Ar „Formulės-1“ rikiuotėje artimiausiu metu išvysime moterį?

Ar „Formulės-1“ rikiuotėje artimiausiu metu išvysime moterį?
logo 2023 Birželio 28 d. 09:15, Williams

„Formulės-1“ lenktynių rikiuotėje moterį paskutinį kartą matėme 1976 metais. 

Po to kvalifikacijoje savo „laimę bandė“ Divina Galica, Desire Wilson, Giovanna Amati, tačiau jos lenktynėse taip ir nedalyvavo. 

Lella Lombardi, 1976 metais, ir Maria Teresa de Filippis, 1959 metais, tokią garbę turėjo, tačiau tik pirmoji iškovojo tašką. Jei tiksliau, tik pusę taško dėl anksčiau laiko nutrauktų lenktynių.

F1 vadovus domina idėja turėti moterį rikiuotėje, tačiau tai yra nelengva. Specialiai moterims sukurta „W-Series“ oficialiai bankrutavo birželio viduryje. Geriausia šios serijos lenktynininkė Jamie Chadwick patraukė į „Indy Car“ seriją. Ji, kaip ir Susie Wolff, yra sėdusi už „Williams“ bolido vairo, tačiau kol kas tai niekur nenuvedė.

„Williams“ ekipos vadovas Jamesas Vowlesas mano, kad anksčiau ar vėliau moteris vėl atsiras „Formulės-1“ rikiuotėje. 

„Nėra net klausimų, Jamie buvo sėkmingiausia „W-Series“ lenktynininkė. Kalbėjomės su ja, ji dabar bandys savo laimę „IndyCar“ serijoje. Koncentruotis ten yra logiškas sprendimas. Jos dabar nereikia spausti su „Formule-1“, tame jokios logikos nėra, ji pati gali rinktis savo kelią ir ji tai daro sėkmingai. 

Kalbant apie F1, Susie Wolff supranta „Formulę-1“ ir yra viena iš tų moterų, kuri yra sėdus prie už F1 automobilio vairo, ji supranta ko tam reikia.

Bet iš tikro esame toli nuo to. Iš dalies dėl to, nes investicijos buvo nepasisekusios“, – apie moterį „Formulėje-1“ kalbėjo „Williams“ vadovas. 

„Reikia viską pradėti nuo pat pamatų, nuo pat kartingų, kur būtų auginamos čempionės. Tam prireiks laiko. Šiandien matau, kad viskas yra pasikeitę, o tai su laiku turėtų įvykti, jeigu tik bus tam tinkama aplinka.“Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0