis kartus lenktynėse finišavo nusileidęs tik „Mercedes“ ir „Red Bull“ atstovams.

Estebanas Oconas

Estebanas išsiskyrė tuo, jog tarp visų dalyvių daugiausiai nebaigė lenktynių ne dėl savo kaltės. Sportininkas finišo nepasiekė keturis kartus dėl technikos gedimų: sugedo radiatorius, stabdžiai, hidraulika, sankaba.

Sebastianas Vettelis

Vokiečiui, startavusiam visose lenktynėse, tai buvo prasčiausias sezonas karjeroje. Sportininkas metus baigė 13-as. Sportininkas liko keturioliktas debiutiniame sezone. Tiesa, tada sportininkas startavo tik 8 lenktynėse iš 17.

Charlesas Leclercas

Leclercas šiemet iškovojo didžiąją dalį visų „Ferrari“ komandos taškų - 74,8 proc. Tai geriausias rezultatas tarp visų pilotų.

Pierre‘as Gasly

Prancūzas šiemet nugalėjo Monzoje vykusiose lenktynėse. Paskutinį kartą sportininkas, kuris neatstovavo „Mercedes“, „Red Bull“ ar „Ferrari“ komandai buvo nugalėjęs 2013 metais. Tai padarė tuometinis „Lotus“ pilotas Kimi Raikkonenas.

Daniilas Kvyatas

Rusas yra pasakęs, kad „11-a vieta yra prasčiausias pozicija, kurioje gali finišuoti“. Sportininkas, kaip ir Nicholas Latifi, šiemet 11-oje pozicijoje finišavo tris kartus.

Kimi Raikkonenas

Raikkonenas, kaip ir N. Latifi, daugiausiai kartų finišavo pozicijoje, už kurią nebuvo skiriami taškai - 14 kartų.

Antonio Giovinazzi

Pastaruosius du metus L. Strollas buvo laikomas geriausiai startuojančiu sportininku. Šiemet šis titulas atiteko A. Giovinazzi. Italas per metus pirmame rate aplenkė 48 varžovus - vidutiniškai po 2,82 per lenktynes.

Romainas Grosjeanas

Atkakliausia kova kvalifikaciniuose važiavimuose, kai trasos danga buvo sausa, vyko tarp „Haas“ pilotų. R. Grosjeanas komandos draugą Keviną Magnusseną pranoko vidutiniškai 0,02 sek.

Kevinas Magnussenas

K. Magnussenas - daugiausiai kartų finišo nepasiekęs sportininkas. Danas šiemet nefinišavo šešiose lenktynėse.

George‘as Russellas

Britas buvo tas sportininkas, kuris šiemet didžiausiu skirtumu, kvalifikaciniuose važiavimuose, pranoko komandos draugą. Sausoje trasoje G. Russellas už N. Latifį buvo greitesnis vidutiniškai 0,563 sek.

Nicholas Latifi

Tarp visų pilotų, kanadietis mažiausiai kartų startavo antroje kvalifikacijos dalyje. N. Latifi tik kartą, Vengrijoje, pavyko perkopti pirmosios važiavimų dalies barjerą.