A. Seidlas: atvirkštinė starto taisyklė nepraeis (3)

A. Seidlas: atvirkštinė starto taisyklė nepraeis
logo Rugsėjo 27 d. 12:24, McLaren F1

„Formulės-1“ savininkai norėjo paeksperimentuoti su lenktynių savaitgalio formatu kitais metais, keleto etapų kvalifikacijas pakeisdami trumpomis šeštadienio lenktynėmis, kuriose sportininkai startuotų atvirkštine tvarka užimamoms pasaulio čempionate pozicijoms ir taip nustatyti lenktynių starto tvarką.

Norint įtvirtinti tokią pataisą Sportiniame reglamente, ją turi palaikyti absoliuti  „Formulės-1“ Komisijos, kuri sudaryta iš komandų, FOM bei FIA, dauguma - „už“ turi pasisakyti 28 nariai iš 30-ties. Tačiau toli gražu ne visi palaiko tokią idėją.

„Mercedes“ jau ne kartą sakė, kad jie balsuos „prieš“, juos pasirengę palaikyti ir šios komandos klientai - „Racing Point“ ir būsimi partneriai - „McLaren“, vadinasi, pakankamo balsų skaičiaus idėja nesurinks.

„Mums, „McLaren“ yra viskas aišku, - pareiškė šios ekipos vadovas Andreas Seidlas. - Manome, kad F-1 turi išlikti čempionatu, kuriame galioja viena taisyklė - kvalifikacijoje priekyje turi būti geriausias lenktynininkas su greičiausia mašina. Ir jei viskas klostosi gerai, tai jis lieka lyderiu ir dažniausiai nugali. Todėl pasisakome prieš atvirkštinę starto tvarką.

Turime gerbti „Mercedes“ pasiekimus ir tai, ką jie padarė, kad dominuotų mūsų sporte. Jie nusipelnė tokių rezultatų, nes dirba geriau už varžovus - o visi likusieji turi juos vytis.

Kitas sezonas bus pereinamasis, nereikia laukti ypatingų permainų, kad kas nors pasikeistų peletono priekyje. Bet biudžetų apribojimai ir naujas techninis reglamentas nuo 2022 metų gali sumažinti tarpus tarp komandų ir kova taptų kur kas aštresnė. Būtent todėl mes manome, kad dabar nėra laikas į varžybas įtraukti atsitiktinumo elementų.

Atvirkštinė starto tvarka duotų atsitiktinumo apraiškų, o tai iš esmės netinka „Formulei-1“. Tai prieštarauja čempionato esmei - tai, dėl kurios sirgaliai ir myli mūsų lenktynes. Todėl manau, kad tai būtų neteisingas žingsnis. Akivaizdu, kad ši diskusija dar tęsiasi prie uždarų durų, tačiau mes nepalaikysime jokių permainų šia kryptimi“.


Komentarai (3)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas