Abu Dabio GP: įdomioji statistika

logo 2019 Gruodžio 03 d. 10:21, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Abu Dabyje pasibaigusių lenktynių...

Laimėję kvalifikaciją Yas Marina trasoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 88 „pole“ poziciją karjeroje ir 5 šiame sezone. Tai žemiausias brito „pole“ rodiklis nuo 2011 metų, kai jis iškovojo tik vieną poziciją. Lewisas važiavo 250-tąjį savo lenktynių savaitgalį, 35,2 proc. iš jų jis laimėjo kvalifikacijas.

„Pole“ Abu Dabyje – 111 „Mercedes“ komandai. Komanda užima 4 vietą bendrame reitinge pagal šį rodiklį, nusileisdama „Williams“ (128 „pole“), „McLaren (155) ir „Ferrari“ (228). Tuo tarpu „pole“ skaičius pagal važiuotų etapų skaičių pas „Mercedes“ yra didžiausias (52,9 proc.) tarp šios ketveriukės.

Valtteri Bottas kvalifikavosi antras, nusileidęs „pole“ pozicijai 0,194 sek. - tai pats  dažniausias suomio rezultatas šiame sezone.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi tik penktas – tai blogiausias vokiečio rezultatas po Vengrijos GP etapo.

Kvalifikavęsis septintas ir aplenkęs komandos partnerį „McLaren“, Lando Norrisas šių metų kvalifikacijas prieš labiau patyrusį Carlosą  Sanizą laimėjo rezultatu 11:10. Tai buvo pati įtempčiausia kova šiame sezone.

„Williams“ ekipoje rezultatas triuškinantis – 21:0 George‘o Russello naudai, visose kvalifikacijose jis aplenkė Robertą Kubicą. Tai absoliutaus rekordo pakartojimas, kurį pernai užfiksavo Fernando Alonso, kuris aplenkė Stoffelį Vandoorne taip pat 21:0.

Hamiltonas laimėjo Abu Dabio GP – tai 84 jo pergalė karjeroje ir 11 šiame sezone. Absoliutus Michaelio Schumacherio rekordas (91 pergalė per karjerą) gali būti pagerintas kitais metais.

Abu Dabio GP buvo 250 lenktynės Hamiltono karjeroje ir 50-tą kartą Lewisas laimėjo varžybas, startavęs iš „pole“.

Startavęs iš „pole“, pirmavęs nuo starto iki finišo, laimėjęs lenktynes ir nuvažiavęs greičiausią ratą, Hamiltonas iškovojo šeštąjį „Didįjį šalmą“ per karjerą. Lewisas užima antrąją reitingo vietą pagal šį rodiklį, o pirmauja Jimas Clarkas – jis turi 8 „Didžiuosius šalmus“.

Hamiltonas pakartojo Ayrtono Sennos rekordą pagal lenktynių skaičių, kuriose jis pirmavo nuo starto iki finišo – 19.

Hamiltonas taip pat pakartojo savo rekordą pagal rezultatyvių lenktynių paeiliui skaičių – jis uždirbo taškus 33 etapuose paeiliui nuo Didžiosios Britanijos’18 iki Abu Dabio’19.

Hamiltonas taip pat pagerino naują rekordą pagal taškų skaičių per sezoną – 413. Iš 546 įmanomų taškų jis laimėjo 75,7 proc.

Laimėjęs 11 lenktynių per sezoną, Hamiltonas pakartojo savo pasiekimą 2014 ir 2018 metais. Rekordas priklauso Schumacheriui – 13 pergalių per 18 etapų 2004 metais.

Maxas Verstappenas finišavo antras ir devintą kartą sezone užlipo ant podiumo. Maxas užbaigė sezoną trečioje asmeninės įskaitos vietoje – tai geriausias jo karjeros rezultatas.

Charlesas Leclercas užbaigė pirmąjį savo sezoną „Ferrari“ ekipoje ketvirtoje vietoje – tai geriausias pasiekimas karjeroje. Pirmą kartą per savo pasirodymų „Ferrari“ komandoje istoriją, S. Vettelis nusileido komandos draugui pagal sezono rezultatus.

Finišavęs septintas, Sergio Perezas septintą kartą paeiliui uždirbo taškus Abu Dabyje.

Finišavęs dešimtas, Carlosas Sainzas pakilo į 6 vietą asmeninėje įskaitoje, tapęs „geriausiu tarp likusiųjų“ pagal sezono rezultatus.