A. Albonas negalės lenktyniauti su Tailando vėliava

A. Albonas negalės lenktyniauti su Tailando vėliava
logo 2021 Spalio 09 d. 11:21, Red Bull Content Pool

Pasaulinė antidopingo agentūra WADA pripažino tris valstybes – Tailandą, Indoneziją ir Šiaurės Korėją neatitinkančias pasaulinių standartų. Šios šalys dar galės ištaisyti išaiškintas klaidas, tačiau tokį statusą turės mažiausiai vienerius metus.

Minėtųjų valstybių sportininkams tai reiškia, kad jie negali dalyvauti tarptautinėse varžybose su nacionalinėmis vėliavomis. Kadangi WADA turi bendradarbiavimo sutartį ir su Tarptautine automobilių federacija FIA, antidopingo įstatymai liečia ir automobilių sportą. Išimtys gali būti padarytos tik Olimpinėms žaidynėms ir Parolimpiadai.

„Formulės-1“ kontekste tai reiškia, kad teoriškai neseniai sutartį su „Williams“ komanda 2022 metams pasirašęs Alexanderis Albonas negalės lenktyniaut su Tailando vėliava. Taip pat nebus galima kelti vėliavos ir groti šios šalies himno, jei Albonas laimėtų lenktynes.

Alexo Albono tėvai gyvena Didžiojoje Britanijoje, ten išaugo ir pats pilotas, kuris karjeros pradžioje dažniausiai varžybose dalyvaudavo su Britanijos vėliava. Tačiau Alexo motina yra kilusi iš Tailando, greta britų pilietybės Albonas turi ir Tailando pilietybę. Šis faktas buvo labai naudingas sportininkui, kai jis lenktyniavo „Red Bull“ - energetinius gėrimus gaminta Austrijoje registruota kompanija, tačiau didelę akcijų dalį turi partneriai iš Tailando ir gėrimas sukurtas pagal tailandietiškus receptus.

Dabar Albonas turi pasirinkimą – arba lenktyniauti su Didžiosios Britanijos vėliava, arba kaip Tailando automobilių federacijos atstovas. Verta priminti, kad būtent antrąjį variantą naudoja ir kitas F-1 lenktynininkas - rusas Nikitas Mazepinas, nes WADA prieš Rusiją taip pat įvedusi sankcijas: visuose oficialiuose dokumentuose Mazepinas figūruoja taip „Rusijos automobilių federacijos“ pilotas.

Williams Racing
Komanda: Williams Racing 2023 sezono taškai: 8
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: FW44
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas