A. Greenas: su ultraminkštosiosmis gali turėti pranašumą

A. Greenas: su ultraminkštosiosmis gali turėti pranašumą
logo 2018 Gegužės 25 d. 16:53, Force India

Ketvirtadienį komandos pirmą kartą išbandė pačias minkščiausias padangas „Pirelli“ asortimente – hiperminkštąsias. Visi įvertino gerą jų sukibimą, kurį duoda šios padangos ir buvęs trasos rekordas buvo sumuštas jau pirmoje treniruotėje.

Nėra abejonių, kad kvalifikacijos finale lenktynininkai dėl „pole“ pozicijos kovos su hiperminkštosiomis, o štai antroje kvalifikacijos sesijoje įmanomi ir kiti variantai. „Force India“ technikos direktorius Andrewas Greenas mano, kad tie, kas antrąją kvalifikacijos dalį važiuos su kiek kietesnėmis ultraminkštosiomis padangomis ir su jomis startuos lenktynėse, įgaus nemenką pranašumą renkantis kur kas lankstesnę strategiją.

Andrewas Greenas: „Hiperminkštosios padangos yra labai greitos, tai puikios kvalifikacinės padangos, bet su jomis galima nuvažiuoti tik 15 ratų, nors prieš lenktynių startą  trasa pasidengs atidirbta guma ir jų resursą bus galima kiek pratęsti.

Visi tikisi nuvažiuoti lenktynes su vienu sustojimu, o starto su hiperminkštosiomis atveju viskas bus ant ribos. Kai kurios iš „top“ komandų gali pabandyti antroje kvalifikacijos dalyje naudoti ultraminkštąsias padangas, kurios išlaiko ilgesnę distanciją ir ramiai praleisti lenktynes.

Hiperminkštosios padangos už ultraminkštąsias yra greitesnės viena sekunde kiekviename rate, todėl ultraminkštųjų padangų naudojimas kvalifikacijoje yra susijęs su rizika – reikia turėti didelį greičio pranašumą, kad su ultraminkštosiomis prasimuštum į finalą. Bet jei taip atsitiks, tai lenktynės startuojantys su ultraminkštosiomis turės nemenką pranašumą.

Sekmadienį padangų faktorius bus vienas iš esminių. Hiperminkštosios padangos greitai dėvisi, todėl startavusiųjų su jomis laukia ankstyvas sustojimas. Čia labai dažniai išvažiuoja saugos automobilis – tai irgi gali keisti strategiją. Dabar dar neįmanoma pasakyti, kas mūsų laukia – tuo ir puikios lenktynės Monake“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794