Artėja “Ferrari” teismas (18)

Artėja “Ferrari” teismas
logo 2002 Birželio 24 d. 23:31, Formula1.com
Jau birželio 26-ąją, šį trečiadienį, “Ferrari” ekipa bei jos pilotai Michaelis Schumacheris ir Rubensas Barrichello išgirs FIA automobilių sporto tarybos nuosprendį dėl savo elgesio Austrijos GP metu – akivaizdų komandinės taktikos panaudojimą paskutiniajame lenktynių rate bei podiumo procedūros pažeidimų.
Priminsime, kad prieš šešias savaites A1 trasoje vykusiose lenktynėse iki finišo likus keletui metrų pirmavęs Rubensas Barrichello praleido ekipos pilotą Nr.1 Michaelį Schumacherį į priekį. Po finišo vykusioje apdovanojimų ceremonijoje pilotai susikeitė vietomis – Rubensui buvo suteikta galimybė pastovėti ant nugalėtojui skirto pjedestalo, taip pat jis užėmė GP laimėtojo vietą spaudos konferencijos metu.
Toks “Ferrari” elgesys įsiutino ne tik F-1 fanus, tarp jų ir daugelį tifozių, bet ir FIA, kuri iškvietė ekipos atstovus pasiaiškinti. Manoma, kad komanda ir jos pilotai gali būti nubausti dėl podiumo procedūros pažeidimų. Neatmetama ir galimybė, kad pasaulio automobilių federacija apkaltins italų ekipą F-1 vardo paniekinimu. Tačiau vargu ar valdžia gali ką nors prikišti dėl poelgio paskutiniajame lenktynių rate – komandinė taktika nėra draudžiama. Visgi manoma, kad į sportinį reglamentą gali būti įtrauktas naujas punktas – komandinių įsakymų draudimas.
Manoma, kad italų ekipa siekė paveikti visuomenės ir FIA nuomonę, leisdama Europos GP nugalėti R.Barrichello. Tačiau vargu ar toks veiksmas suminkštintų valdžios atstovų širdis.
Šiuo metu pilotų čempionate M.Schumacheris prieš savo artimiausią persekiotoją, savo brolį Ralfą iš “Williams”, pirmauja 46-iais taškais, o “Ferrari” ekipa prieš “Williams” komandą turi 45-ių taškų persvarą. Visko gali būti, kad šie skaičiai po trečiadienio kiek sumažės. FIA gali pasinaudoti proga ir įnešti į čempionatą daugiau intrigos, kurios šiemet ypač trūksta. Tačiau kartu ši organizacija stengsis atstatyti ar bent jau nesuteršti dar labiau ir taip smukusio savo ir F-1 prestižo.
Laukime trečiadienio!

Komentarai (18)
justia
| 06/24 23:39 Atsakyti
taigi laukime treciadienio ir nespeliokime... kaip bus - tai ir bus teisinga. tikiuosi...
Daimyo
| 06/25 00:25 Atsakyti
kaip bus taip bus teisinga
Egiukas
| 06/25 00:36 Atsakyti
Nu is komandos tai gal ir galetu atimti taskus, bet is pilotu tai jau butu nesamone, nebent sukeistu MS ir RB taskus vietomis
Egiukas
| 06/25 00:39 Atsakyti
Nu is komandos tai gal ir galetu atimti taskus, bet is pilotu tai jau butu nesamone, nebent sukeistu MS ir RB taskus vietomis
Zilvinas
| 06/25 07:44 Atsakyti
Jei jau atimti taskus, tai ir ish komandos, o taip pat galima ir ish pilotu... bet jokiu budu nesukeisti MS ir RB vietomis.... tai mano akimis tik Ferrariui padetu laimeti ir konstruktoriu iskaitoje ir pilotu iskaitoje pirma ir antra vietas.... MS jau niekas nebepavys, tad jam jei ir numes tuos 4 taskus, jam nieko strioko nebus, o jei RB prides tuos keturis taskus, jis automatiskai jau pakila i antra vieta ir kartu su Ralfu turi po 30 tasku... tai kas tokiu atveju vel laimi??? tikrai jokios intrigos nematau...
moderator PauliusMS
| 06/25 07:48 Atsakyti
Nieko rimto nebus, pagrumuos kumsciais ir paleis:)
AlBanas
| 06/25 09:27 Atsakyti
Jo, FIA tik ir laukė pasinaudoti proga ir įnešti į čempionatą daugiau intrigos - dabar jau padarys tvarką - bardakas, kažkokie raudonieji pastoviai išsirauna į priekį, apdeda visus daugiau nei dvigubai, daro cirką trasose ir ant podiumo - priam taki bespredelas ponimajete li. Ot dabar jiems nubrauks mažiausiai pusę taškelių, o kitame čempionate, išpravinę taisykles, leis Ferrari komandai startuoti tik su minus 30 taškų kiekvienam pilotui fora.
Na va - jau ramiau - FIA atstatys teisingumą ir vėl F1 bus įdomi ir švari. Žiūrėsim įtemptą kovą, kaip Ferrari, įsprausta į kietų taisyklių rėmus, garbingoje kovoje atsilošinėja foros taškus ir vejasi kitas komandas.
Gerbiu gi aš tą FIA :)
Explosive
| 06/25 11:06 Atsakyti
PMS> Oj bus rimto bent jau baudu... Kad taskus atims tai ir as nelabai tikiu. | AlBanas> Jup. :)
Šumis
| 06/25 11:31 Atsakyti
Nenoreciau kad FIA atimtu is Ferrari taskus ir inestu intrigos. Tegu patys priesininkai prisiveja Ferrari be FIA pagalbos
moderator PauliusMS
| 06/25 11:41 Atsakyti
Exp...> i mano pamineta savoka "paleis" ir ieina pinigine bauda (100000 ar daugiau ar maziau) :) Bet tai kaip ir tolygu kaip paleidimas, nes svarbiausia vis tik yra taskai, o ju atimt - na nelabai tikiu tokio posukio.
×

TOP naujienos