A. Greenas „Force India“ istorijoje prasideda naujas skyrius (4)

A. Greenas „Force India“ istorijoje prasideda naujas skyrius
logo 2018 Gruodžio 06 d. 12:34, Pirelli / LAT Images

Praėjęs sezonas buvo pats sudėtingiausias „Force India“ istorijoje – komanda vos nesubankrutavo, vasaros pertraukos metu pasikeitė savininkai ir pavadinimas, todėl nuo etapo Spa teko viską pradėti iš naujo. Ekipos technikos direktorius Andrewas Greenas neabejoja, kad dėl Lawrence Strollo investicijų „Force India“ ateityje pasieks rimtos sėkmės.

Andrewas Greenas: „Faktiškai, 2018 metais mes praleidome du sezonus. Pirmoji pusė buvo labai sudėtinga dėl finansinių problemų. Mes turėjome sunkumų ne tik su tuo, kaip pagaminti bolido naujienas, bet ir kaip atvežti mašinas į GP trasas. Mes buvome žingsnis nuo bedugnės krašto.

Antra vertus, kiekvieną turimą centą mes investavome į mašinos modernizaciją. Mes kovojome su varžovais, bet faktiškai savo dispozicijoje neturėjome tokios mašinos, kokią mes norėtumėme matyti. Tokią mašiną mes gavome tik Singapūre, nors pagal planus tai turėjo įvykti gerokai anksčiau.

Užduotį apsunkino tai, kad vienu metu mums teko ir lenktyniauti GP etapuose, ir projektuoti naują mašiną. Tai buvo svarbiausia problema – vasarą išlaidos smarkiai padidėja, o naujų įplaukų praktiškai nebuvo. Mes žinome, kiek sudėtinga yra ši sezono fazė, todėl atitinkamu būdu planuojame biudžetą. Tačiau šiais metais vien planavimo neužteko.

Todėl mes dirbome, panaudodami tik trečdalį mums įprastų resursų. Teko priimti tokius sprendimus, apie kuriuos jūs net negalite įsivaizduoti. Kažkuriuo momentu apie bolido modernizaciją nebuvo net kalbos. Komandoje buvo daug pašalinių faktorių, bet dabar mes galime susikoncentruoti ties tuo, kad mašina taptų greitesnė.

Ankstesniais metais mes turėdavome išlaidų planus, bet 2018 metais viskas išgaravo ore. Tai blogiausias scenarijus, kokį tik buvo galima įsivaizduoti – jūs galvojate, kad turite pinigų, o iš tikrųjų jų nėra ir jūs jau viską išleidote. Dabar gi komanda turi biudžetą ir mes žinome, kad tie pinigai iš tikrųjų yra. Tokioje situacijoje mums anksčiau neteko būti, o dabar mes galime dirbti geriau“.

„Force India“ planuoja etapų skaičių nuo 410 žmonių padidinti iki 500 ir pastatyti naują komandos bazę. Andrewas Greenas mano, kad komanda išvengs problemų, susijusių su pernelyg staigiu augimu: „Mes norime augti palaipsniui, o ne keisti viską iš karto. Komandos branduolys išliks tas pats, bet prie mūsų prisijungs keletas naujų specialistų.

Pačiu pagrindiniu žingsniu taps gamybinių pajėgumų išplėtimas. Mums to reikia, kad galėtumėme savarankiškai gaminti reikiamus komponentus. Anksčiau komanda neturėjo tokios galimybės“.

Greenas taip pat pridūrė, kad 2019 m. „Force India“ tikslas – 4 vieta Konstruktorių įskaitoje: „Mes ir anksčiau neieškojome pasiteisinimų, bet jei 2019 m. mums nieko neišeis, mes negalėsime to nurašyti pinigų nebuvimu. Net jei kas nors vyks ne taip, mes galėsime gana greitai ištaisyti klaidas. Ekipoje nėra „politinių žaidimų“, problemos liko praeityje ir mes pilni ryžto judėti į priekį.

Komandos istorijoje prasideda naujas paragrafas ir aš tikiuosi, kad kitą sezoną mes progresuosime kur kas didesniais tempais nei kiti ir sumažinsime atsilikimą nuo geriausių čempionato komandų“.


Komentarai (4)
Sloikas
| 2018 Gruodžio 06 d. 19:35
Kai Strollams nusibos žaisti su mašinytėm, galbūt Eddis nupirks komandą ir senas geras Jordan pavadinimas vėl sugrįš į F1.
ddt
| 2018 Gruodžio 06 d. 18:50
fanatai
| 2018 Gruodžio 06 d. 16:52

Paragrafas yra angliškas žodis turintis visiškai reikšmę atitinkantį lietuvišką žodį - pastraipa.
O jei į temą, ir džiugu ir baugu dėl Force India, vieną vertus be pinigų nieko nebūtų pavykę, bet Stroll'ai mane kiek neramina, stums tą savo jauniklį, o paprastai toks neracionalus vieno žmogaus propagavimas komandai būna labai nenaudingas.

sakinyje "In the history of Force India begins a new chapter" ir tiesiogiai, ir netiesiogiai zodis "chapter" lietuviskai verciamas kaip "skyrius". Kaip visad - pasiklyde vertime.
YuZeFas
| 2018 Gruodžio 06 d. 17:14
man patiko straipsniukas.dazniausiai sako tai- ko neapziojja.force-india sieks tik ketvirtos vietos,o tai yra normalu.
fanatai
| 2018 Gruodžio 06 d. 16:52
Paragrafas yra angliškas žodis turintis visiškai reikšmę atitinkantį lietuvišką žodį - pastraipa.
O jei į temą, ir džiugu ir baugu dėl Force India, vieną vertus be pinigų nieko nebūtų pavykę, bet Stroll'ai mane kiek neramina, stums tą savo jauniklį, o paprastai toks neracionalus vieno žmogaus propagavimas komandai būna labai nenaudingas.
×

F-1.lt pulsas