„Alfa Romeo“ apsisprendė su 2021 m. bolidu tobulinimu

„Alfa Romeo“ apsisprendė su 2021 m. bolidu tobulinimu
logo 2020 Gruodžio 29 d. 10:20, Sauber

„Alfa Romeo“ komanda kitų metų bolide nutarė pakeisti jo nosį.

Šveicarijos Hinvillo mieste įsikūrusi komanda jau apsisprendė, kaip išnaudos sąlyginius balus (tobulinimo taškus) kitų metų automobilio modernizacijai. „Alfa Romeo“ nutarė pažeminti bolido pasipriešinimą sukurdama naują mašinos nosį, kuriai dar teks pereiti saugumo bandymus.

2021 metais visos komandos bus apribotos dirbant ties bolidų modernizacija. Važiuoklė kitais metais  bus įšaldyta, o keisti aerodinamiką bus galima tik iš FIA gavus leidimą tobulinimui.

„Alfa Romeo“ šių metų sezoną užbaigė aštuntoje Konstruktorių taurės įskaitos vietoje ir tik 4 kartus pateko į taškų zoną. Komanda tikisi kitais metais padidinti greitį dėl naujos „Ferrari“ jėgainės. Tačiau nenorėdami pasikliauti vien jėgos agregatu, ekipa rengiasi tobulinti ir aerodinamiką.

Surinkusi tik 8 taškus per 2020 m. sezoną, šveicarų komanda parodė blogiausią rezultatą nuo 2017 metų. Tačiau pasiekti didesnės sėkmės „Alfa Romeo“ bus gana sudėtinga, mat 7 poziciją Konstruktorių taurėje užėmusi „AlphaTauri“ šiemet gavo net 99 taškais daugiau.

2021 m. komandoms teks pakeisti mašinų dugno konfigūraciją, o tai maždaug 10 proc. sumažins prispaudžiamąją jėgą, nes bus silpniau kontroliuojami oro srautai. Tokioje situacijoje gana teisingas būdas galėtų būti oro srauto perskirstymas priekinėje automobilio dalyje.

Todėl „Alfa Romeo“ technikos direktorius Janas Monchaux įpareigojo komandos dizaino skyrių sukurti naują bolido nosį, kuri atitiktų paskutines „madas“, įvestas „Mercedes“. Jau dabar tokias nosis naudoja beveik visos komandos, išskyrus „Ferrari“ bei jos klientus ir „Williams“.

Ir jei vienas iš „Ferrari“ klientų – „Haas“ ekipa nutarė susikoncentruoti ties pavarų dėžės tobulinimu, tai „Alfa Romeo“ daug vilčių deda į mašinos priekinės dalies aerodinamikos modernizaciją.

Naujajai ekipos nosiai dar teks pereiti privalomus saugumo bandymus ir FIA homologaciją. O Hinvillo komandos galimybės yra apribotos jos biudžetu, kuris nesiekia FIA kitiems metams nustatytų lubų. Bet „Alfa Romeo“ tikisi pasiekti pažangos pasinaudojant patyrusių pilotų – Kimio Raikkoneno ir Antonio Giovinazzi pagalba.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. HK 0
2. pavojus 0
3. ramudu 0
4. vytukas1977 0
5. kaimietisdmc 0