A. Newey: kai viskas tampa artima, laukia dar vieni reglamento pokyčiai (1)

A. Newey: kai viskas tampa artima, laukia dar vieni reglamento pokyčiai
logo Balandžio 17 d. 18:30, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Garsusis „Red Bull“ inžinierius Adrianas Newey yra įsitikinęs, jog kova F-1 čempionate dabar yra atkaklesnė, nei pastaruosius dvejus metus. Pasak brito, po reglamento pakeitimų viena komanda istoriškai ima dominuoti, tačiau su laiku atotrÅ«kis mažėja.

„Žmonėms nepatinka, kad šiuo metu pagal rezultatus dominuoja viena komanda. Tačiau akivaizdu, kad jau greitai laukia pokyčiai ir ši situacija neabejotinai keisis. Išties niekas nežino kas bus kitais metais. GalbÅ«t vienas mÅ«sų varžovas be vargo mus aplenks.

Jeigu pažvelgsite į istoriją, taip jau yra, kad dažniausiai viena komanda sugeba jas perprasti greičiau nei kitos ir tuomet prasideda tos komandos dominavimo laikotarpis. Tokią situaciją turėjome su „Mercedes“, o dominavimo, kurį lėmė reglamento pakeitimas, pavyzdžių yra ir daugiau.

2022-aisiais taip pat turėjome didelį pokytį. Tačiau ilgainiui komandos pradeda susilyginti. Manau, kad šiemet mÅ«sų laukia kur kas atkaklesnė kova, nei praėjusiais metais ir būčiau nustebęs, jeigu taip nebÅ«tų. Neabejoju, kad kitame sezone kova bus dar artimesnė. O kai viskas tampa artima, mÅ«sų laukia dar vienas pokytis.

Po reglamento pakeitimų ir vėl yra didelė tikimybė, kad turėsime atitrūkusią komandą. Kiek pamenu, tai bus pirmas kartas, kai bus rimti pokyčiai tiek jėgos agregato, tiek važiuoklės srityje.

BÅ«siu sąžiningas prieš save patį ir prisipažinsiu, kad iš pradžių dabartinės taisyklės manęs per daug nesudomino. Jų atžvilgiu buvau nusiteikęs kritiškai. Atrodė, jog jos turi labai aiškius normatyvus ir nėra jokios laisvės. Tačiau tuomet jos buvo šiek tiek sušvelnintos ir paaiškėjo, jog norint tinkamai optimizuoti automobilį, reikia labai daug dėmesio skirti detalėms.

Kita vertus, pagal šias taisykles mes jau artėjame prie tobulėjimo ribos. Taigi, žiÅ«rint inžineriniu požiÅ«riu, logiška, kad artėja laikas turėti naują taisyklių rinkinį“, - kalbėjo A. Newey.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
TadasE
IP: 8625be8 | 04/18 14:10 Atsakyti
Realiai, ka Newey sako, kad F-1 yra inžinierių čempionatas. Pasikeičia reglamentas, kurie inžinieriai geriausiai jį išsprendžia, tie laimi. Kurie geroausiai tobulina tie laimi. Kai reglamentą visi išgliaudo, tada jis vėl pakeičiamas ir lenktynės prasideda iš naujo. Lenktyninkai tik reikia visko nesugadinti ir išnaudoti inžinierių pergalę.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1504
2. mantioras 1504
3. Tadas Misevičius 1499
4. Giriby 1482
5. Tadux15 1472