B. Giacomelli: lenktyniaudamas prieš 40 metų M. Verstappenas būtų miręs 3-4 kartus (3)

B. Giacomelli: lenktyniaudamas prieš 40 metų M. Verstappenas būtų miręs 3-4 kartus
logo Gegužės 08 d. 19:17, Red Bull Content Pool / Getty Images

Buvęs „McLaren“ pilotas Bruno Giacomelli mano, kad Maxas Verstappenas, lenktyniaudamas F-1 praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje, būtų miręs 3-4 kartus.

Italas „Formulėje-1“ lenktyniavo nuo 1977 metų iki 1983 m. Vėliau sportininkas buvo sugrįžęs į sportą 1990 m. Tuo laikotarpiu sportas neteko penkių sportininkų, kurie mirė dėl avarijos metu patirtų traumų.

Po 1994 m. San Marino GP savaitgalio, kurio metu tragiškai žuvo Rolandas Ratzenbergeris ir Ayrtonas Senna, FIA ėmėsi permainų saugumo srityje. Nuo tada sportas dėl avarijų metu patirtų traumų neteko dviejų sportininkų: Juleso Bianchi ir Marios de Villotos.

Dėl stipriai pagerėjusio saugumo, sportininkai tapo drąsesni ir kartais tinkamai neįvertina savo veiksmų trasoje.

Atsižvelgęs į tai, koks pavojus tykojo praeityje pilotų, B. Giacomelli mano, kad Juano Manuelio Fangio titulai yra vertingesni nei Michaelio Schumacherio iškovoti septyni titulai.

„Žiūrint į rezultatus, Michaelis čempionu tapo septynis kartus. Tuo tarpu Fangio - penkis. Bet Fangio iškovojo titulus vairuodamas skirtingus automobilius ir tai padarė tada, kuomet sportininkų mirtys buvo gana dažnas reiškinys, suprantate ką turiu omenyje?“, - kalbėjo B. Giacomelli.

Vertindamas „Red Bull“ piloto Maxo Verstappeno vairavimo stilių, italas teigė, kad taip vairuodamas olandas praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje būtų ne kartą save pražudęs.

„Tai reiškia, kad Verstappenas būtų miręs bent tris ar keturis kartus, jei būtų pilotavęs bolidus, kuriuos teko pilotuoti man. Incidentų metu aš tikrai bijojau. Pavojingų akimirkų metu sau sakydavau: „Aš nenoriu susižeisti. Ką darai?“ Avarijų metu laikydavai įsikibęs vairą ir laukdavai smūgio. Tai būdavo baimės akimirka.“


Komentarai (3)
tuberkolioze
| 05/08 22:05 Atsakyti
Tai visi Verstapeno gerbėjai turėtu būti registruojami kaip potencialūs psichopatai.
McNerka
| 05/09 00:15 Atsakyti
del to sitas ir nieko nelaimejo formulej vienas nes vaziavo apsisikes ir isikibes vairo..
Black_Death
| 05/09 13:30 Atsakyti
McNerka
05/09 00:15

del to sitas ir nieko nelaimejo formulej vienas nes vaziavo apsisikes ir isikibes vairo..

Kas kam. As pvz. pasirinkciau cempioniska 'pakeles stulpo' karjera nei pvz.Gilles Vilneuve...
×

TOP naujienos