70-mečio GP: įdomioji statistika

logo 2020 Rugpjūčio 11 d. 09:43, Racing Point

Keletas įdomių statistinių faktų po Silverstoune pasibaigusio 70-mečio GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją antrose lenktynėse Silverstoune, Valtteri Bottas iškovojo antrąją „pole“ poziciją šiame sezone, antrą Britanijos trasoje ir 13-tą savo karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Marku Webberiu, Juanu Pablo Montoya, Jacquesu Villeneuve, Jacky Ickxu, Jacku Brabhamu ir Graeme Hillu.

Valtteri „pole“ tapo „Mercedes“ komandai devintuoju vienoje trasoje - tai naujas rekordas komandoms. Botto „pole“ - 199-tasis „Mercedes“ motorams „Formulėje-1“.

Lewisas Hamiltonas parodė antrą laiką - „Mercedes“ komanda 69 kartą užėmė visą pirmąja starto juostą.

Trečioji Nico Hulkenbergo, kuris šiame etape pakeitė Sergio Perezą, vieta kvalifikacijoje - jo geriausias rezultatas nuo Austrijos’16, kai jis taip pat kvalifikavosi trečias tos pačios komandos sudėtyje, kuri tuomet vadinosi „Force India“.

Penktoji Danielio Ricciardo vieta - geriausio „Renault“ ekipos rezultato pakartojimas šiais metais. Jo partneris Estebanas Oconas  tą pačia vietą užėmė per Štirijos GP etapą.

Kvalifikavęsis septintas, Pierre‘as Gasly pakartojo savo geriausią sezono rezultatą. Trečią kartą šiais metais jis pateko į kvalifikacijos finalą.

Geriausiu rezultatu „Ferrari“ komandai buvo 8-toji Charleso Leclerco vieta - tai blogiausias italų ekipos rezultatas Silverstoune nuo 2014 metų.

Kvalifikavęsis 13-tas, Carlosas Sainzas pirmą kartą nepateko į finalą.

Kvalifikavęsis 14-tas, Romainas Grosjeanas pasiekė geriausio rezultato šiame sezone. Kvalifikavęsis 15-tas, George‘as Russellas „Williams“ komandą išvedė į antrąją sesiją.

Tik trijose komandose pagal kvalifikacijos rezultatus yra triuškinantis rezultatas 5:0 - tarp Gasly ir Kvyato „AlphaTauri“, tarp Verstappeno ir Albono „Red Bull“ bei tarp Russello ir Latifi „Williams“.

Laimėjęs 70-mečio GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone ir 9-tą karjeroje, susilygindamas pagal šį rodiklį su Marku Webberiu.

Verstappeno pergalė - pirmoji „Red Bull“ komandai Silverstoune po 2012 metų, kai tada laimėjo M. Webberis ir pirmoji „Honda“ motorams nuo 1989 m., kai Alainas Prostas finišavo pirmas prie „McLaren“ vairo.

Finišavęs antras, Lewisas Hamiltonas 155-tą kartą užlipo ant podiumo, pakartodamas Michaelio Schumacherio rekordą.

Aplenkęs Valtteri Bottą paskutiniuose ratuose, Lewisas pratęsė sėkmingą seriją - nuo 2014 metų, kai prasidėjo hibridinių turbomotorų era, jis nė karto šioje trasoje nėra pralaimėjęs savo komandos draugui.

70-mečio GP Hamiltonas buvo klasifikuotas 38-tą kartą paeiliui. Iki Nico Haidfeldo rekordo (41 lenktynės paeiliui) jam beliko trys etapai.

Charlesas Leclercas užbaigė lenktynes ketvirtas, uždirbdamas 12 taškų komandai ir tai leido „Ferrari“ Konstruktorių taurės įskaitoje aplenkti „McLaren“ ir sugrįžti į 3-čią vietą.

Lance‘as Strollas užbaigė lenktynes šeštas, uždirbdamas taškus ketvirtose lenktynėse paeiliui - tai geriausias kanadiečio pasiekimas. Per pastarąsias 5 varžybas Strollas uždirbo daugiau taškų, nei per praėjusį visą sezoną.

Nico Hulkenbergas užbaigė lenktynes septintas, pratęsdamas sėkmingą seriją - jis finišavo Silverstoune tarp aštuonių geriausių šešiose paskutinėse lenktynėse, kuriose jis startavo.

Finišavęs devintas, Lando Norrisas pratęsė sėkmingą seriją „McLaren“ ekipai - komanda uždirbo taškus visuose penkiose šio sezono varžybose.

Kevinas Magnussenas nesugebėjo finišuoti paskutinėse trejose lenktynėse Silverstoune.

Kimis Raikkonenas pagerino M. Schumacherio rekordą pagal varžybose nuvažiuotų ratų skaičių - dabar suomis yra nuvažiavęs 16 845 ratus, tuo tarpi kai Schumacheris - 20 ratų mažiau.