A. Albonas: mano azijietiška kilmė tik padėjo (4)

A. Albonas: mano azijietiška kilmė tik padėjo
logo 2020 Spalio 03 d. 14:15, Red Bull Content Pool / Getty Images

Alexo Albono žodžiais, savo laiku, kai jis dar lenktyniavo jaunimo serijose, Lewiso Hamiltono, pirmojo juodaodžio F-1 lenktynininko, pasiekimai buvo jam įkvėpimo šaltiniu, tačiau pats Alexas nejautė problemų dėl savo azijietiškos kilmės.

Hamilonas pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 2008 metais, kai Albonas dar lenktyniavo kartingais. Po 12 metų A. Albonas debiutavo „Formulėje-1“ „Toro Rosso“ komandos sudėtyje, tapo pirmuoju Tailando licenciją turinčiu lenktynininku per pastarąjį pusšimtį metų.

„Kai aš augau, Lewisas buvo tuo, į kurį norėjo lygiuotis visi mano kartos sportininkai, tame nėra jokių abejonių, - pasakojo Albonas, nuo praėjusių metų lenktyniaujantis „Red Bull“. - Man atrodė, kad dėl savo tautybės aš išsiskyriau kitų jaunuolių fone. Jaunimo serijose mano kilmė net padėjo, nes aš visuomet gaudavau paramą iš Tailando, visada turėjau galimybę judėti į priekį.

Žinoma, tokie momentai gali klostytis įvairiai. Tačiau mano azijietiška kilmė dažnai padėdavo gauti finansavimą“.

Kartu Alexas pabrėžė, kad nei jaunystėje, nei dabar jis nesusiduria su rasizmo apraiškomis: „vaikystėje aš buvau nuo to apsaugotas – ėjau į privačią mokyklą, kurioje tokių problemų nebuvo. Ankstyvoje karjeros stadijoje aš lenktyniavau Europoje ir viskas buvo normalu, aš su tuo nesusidūriau“.


Komentarai (4)
antaniuks
IP: da0c713 | 10/04 11:26 Atsakyti
mazapempis atvarytu i lietuva gautu bliuskiu per ausi kaip ir tas juodas lewlisas
RBR
IP: afa897b | 10/03 19:08 Atsakyti
Nors vienas pasake normaliai. O ne vaidindamas nuskriausta ar zeminama
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas