51-asis Macau GP

logo 2004 Lapkričio 30 d. 08:11, formel3.com
Pilnas įspūdingų avarijų prieš savaitę vykusias 51-ojo Macau GP „Formulės-3“ lenktynes laimėjo prancūzas Alexandras Prematas. Lentynės buvo nutrauktos neįveikus numatytos 15 ratų distancijos, o per pirmus devynerius ratus saugos automobilis buvo priverstas išvažiuoti net du kartus.
„Dallara Mercedes-HWA“ komandos pilotas A.Prematas pirmas įveikė 13 ratų siaura 6,2 kilometrų ilgio miesto gatvių trasa. Nė akimirkos atsikvėpti prancūzui neleido komandos draugas lenkas Robertas Kubica ir brazilas Lucas di Grassi atsilikę atitinkamai 0,675 s ir 1,178 s.
„Tai mano pirmosios Macau lenktynės ir jose nugalėti yra fantastiškas jausmas“, - po lenktynių sakė nugalėtojas.
A.Prematas startavo trečias ir po starto išsaugojo savo poziciją, kai tuo metu „Formulės-1“ čempiono Keke Rosbergo sūnus Nico Rosbergas aplenkė iš pirmosios vietos startavusį britą Lewisą Hamiltoną. Kovodami dėl pirmosios vietos antrajame rate abu lyderiai įsirėžė į trasą ribojančius aptvarus ir tokiu būdu baigė savo lenktynes. Šia likimo dovana pasinaudojo A.Prematas, tačiau ir jis sekančiame rate iš lenktynininko vos netapo žiūrovu viename posūkių gana stipriai įsirėždamas į apsauginę sienelę. Iš pradžių atrodė, kad bolidas pažeistas, nes prie prancūzo greitai priartėjo jo persekiotojai, tačiau tame pačiame rate dėl kito incidento į trasą išvažiavo saugos automobilis. Tai suteikė galimybė lyderiui patikrinti bolidą ir tęsti lenktynes atgavus pasitikėjimą savimi ir technika. Saugos automobilis antrąjį kartą į trasą išvažiavo devintajame rate, kai du susidūrę bolidai užblokavo trasą, o tryliktame rate dėl dar vienos avarijos lenktynes teko nutraukti.
Dalyvaujančių sąraše buvo net trys buvusių „Formulės-1“ čempionų sūnūs. Be jau minėto N.Rosbergo važiavusio už „Opel Team Rosberg“ komandą, taip pat dalyvavo Nelsonas Piquet Jaunesnysis („Piquet Sports“ komanda) ir Alano Jones sūnus Christianas Jones („TME racing“ komanda). Pirmieji du jau išbandė „Formulės-1“ bolidus, kai tokią galimybę jiems suteikė „Williams“ komanda. Tačiau jie ne vieninteliai pilotavę „Formulės-1“ bolidą. Japonas Katsuyuki Hiranaka ir prancūzas Franckas Perera yra bandę „Toyota“, o Ho Pin Tung – „Williams“ bolidus.
Šios prestižinės lenktynės sudomina ne vieną komandos vadovą ir geras pasirodymas jose gali suteikti pagreiti jaunų lenktyninių karjeroms. „Formulė-3“ į Macau pirmą kartą atvyko 1983 metais, kai laimėtoju tapo jaunasis Ayrtonas Senna ir nuo tada į šias lenktynes atvyksta geriausi įvairių šalių „Formulės 3“ čempionatų lenktynininkai.
1990 metais laimėtoju tapo dabar jau 7 kartus „Formulės-1“ čempionas Michaelis Schumacheris, tačiau tais metais už jį pirmajame lenktynių kvalifikaciniame važiavime greitesnis buvo Mika Hakkinenas, su kuriuo vokietis kontraversiškai susidūrė antrojo važiavimo metu... Tie metai nebuvo pažymėti vien šiais mums žinomais vardais, antrą vietą užėmė visai neseniai „Toyota“ bolidą pilotavęs Mika Salo, o Eddie Irvine‘as, kuris daugelį metų buvo M.Schumacherio komandos draugu „Ferarri“ ekipoje finišavo trečias. Sekančiais, 1991 metais, čia laimėjo Davidas Coulthardas, o 1992 metais Jacquesas Villeneuve‘as buvo trečias. Po kelių metų, 1995-aisiais, visą podiumą užėmė ateities „Formulės 1“ žvaigždės: Ralfas Schumacheris, Jarno Trullis ir Pedro de la Rosa. Kitais metais triumfavo dabr jau buvęs „Jordan“ pilotas Ralphas Firmanas, aplenkęs trečią vieta užėmusį Jarno Trulli, Nicką Heidfeldą ir Juaną Pablo Montoya. Dabartiniai „BAR“ komanos pilotai irgi puikiai užsirekomendavo Macau lenktynėse: Jensonas Buttonas 1999 metais finišavo antras, o Takuma Sato 2001 metais - pirmas.
Ir jeigu kas nors mano, kad šiemet jie stebėdami lenktynes pastebėjo naująjį Ayrtoną Senna, tai gali būti tiesa - legendinio brazilo sūnėnas Bruno taip pat dalyvavo Macau GP, „Asian Formula Renault Challenge“ klasės lenktynėse, kuriose užėmė antrąją vietą tik 1,571 sekundės atsilikęs nuo nugalėtojo. Su „Red Bull“ komanda siejamas amerikietis Scottas Speedas liko trečias atsilikęs 9,214 sekundęs, nors ir įveikęs trasos ratą greičiausiai.